Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

Федір ГОРБАНЬ: «НЕ ДОПУСТИМО ЗНИЩИТИ ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ГОЛОВИНСЬКИЙ КАР’ЄР» ІМЕНЕМ ЗАКОНУ УКРАЇНИ…»

Нагадаємо, що на початку цього року Фонд державного майна спільно зі Службою безпеки України та Національною поліцією повернули єдиний майновий комплекс державного підприємства “Головинський кар’єр” (смт Головине Житомирської обл.) в державну власність з незаконного користування колишнього орендаря. Договір оренди кар’єру, укладений з ПАТ “Головинський граніт”, закінчився у грудні 2015 року, проте підприємство відмовилося повертати державі її власність і ухилялося від такого зобов’язання понад рік.
Щоб повернути Головинський кар’єр державі, відбулося близько 100 судових засідань, які регіональне відділення ФДМ по Житомирській області виграло. Але колишній орендар не тільки не виконав рішення судів, але і створював безліч перешкод для повернення державного майна в державну власність. Сьогодні ПАТ «Головинський граніт» продовжує перешкоджати діяльності новоствореного ДП «Головинський кар’єр».

У Рівненському апеляційному господарському суді переглядається справа №906/250/17 за позовом ПАТ «Головинський граніт» до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області про скасування наказу №37 від 27 січня 2017 року «Про передачу єдиного майнового комплексу колишнього державного підприємства «Головинський кар’єр». Третьою особою у справі виступає ДП «Головинський кар’єр». Суд першої інстанції – Господарський суд Житомирської області – своїм рішенням від 8 червня 2017 року, задовольнив позов ПАТ «Головинський граніт».
Колектив Державного підприємства «Головинський кар’єр» подав клопотання до Рівненського апеляційного господарського суду щодо скасування цього рішення. У клопотанні зазначається (цитуємо):
«По-перше, з метою включення єдиного майнового комплексу до Переліку об’єктів державної форми власності групи «А» (об’єкти малої приватизації), що підлягають приватизації шляхом продажу за конкурсом з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону, керівництво ПАТ «Головинський граніт» вчинило ряд протиправних дій. Так в 2015 році шляхом залякування та інших методів впливу, звільнений з посади голови правління товариства Горбань Федір Іванович. Таке свавілля також знайшло своє масове відображення при звільненні в примусовому порядку більше 70% працівників підприємства та голови правління профспілкового комітету Пилипчука Ігоря Олексійовича
По-друге, погрожуючи невиплатою заробітної плати нове керівництво ПАТ «Головинський граніт» змусило вийти співробітників товариства зі складу профспілкового комітету. Дані обставини майже призвели до знищення профспілкової організації.
По-третє, порушено умови колективного договору. Не було забезпечено встановлену в колективному договорі кількість робочих місць. Допущено заборгованість по заробітній платі в особливо великих розмірах (звільненим в примусовому порядку по теперішній час кошти не виплачені).
По-четверте, договір оренди майнового комплексу закінчився 21 грудня 2015 року. Крім того, вичерпано термін дії ліцензії на видобування корисних копалин з родовищ Сліпчицьке-1 та Головинське. Також закінчився термін дії оренди землі, на яких розташований єдиний майновий комплекс.
Таким чином, засновники ПАТ «Головинський граніт» звільняли від «перешкод» шлях до привласнення єдиного майнового комплексу та корисних копалин державного значення, продовжуючи незаконну діяльність з видобутку корисних копалин, по діям яких ведеться кримінальна справа по ч. 2 ст. 240 КК.
Ми, колишні працівники ПАТ «Головинський граніт» та працівники ДП «Головинський кар’єр» стали жертвами та водночас свідками протиправної діяльності керівництва та засновників товариства ПАТ «Головинський граніт».
З метою недопущення розкрадання державних ресурсів, відновлення своїх порушених прав та законних інтересів, керуючись правами, наданими нам Конституцією України та ГПК України, просимо скасувати рішення Господарського суду Житомирської області від 08 червня 2017 року №906/250/17».
