Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

Федір ГОРБАНЬ: «ЯКЩО НЕ МИ, ТО ХТО ЗУПИНИТЬ СПРОТИВ ДОНЕЦЬКО-ЛУГАНСЬКОГО СПРУТУ»

У попередніх номерах «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» було розміщено декілька публікацій щодо ситуації довкола державного підприємства «Головинський кар’єр». Колишні орендарі майнового комплексу Головинського кар’єру аж ніяк не хочуть поступитися своїми інтересами, однак після рішення Рівненського апеляційного господарського суду, який визнав законною передачу єдиного майнового комплексу, яке перебувало в оренді ПАТ «Головинський граніт», ділкам, котрі зовсім недавно жирували на надрах Головинського кар’єру, «дали їм по руках».

В. о. директора ДП «Головинський карєр» Ф. Горбань вважає це черговою перемогою для підприємства.

Нагадаємо: рішенням Господарського суду Житомирської області від 8 червня 2017 року  було задоволено позов ПАТ «Головинський граніт» до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області та скасовано наказ Регіонального відділення від 20 січня 2017 року за №37 «Про передачу єдиного майнового комплексу колишнього державного підприємства «Головинський кар’єр».

Принципово невірною та необґрунтованою, на думку Регіонального відділення Фонду державного майна, була позиція господарського суду Житомирської області, яка покладена в основу судового рішення про неможливість застосування пункту 11 Порядку повернення орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди, затвердженого Наказом ФДМУ від 07.08.1997 №847 та про наявність нібито спірних питань між сторонами по справі з оцінки орендованого та власного майна, а не умисне, зухвале ігнорування ПАТ «Головинський граніт» законних вимог орендодавця державного майна щодо виконання обов’язку орендаря по поверненню майна державі. Така позиція пов’язана з невірним трактуванням норм Порядку, інших норм чинного законодавства, з неврахуванням обставин справи навколо ситуації, що склалася по поверненню з оренди Цілісного майнового комплексу Державного підприємства «Головинський кар’єр», що в свою чергу призвело до помилкових висновків суду.

Позиція Прокуратури Житомирської області та органу приватизації в особі Регіонального відділення Фонду державного майна з наданими до суду підтверджуючими документами не була взята судом першої інстанції до уваги при винесенні рішення по справі, доводи, висловлені у судовому засіданні під звукозапис процесу не враховані та не спростовані. Судом було проігноровано, що позивач –  по справі ПАТ «Головинський граніт» – неналежний орендар, який як до завершення дії договору оренди так і протягом всього періоду після завершення дії договору оренди різними способами зволікав з  повернення майна з оренди, проводив незаконну господарську діяльність, у зв’язку з чим Регіональним відділенням Фонду державного майна спільно з прокуратурою вживалися заходи по поверненню майна у судовому порядку. Стосовно посадових осіб ПАТ «Головинський кар’єр» була порушена та розслідується кримінальна справа по ч.2 статті 240 КК України.

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 14.11.2017 року рішення суду першої інстанції скасовано, апеляційні скарги регіонального відділення Фонду державного майна та Державного підприємства „Головинський кар’єр” задоволені.

Суд апеляційної інстанції погодився із позицією державного органу приватизації та державного підприємства про те, що повернення державного майна з оренди відбувалось із дотриманням норм чинного законодавства, із покроковим дотриманням процедури. Проте, орендар відмовився від здійснення належних заходів по поверненню майна у добровільному порядку. Єдиною можливістю в цій ситуації було застосувати п. 11 Порядку, а отже наказ Регіонального відділення №37 від 20. 01.2017 року був виданий в межах повноважень, відповідає чинному законодавству, що й було підтверджено Рівненським апеляційним господарським судом.

головин

В. о. директора ДП «Головинський кар’єр» Федір Іванович Горбань дякує суддям за винесене державою законне рішення Рівненського апеляційного господарського суду, яке дозволить підприємству розпочати повноцінну виробничу діяльність, з кожним місяцем нарощуючи об’єми виробництва, збільшити кількість робочих місць та відраховувати з постійним наростанням відрахування до державного бюджету України.

Однак Ф. Горбаня тривожить те, що діяльності державного підприємства чиниться спротив з боку силових та контролюючих структур Житомирської області.

Саме з цього приводу в.о.директора Горбань Ф.І. надіслав звернення голові Житомирської ОДА Гундичу І. П., в. о. голови ФДМУ Трубарову В. М., в. о. начальника РВ ФДМУ по Житомирській області Зайку Ю. М.

