Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

Сергій КОТВИЦЬКИЙ: «Я НЕ ПОГОДЖУСЯ, ЩОБ КОМУНАЛЬНЕ МАЙНО РОЗПРОДАВАЛОСЯ ЗА БЕЗЦІНЬ»

На сесії Житомирської районної ради 3 листопада голова постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності Житомирської районної ради Сергій Валерійович Котвицький виступив проти прийняття рішень «Про затвердження експертної оцінки та продаж об’єкту нерухомого майна (частини приміщення за адресою: м. Житомир, вул. Вокзальна, 12) та «Про надання згоди комунальному підприємству «Центральна районна аптека №118» Житомирської районної ради на продаж нерухомого майна». Він зазначив, що вартість приміщення значно занижена.

 

– На засіданні бюджетної комісії 1 листопада нам було надано  перелік питань для розгляду, серед них проект рішення по затвердженню експертної оцінки на частину приміщення комунальної аптеки по вулиці Вокзальній, 12 у Житомирі. Самої ж експертної  оцінки в  матеріалах комісії не було і вона не була оприлюднена на сайті ради.  У проекті рішення вартість цього приміщення не була зазначена,- говорить Сергій Котвицький. – Я попросив надати мені договір оренди та акт виконаних робіт, оцінку принесли, акта виконаних робіт я не побачив. Приміщення площею 154 кв. м. було оцінено у 155 тис. грн., фактично за одну тисячу гривень за один квадратний метр. Середня ринкова вартість по Житомиру становить 10-15 тис. грн. за квадратний метр, тобто вартість приміщення по Вокзальній, 12 занижена в десять разів. А тому депутати – члени бюджетної комісії не погодилися розглядати це питання і відклали його на довивчення.

Під час засідання сесії  районної ради 3 листопада була порушена  ст. 47  Закону  України  «Про місцеве самоврядування» і ряд  частин регламенту, які говорять про те, що рішення мають бути в повному вигляді, мати остаточні цифри.

Відповідно до положення про постійно діючі комісії  та рішення, яке було прийнято на 12-ій сесії щодо надання згоди на реалізацію  частини приміщення аптеки із застосуванням програми «Prozorro», контроль за виконанням рішення був покладений на бюджетну комісію, однак  на засіданні  нашої комісії, яка відбулася перед 14-ою сесією, ми не побачили повного переліку документів по приміщенню аптеки, яке збираються продати.

Оскільки висновків бюджетної комісії з цих питань не було, вважаю, що воно не повинно було виноситися на сесію.

З приводу самої оцінки. Вбачається, що  фото, які  долучені до оціночного звіту, не відповідають тому об’єкту, оцінку якого було проведено. Ці фото зроблені набагато раніше, ще до проведення там ремонту.

Оскільки було зрозуміло, що тисяча гривень за квадратний метр комерційного приміщення коштувати не може, я особисто замовив експертну оцінку у незалежного оцінювача, який визначив реальну вартість приміщення – понад один мільйон гривень!

Однак ряд депутатів чомусь вважають, що майно, яке належить територіальній громаді, можна продавати за безцінь і тому більшістю голосів рішення з продажу приміщення аптеки було прийнято.

Дії моїх колег депутатів, які проголосували за це рішення, підпадають під дію  статті 364 ККУ  “Зловживання владою або службовим становищем”, у якій це кваліфікується як «зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб». Правда, поки  приміщення не продано, про нанесену шкоду говорити зарано.

Я був вимушений звернутися до національної поліції із заявою про злочин про фальсифікацію звіту. На сьогодні зареєстроване кримінальне провадження з цього приводу та внесено в єдиний реєстр досудових розслідувань. Крім того, наскільки мені відомо зі спілкування зі слідчим, накладено арешт на частину приміщення КП «Центральна районна аптека № 118» з метою не допустити його відчуження.

Наведу ще цікавий факт. Орендуючи згадане приміщення, свого часу фізична особа підприємець отримала згоду на його реконструкцію на 250 тис. грн., були проведені відповідні роботи. У мене логічне запитання: чому орендар сьогодні хоче викупити приміщення всього за 155 тис. грн., коли вже сам поліпшив це приміщення на 250 тис. грн.? А ще у договорі оренди, напевно, вказано балансову вартість приміщення і виходить, що не може воно так дешево коштувати.

Заявляю, що рішення районної ради з цього питання будуть оскаржені як незаконні в судовому порядку. Я не погоджуся, щоб комунальне майно розпродавалося за безцінь.

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.