Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ВІКТОР РАЗВАДОВСЬКИЙ – У П’ЯТІРЦІ НАЙСВІДОМІШИХ ЗАКОНОДАВЦІВ

27 листопада виповнилося рівно три роки з того моменту, як поточне скликання Верховної Ради вперше зібралося під куполом на пленарне засідання. За цей час нинішні парламентарії встигли стати рекордсменами з реєстрації законодавчих ініціатив і відзначитися поганою поведінкою. Газета “Сьогодні” склала список перемог і досягнень наших народних обранців, а також підвела підсумок роботи парламенту в цифрах.

За три роки роботи держава витратила на забезпечення роботи парламентаріїв майже 2,3 млрд. грн. – саме така сума виходить, якщо скласти закладені гроші на роботу апарату ВР в бюджетах 2015, 2016 і 2017 років. При цьому продуктивність роботи за рахунок фінансування не підвищилася.

“Законами стають лише близько 12% законопроектів. При цьому більшість законопроектів отримують негативну оцінку експертних організацій, що свідчить про низьку якість роботи Верховної Ради. Кожен другий документ отримує негативні висновки від Головного науково-експертного управління ВР, а кожен третій – від Мінфіну”, – зазначають в Комітеті виборців України (КВУ).

Так, наприклад, на минулій сесії було зареєстровано понад 1280 законопроектів, а прийнято – лише 106 з них. А на нинішній сесії прийнято вже 57 законодавчих ініціатив, тоді як зареєстровано понад 500.

“Абсолютну більшість законопроектів ініціюють нардепи. А ось найпродуктивнішим автором є президент, адже його законопроекти частіше приймають”, – говорять експерти КВУ.

За їхніми даними, за три роки президент вніс 131 законодавчу ініціативу, з яких 100 (76%) були прийняті. Для порівняння: законами стали 23% пропозицій Кабміну і лише 7% ініціатив парламентаріїв. Стосовно комітетів, то за даними ГО “ОПОРА”, найчастіше засідали бюджетний (117 разів) і антикорупційний (107). А ось найвідвідуванішими виявилися комітети з питань освіти, інформполітики, а також сім’ї і спорту.

При цьому всі експерти хвалять восьме скликання законодавчого органу країни за стійкість і за те, що нардепи змогли пережити політичну кризу 2016-го, зберегти цілісність. Тож, швидше за все, ця Верховна Рада України зможе допрацювати до кінця каденції (чергові вибори до парламенту мають відбутися 2019 року).

Газета “Сьогодні”, 28 листопада 2017 року

https://ukr.segodnya.ua/politics/pnews/novoy-rade-tri-goda-samye-gromkie-dostizheniya-i-provaly-1093752.html

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.