Цитуємо:

«У котрий раз звертаємось до Вас за допомогою в зв’язку з незупинним свавіллям обласних контролюючих державних органів по відношенню до державного підприємства «Головинський кар’єр».

Так, за період тільки з 01.11.2017 року наше підприємство з позаплановими перевірками відвідали декілька комісій: з 01.11 по 07.11.2017 р. — управління Держпраці в Житомирській області; з 02.11. по 15.11.2017 р. — Державна екологічна інспекція в Житомирській області; з 15.11. по 17.11.2017 р. — Черняхівський центр зайнятості; з 15.11. по 17.11.2017 р. — Житомирська обласна податкова поліція за заявою Свірчевського О. О.; з 17.11. по 27.11.2017 р .— Головне управління ДФС у Житомирській області за заявами Свірчевського О.О. та Лукашенка І. І.

Вважаємо, що при такій “підтримці” контролюючих державних органів державному підприємству буде тяжко, особливо в період його становлення, так як тільки 20.01.2017 р. воно було повернуте державі, а до роботи після інвентаризації приступило з 01.04.2017 р..

Водночас нагадуємо, що після його повернення з оренди за результатами діяльності «горе-орендарів» ПАТ «Головинський граніт» – Яцука І. П., Свірчевського О. О. (за заявами яких і проводяться позапланові перевірки) відкрито декілька кримінальних справ: за ст. 240 ч.2 “Незаконний видобуток корисних копалин” – відкрито ще в березні 2016 р.; за ст.185 ч.3 по факту крадіжки майна з кафе “777”, що знаходиться в адмінбудівлі підприємства – ще з лютого 2016 р.; за результатами інвентаризації нанесено збитків державі більш ніж 6 млн. грн. – матеріали знаходяться в Головному управлінні поліції Житомирської області та в Житомирській обласній прокуратурі; за ст. 125 ч.1 – по факту побиття головного інженера Захарчука А. Г. – вручено підозру Свірчевському О. О.; за ст. 129 ч.1- по факту погроз вбивством в. о. директора Горбаня Ф.І. – ведеться досудове слідство.

Силові структури досі не зробили жодних висновків, не направлено жодної справи до суду. Проте всерйоз розглядають фейкові заяви Свірчевського О. О. та Яцука І. П., ведуть себе стосовно Державного підприємства аж занадто активно.

Просимо вас втрутитися, так як Державне підприємство, весь трудовий колектив який вже нараховує майже 80 чоловік, налаштовані звертатись до Адміністрації Президента України, Генеральної прокуратури, Кабінету Міністрів України, Національного Бюро розслідувань щодо встановлення справедливості та наведення законного порядку на підприємстві».

Селищний голова Головино І. С. Гетманенко занепокоєний ситуацією довкола Державного підприємства «Головинський карєр».

– Я пригадую, як у час перебування на посаді голови правління ПАТ «Головинський граніт» Панасенко І. Б. було звільнено понад 100 місцевих жителів. А до рейдерського захоплення донецько-луганським кланом в 2015 році на підприємстві працювало понад 200 працівників. За 15 років господарювання горе-орендарями ПАТ «Головинський граніт» значна частина майна, техніки, обладнання була розпродана, вирізана і здана на металобрухт. З 2010 по 2015 роки головним інвестором Яцуком І. П. жодних коштів в розвиток підприємства не вкладалося, а використовували його тільки для свого особистого збагачення.

Головине з часу свого заснування своєю інфраструктурою пов’язане з майновим комплексом державного підприємства «Головинський кар’єр», з водогону подається питна вода мешканцям селища, очисні споруди розміщені на території цього підприємства, центральна електропідстанція підприємства забезпечує електроенергією училище, лікарню, все селище Головине.

Коли повернули єдиний майновий комплекс в державну власність з незаконного користування колишніх орендарів, в. о. директора державного підприємства «Головинський кар’єр» був призначений Федір Іванович Горбань. Ми отримали надію на те, що підприємство почне стабільно працювати, створювати робочі місця, сплачувати податки до бюджету, допомагати соціальній сфері селищу Головине.

А тому селищний голова та виконком, звертаються до державних органів влади допомогти усунути всі перепони, які заважають повноцінній роботі державного підприємства. Не дивлячись на це, з кожним місяцем підприємство невпинно збільшує відрахування до Державного бюджету України.

Петро ТАРАСЮК,

Ірина КАРПЕНКО

На фото: представники ДП «Головинський кар’єр» біля Рівненського апеляційного господарського суду.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.