Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

Раїса ГУЛА: «КОЛИ ТИ ВІДДАЄШ – НАПОВНЮЄШ ДУШУ»

Раїса Миколаївна Гула – депутат Житомирської обласної ради, заступник голови постійної  комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності, входить до фракції Опозиційного блоку.

Кореспондент «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» попросив Р. Гулу відповісти на кілька запитань.

– Раїсо Миколаївно, з чим звертаються до вас люди?

– Наші люди не звикли просити, хоч нерідко живуть у злиднях. Вони більше шукають душевного тепла, ніж матеріальної допомоги. Це я зрозуміла вже тоді, коли стала депутатом, почала вести депутатський прийом. Людині важливо висловити свою проблему, знати, що її зрозуміли і підтримали. Тому часто до мене приходять відвідувачі, щоб просто висловитися. Є люди, які соромляться говорити, кажуть: «Перший раз прийшла просити». Я пояснюю, що ви не просите, а звертаєтеся за допомогою, але знаю, як це важко психологічно. Тому намагаюся створити всі умови, щоб мої виборці почувалися у розмові зі мною комфортно, особливо одинокі люди, пенсіонери.

Я знаю, як буває важко, коли ніде знайти підтримку. Не пам’ятаю, хто сказав ці слова, але вони стали для мене правилом: «Якщо ти береш, то наповнюєш руки, а коли віддаєш – наповнюєш душу».

Я щовівторока веду прийом громадян і вивчаю звернення кожного, хто до мене приходить. До мого виборчого округу входять: Озерне, Новогуйвинське, Гуйва, Зарічани, Піски, Скоморохи. Хоча деякі села вже підпорядковані Станишівській ОТГ, я продовжую працювати з людьми, які мене обрали депутатом обласної ради.

Основні питання стосуються соціального забезпечення людей. Недолуга пенсійна реформа призвела до того, що одним пенсію значно підвищили, а більшість отримала копійчані надбавки. Це несправедливо, і про це говорять. У моєму окрузі живе багато військових пенсіонерів, для яких це питання дуже важливе.

З осторогою люди ставляться до медичної реформи. Ви знаєте, що в Озерному фактично виселили з приміщення амбулаторію. Але завдяки депутатам Житомирської районної ради від Опозиційного блоку були виділені кошти з районного бюджету для ремонту цього приміщення. Я купила 5 комп’ютерів для медичного закладу. Крім того, для сімейних лікарів мої колеги з районної ради Віктор Попов, Валентина Томілкіна, Валерій Клименко закупили спеціальні сумки для медикаментів та медичного обладнання.

Я не уявляю, як буде надаватися телемедична допомога людям, які не мають сьогодні за що молока купити. Бувають випадки, коли мені телефонують опівночі і просять викликати для хворого «швидку». Про це важко розповідати.

Я прискіпливо вникаю у всі питання, які ставлять мої виборці під час депутатського прийому.
В Озерному, де проживає біля шести тисяч осіне було кімнати поліції, а тому я особисто звернулася в управління національної поліції в Житомирській області з тим, щоб ввели штатну одиницю дільничного в Озерному, де для нього вже облаштовано  кімнату.

До мене звернулася директор дитсадка з Озерного та  батьки дітей, які відвідують його (там виховується 250 дітей) і поскаржилися, що у них немає ні лікаря, ні логопеда. Я підтримала ідею створення центру розвитку дитини. Через управління освіти Житомирської облдержадміністрації спільно з районним відділом освіти минулого року ми відкрили такий центр, для якого я виділила 120 тис. грн. депутатських коштів.

У нас налагоджена співпраця з депутатами Житомирської районної ради від Опозиційного блоку Віктором Поповим, Валерієм Клименком та Валентиною Томілкіною, які для модернізації котельні в Озерному надали 600 тис. грн. депутатських коштів, адже через несправність котельні без опалення залишались три п’ятиповерхові будинки, амбулаторія, адміністративні приміщення.

Доводиться вирішувати питання зменшення тарифів. У Новогуйвинському тарифи на тепло та воду менші, ніж в Озерному, тому що там тарифи встановлює НКРЄ.

