Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ТАРАС СОБКО: «ЖИТОМИРСЬКА РАЙОННА ЛІКАРНЯ БУДЕ КОНКУРУВАТИ ЗА НАДАННЯ ЯКІСНИХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ»

Тарас Дмитрович Собко став очільником комунальної  установи  «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради у серпні цього року. Т. Собко людина з великим досвідом організатора охорони здоровя, хірурга, громадського діяча. Перед своїм призначенням він озвучив депутатам районної ради бажання змін в районній лікарні для того, щоб надавати якісні медичні послуги населенню.

 Про те, що вдалося зробити за цей короткий термін, в інтервю Т. Собка  «ПРИМІСЬКОМУ ЖИТТЮ».

– Тарасе Дмитровичу, які  зміни відбулися в Житомирській районній лікарні після Вашого призначення?

– Перш за все хочу відзначити, що  районна лікарня сьогодні має гарну матеріально-технічну базу, тут працюють досвідчені фахівці своєї справи. На перспективу лікарня може стати гарним закладом у плані конкурентності  надання медичних послуг.

Як кажуть, меж досконалості немає ні в чому.

Після призначення на посаду були проведені  організаційні зміни. Враховуючи те, що ми входимо в ринкові відносини, нам потрібно вміти заробляти і рахувати гроші. Тому була введена посада заступника головного лікаря з економічних питань, який буде відповідати за економічно-господарську діяльність.

Зважаючи те, що сімейна медицина взяла на себе первинний огляд, що у лікарні відсутнє пологове відділення, ми вирішили, що організація надання  медичної допомоги жінкам має кимось координуватися й організовуватися, а тому запровадили  посаду завідувача жіночою консультацією, це покращить медичне обслуговування жінок, які проживають на території району.

Жінки під час  вагітності повинні двічі проходити УЗД-обстеження. Однак у нас не було такого фахівця й усі  жінки проходили діагностику, як правило, в приватних медичних закладах. Ця процедура коштує 250-300 гривень. Нині ми вже маємо фахівців, які будуть обстежувати вагітних  жінок в районній лікарні з метою виявлення патології на ранніх стадіях.

Районна рада 3 листопада прийняла рішення щодо утворення травматологічного відділення. Адже травми на другому місці після серцево-судинних захворювань. Ортопедичні хворі, що потребують надання медичної допомоги різного ступеня складності,  будуть лікуватися на базі центральної районної лікарні. Раніше такі хворі зверталися до обласної та міських лікарень. Ми залучили висококваліфікованих  травматологів, які будуть проводити лікування усієї травматологічної патології на рівні обласної лікарні. Ми надамо можливість мешканцям району отримати медичну допомогу в травматологічному відділенні районної лікарні, що для них буде значно зручніше та дешевше.

Ми також залучили лікаря-ендоскопіста.

Депутати Житомирської районної ради погодили виділили  кошти  для придбання необхідного обладнання.

Ми закомулювали для цього кошти громад району: Оліївська сільська рада  виділила 200 тис. грн., Станишівська ОТГ – 150 тис. грн., Глибочицька сільська рада – 140 тис. грн., Левківська сільська рада –  150 тис. грн.. Це дасть можливість купити найсучасніше обладнання і бути конкурентоспроможними на ринку надання медичних послуг.

Буде придбаний сучасний фіброгастроскоп з відео можливостями, що дозволить діагностувати хворобу на ранніх стадіях.

Найбільше хворих в Україні помирає від серцево-судинних захворювань.   Нещодавно на базі обласної лікарні О. Ф. Гербачевського відкрито кардіологічне відділення з реперфузійним блоком інтенсивної терапії. А тому й в районній лікарні ми вирішили посилити кардіологічну службу, залучивши  кардіолога з обласної лікарні.

З обласної лікарні  до нас прийшов висококваліфікований акушер-гінеколог вищої категорії.

Кадрові зміни, про які розповідаю, покликані підвищити якість надання медичних послуг.

Я задоволений роботою фахівців лікарні. Однак треба зрозуміти, що йдуть зміни і за ними треба встигати професійно.

Хочу подякувати керівництву Житомирського району, яке розуміє наші потреби та дбає про належний рівень медичного обслуговування населення.

– Чи буде реформована Житомирська районна лікарня?

– З 1 січня 2018 року під реформування підпадає первинна  ланка медицини.   Вторинна (спеціалізована) або третинна  (високоспеціалізована) медичні  допомоги  будуть реформовані з 2020 року. У нас є два роки для того, щоб ми, будучи складовою  Житомирського госпітального округу, показали свої можливості, який спектр медичних послуг готові  будемо надавати для мешканців госпітального округу і Житомирського району зокрема.

Безперечно, ми повинні мати хороший кадровий потенціал і відповідну  матеріальну базу.

На установчому засіданні ради Житомирського госпітального округу мене обради заступником голови, очолив госпітальну раду Віктор Павлусенко, головний лікар другої міської лікарні. Госпітальна рада у подальшому буде визначити, яку допомогу буде надавати та чи інша лікарня. Думаю, що Житомирська районна лікарня займе достойне місце в госпітальному окрузі й стане медичним закладом інтенсивного лікування першого ступеня, де буде збережено терапевтичний, хірургічний профілі, відділення реанімації тощо.

Сподіваюсь на це.

– Ваша оцінка медичної реформи?

– Позитивна сторона цього процесу в тому, що держава буде фінансувати сімейного лікаря в залежності від кількості пролікованих пацієнтів. Формула проста: на одного пацієнта в рік держава виділяє 370 гривень, сімейний лікар, маючи 2000 пацієнтів, буде розпоряджатися бюджетом в 740 тис. грн.. Зарплата лікаря буде залежати від того, скільки людей він пролікував. Водночас, кожен має право обрати собі лікаря сам. За такої ситуації лікарі будуть конкурувати один з одним за надання якісної медичної допомоги, це також позитивний момент.

Не зовсім погоджуюся з тим, що у нас пішли за моделлю Великої Британії. Адже українська економіка не така потужна, як британська.

Де взяти гроші на реформу?

Потрібно ввести загальнодержавне обов’язкове медичне  страхування, ми до цього прийдемо, кожен  має бути співучасником фінансування медичної галузі.

Страхові компанії спрямовані не лише на те, щоб заробляти, а щоб пацієнт був здоровий. Страхова компанія буде відстежувати, щоб хворий вів здоровий спосіб життя. Наприклад, для тих, хто курить, страхова компанія не фінансуватиме хвороби легеневої системи.

Реформа у медицині буде стимулювати кожного вести здоровий спосіб життя.

– Ваші принципи у професії?

– Професійність та знання своєї справи. Людяність. Адже ми – люди в білих халатах – повинні проявляти співчуття до людей, які до нас звертаються. Скажу словами великого лікаря Боткіна: «Якщо після візиту пацієнта до лікаря йому не стало легше, це поганий лікар».

Переконаний, що ми навіть словом можемо допомогти пацієнту здолати хворобу.

Олексій ПРОЦЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.