Адвокат Кирило Віцке, який представляє інтереси ДП «Головинський кар’єр»:
2
– Це рішення є незаконним і його мають виправити в апеляційній інстанції. Аргументи позивача зводяться до того, що фонд державного майна не виконав відповідних процедур при передачі майна. Хоча насправді надані Фондом державного майна докази спростовують таку позицію.
Бізнесмени, які працювали поза законом, поза будь-якими правилами і яких відігнали від «гранітної годівниці», не хочуть з цим змиритися, а тому у будь-який спосіб намагаються відновити контроль над державними ресурсами на свою користь.
Представники ПАТ «Головинський граніт» хочуть визнати оцінку балансової вартості майна, або запропонувати нову незалежну оцінку. Вони хочуть, щоб це майно оцінювали по їхній оцінці, а ми стверджуємо, що оцінка повинна бути проведена згідно наказу №847 «Про затвердження Порядку повернення орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди».
Представники ПАТ «Головинський граніт» звинувачують Фонд державного майна та ДП «Головинський кар’єр» у протиправному поверненні та незаконному використанні орендованого майна, вартістю 31 799 265 грн. Проте докази, наявні в матеріалах справи та додані до заперечень, підтверджують правомірність процедури повернення орендованого майна та спростовують доводи щодо його незаконного використання.
На виконання Наказу Регіонального відділення ФДМУ по Житомирській області від 20. 01. 2017 р. №37 та на підставі п.11 Порядку повернення орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди, майно цілісного майнового комплексу ДП «Головинський кар’єр» передано ДП «Головинський кар’єр» у повне господарське відання.
Крім того, в рамках кримінального провадження на підставі ухвали Корольовського районного суду м. Житомира від 15 березня 2017 року №296/1720/17 про накладення арешту на майно із забороною відчуження, користування та розпорядження вказаним майном, заборонено вивезення вказаного майна за межі ЦМК ДП «Головинський кар’єр».
Знехтувавши встановленими нормами, ПАТ «Головинський граніт» без врахування амортизації основних засобів, визначив суму балансової вартості майна в розмірі 31 799 265 грн.
Також доводи щодо здійснення товариством самостійної господарської діяльності спростовуються відомостями з реєстру обтяжень нерухомого майна. Накладено обтяження на земельну ділянку та розташований на ній каменотесний цех. Крім того, будівля каменотесного цеху знаходиться в податковій заставі в межах суми 1294092 грн., що значно перевищує вартість даної нерухомості.
Небажання здійснювати самостійну господарську діяльність з боку ПАТ «Головинський граніт» також підтверджується зверненням про повернення помилково зарахованих коштів орендної плати з юридичних осіб в сумі 181021 грн., що зарахована з 28. 01. 2016 р. по 31. 08. 2016 р. на рахунок Головинської селищної ради Черняхівського району Житомирської області.
– Мене дивує поведінка адвоката зі сторони ПАТ «Головинський граніт» А. К. Евіна, який перед засіданням Рівненського апеляційного господарського суду називав працівників державного підприємства холопами, іншими нецензурними словами, це неприпустимо в діяльності адвоката, – зазначає Кирило Віцке.
Виконуючий обов’язки директор ДП «Головинський кар’єр» Федір Горбань:
3
– Позиція державного підприємства: ми повинні отримати спеціальні дозволи на видобуток корисних копалин, продовжувати створювати робочі місця, сплачувати податки. Від державного підприємства сьогодні фактично залежить життєдіяльність селища Головине. А тому ми чекаємо на законне та справедливе рішення Рівненського апеляційного господарського суду, яке дозволить нам повноцінно працювати і розвиватися.
Чергове засідання Рівненського апеляційного господарського суду відбудеться 14 листопада.

Петро ТАРАСЮК,
Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.