Важко розповідати про надання допомоги онкохворим дітям, нещодавно при підтримці благодійного фонду, який створили, лікували дівчинку в Ізраїлі та Туреччині. Проблемою для таких дітей є ліки, батьки не завжди в змозі платити за них. Це величезна проблема.

Одним з важливих напрямків моєї роботи є турбота про літніх людей, малозабезпечених та багатодітних родин.

У церві Озерного за мого сприяння було відкрито благодійну їдальню.

– Ви брали участь у толоці з розчищення місцевого озера в Новогуйвинському…

– Це окрема історія. Мешканці Новогуйвинського можуть розповісти, як протягом двох місяців ми усією громадою чистили озеро в Новогуйвинському, звідти вивезли сто «намазів» сміття та різного непотребу, яке туди скидали.

До мене звернувся депутат Станишівської ОТГ від Скоморох Олег Кислицький щодо врятування річки Гуйва. За моєю заявою комісія з екології обласної ради погодила виділення з обласного бюджету 130 тис. грн. на розчищення річки Гуйва в Скоморохах. Цією проблемою я також продовжую займатися, для того, щоб привести річку в належний стан, потрібно понад 2 млн. грн..

Ми повинні стати активнішими і дбати не лише про власні помешкання, а й двори, вулиці, довкілля загалом.

– Як ви бачите Новогуйвинську селищну раду в процесі  обєднання, адже було кілька невдалих спроб? 

– Я увійшла в робочу групу по створенню Новогуйвинської ОТГ і схиляюся до думки, що містечко Новогуйвинське, яке має розвинуту інфраструктуру, має усі переваги  для того, щоб стати  центром громади, об’єднавши Сінгури, Вертокиївку та інші села, мешканці яких виявлять таке бажання. Люди повинні зрозуміти, що процес децентралізації незворотний, а тому мають знаходити спільну мову з сусідами і думати про майбутнє.

– Ви займаєтеся  питанням щодо передачі житлового фонду Озерного з балансу Міністерства оборони України на баланс Новогуйвинської селищної ради. Чому досі  не вирішується ця проблема?

– Я брала участь у підготовці проекту рішення Житомирської обласної ради  щодо підготовки звернення з цього питання до Кабінету міністрів України, Міністерства оборони щодо передачі житлового фонду Озерного та землі Новогуйвинській селищній раді. Напевно, події на Сході України впливають на цей процес.

Мною були підготовлені матеріали, які були покладені в основу депутатського запиту депутата Верховної ради України Юрія Павленка, цей депутатський запит був озвучений в стінах парламенту

Це питання потрібно вирішувати терміново. Тоді  ми зможемо залучити багато інвестицій для селища Озерного. Так, завдяки депутатам районної ради від Опозиційного блоку вирішено питання щодо фінансування за рахунок коштів Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (близько 1,5 млн. грн.) робіт з реконструкції місцевого стадіону, у тому числі облаштування штучного покриття. Однак виникає колізія, адже земля в Озерному належить Міністерству оборони.

опоблок

– Депутати часто говорять, що їм  вдалося «вибити» з бюджету для свого округу кошти. А ви щось «вибили»?

– З обласного бюджету було спрямовано 389 тис. грн. на спорудження дитячих майданчиків у селах Станишівка, Бистрі, Піски, Скоморохи, Вертокиївка, на 25 тис. грн. закуплено спортивне обладнання для ремонтників АТО в Новогуйвинському, які працюють на Житомирському бронетанковому заводі, 20 тис. пішло на придбання спортивного інвентаря для села Василівка, за 150 тис. грн. були облаштовані спортивні майданчики в Озерному та Новогуйвинському, дитячі майданчики в Новогуйвинському та Гуйві.

Загалом я допомогла спорудити  15 спортивних дитячих майданчиків. Сьогодні, коли злочинність зростає, дітей та молодь треба всіляко залучати до заняття спортом.

Це лише невеличка частина тих справ, які вдалося зробити для місцевої громади.

Дякую за розмову.

Олексій ПРОЦЕНКО

На фото: депутати Житомирської районної ради Валентина Томілкіна, Віктор Попов, Валерій Клименко.  

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.