Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ЛІСІВНИКИ ПРОТЕСТУВАЛИ ПРОТИ КАБМІНІВСЬКОЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ

28 листопада перед приміщенням Житомирської райдержадміністрації  відбулася акція  працівників профспілки лісового господарства, під час якої вони  висловили протест проти стратегії реформування лісового господарства, схваленої  15 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України. 

ліс 2

Директор ДП «Житомирське лісове господарство» Руслан Анатолійович Карчевський:

– Акція цього дня пройшла перед усіма районними державними адміністраціями України, на території яких є ліси. Наша мета: привернути увагу  громадськості до  питання обговорення стратегії, яка була подана Кабінетом Міністрів  України щодо реформування лісової галузі. Нас непокоїть те, що це важливе для суспільства питання не  обговорювалося серед колективів лісового господарства та в органах місцевого самоврядування. Прийняття цієї стратегії  у тому форматі, який пропонується, може загрожувати екологічній, економічній безпеці України. Йдеться про створення окремої структури (акціонерної компанії) з корпоративними правами, з передачею лісів у концесію, яка буде  централізовано вести господарську діяльність  у всій лісовій галузі.  Невідомо, яким чином будуть розподілятися  кошти до місцевих бюджетів, як обійдуться з працівниками лісгоспів.  У ДП «Житомирське лісове господарство» нині працює  353 особи, до 100 осіб працює в обслуговуючій сфері, тому людям є що втрачати.

Деякі пункти стратегії  є надуманими. Наприклад, мотивують це тим, щоб збільшити лісистість України. А що сьогодні заважає збільшити лісистість? Іншим пунктом стратегії є  начебто посилення стійкості насаджень проти різних факторів  природного середовища. Я не бачу жодних перешкод у тому, щоб  сьогодні покращувати стійкість насаджень. Після  прийняття санітарних правил ось вже протягом трьох місяців ми позбавлені  права  прибирати сухостійні дерева, вражені шкідником, що набуло масового розповсюдження.  А тому лісівники стурбовані тим, що може відбутися з нашими лісами.

ліс 4

Голова профспілкової організації ДП «Житомирське лісове господарство» Руслан Леонідович Драгомирецький:

– Внаслідок такої стратегії реформування наші працівники  можуть втратити свої робочі місця. Тому що концесія передбачає  передання лісів у приватну власність.  Якщо у нашому колективі нині працює 353 особи, то після реформування в кращому випадку залишиться 50 працівників. Ми відстоюємо свою позицію  в тому, що ліси в Україні повинні залишатися в державній власності.

Голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Михайлович Микитюк  запевнив протестувальників у тому, що вимоги лісівників передасть голові Житомирської ОДА.

Голова Житомирської районної ради Сергій Григорович Крутій підтримав вимоги лісівників. Він зазначив, що на наступній сесії районної ради депутати розглянуть звернення  до органів державної влади України щодо недопущення подібного реформування в лісовій галузі.

ліс4

– Ми працюємо з ДП «Житомирське лісове господарство не перший рік. Це потужне підприємство, яке постійно розвивається, де створюються нові робочі місця, де працівники забезпечені високою заробітною платою,- сказав Сергій Крутій. –  Житомирський лісгосп  входить у трійку лідерів по наповненню бюджету: до державного бюджету сплачує  16,8 млн. грн., до районного  –  5,2 млн. грн.  А тому, це підприємство повинно залишатися в державній власності.

ліс3

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.