Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

Олена ГРЕЧКО: «ЖИТОМИРСЬКИЙ РАЙОН МАЄ ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ НАРОЩУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ»

 Про те, яка робота ведеться з розвитку інвестиційного потенціалу  Житомирського району, розповідає начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Житомирської райдержадміністрації Олена Борисівна Гречко.

– Для  поліпшення та цілеспрямованої організації роботи по залученню інвестицій на території району 29 липня 2016 року рішенням Житомирської районної ради шостої сесії сьомого скликання   була затверджена  «Програма залучення інвестицій в економіку Житомирського району на 2016-2020 роки», метою якої стало підвищення рівня інвестиційної привабливості Житомирщини, досягнення суттєвого збільшення залучення інвестицій в економіку, – зазначила О. Гречко.

Якими є перші результати виконання Програми?

– За результатами оцінки діяльності райдержадміністрації за показниками інвестиційної діяльності район посів 4 місце.

За 6 місяців 2017 р. обсяги освоєних прямих інвестицій становлять 4159,2 тис. дол. США, капітальних інвестицій 210,3 млн. грн.

За звітний період суб’єктами  господарювання району експортовано товарів на суму 38489,8 тис. дол. США, це на 325% більше минулорічного періоду, імпортовано на загальну суму – 33428,7 тис. дол. США (до відповідного періоду минулого року152%).

–  Які підприємства в районі можуть слугувати прикладом у розвитку своїх виробництв за рахунок інвестицій?

– Яскравим прикладом поєднання бізнесових інтересів з інтересами громади, налагодженої взаємодії представників бізнесу та органів виконавчої влади є робота таких підприємств, як ДП «Житомирський лісгосп», який, починаючи з 2015 року, направляє власні кошти на модернізацію лісопереробного комплексу. Інвестиційна діяльність підприємства спрямована на розвиток виробництва за рахунок власних коштів.

За 2015-2016 роки  витрачено близько 15 млн. грн. для створення власного сушильного господарства, придбання нових ліній та окремих верстатів по випуску продукції.

Таку ж тенденцію вони продовжили і в 2017 році. На кінець поточного року заплановано ввести в експлуатацію цех по випуску пиломатеріалів та буде створено  10 додаткових робочих місць.

Єдиний завод на території району, який займається виробництвом сухих будівельних сумішей – Житомирська філія ТОВ «Аскона-Південь».

З метою впровадження у виробництво нових, прогресивних технологій, підвищення конкурентоспроможності та якості продукції, підприємством проінвестовано у власне виробництво 1608,6 тис. грн.

Збудовано новий виробничий корпус, а також ангар, які у червні 2017 року було введено в експлуатацію.

– Які іноземні інвестори зайшли останнім часом на територію району?

– Житомирський район співпрацює з багатьма партнерами з різних країн світу, географія його зв’язків постійно розширюється.

У липні 2017 року у маленькому селі Гай розпочало своє функціонування ТОВ «Мила кізонька гай», власник із Німеччини. Це сучасне підприємство, орієнтоване на європейські стандарти якості продукції та процесу її виробництва. Основним напрямком господарської діяльності є розведення кіз висококласних молочних порід.

Для реалізації цього проекту планується витратити близько 500 тис. євро. На сьогодні придбано необхідні об’єкти нерухомості, проведено їхню технічну експертизу, розпочато формування дійного стада кіз.

Офіційно працевлаштовано 3 працівники (до кінця поточного року планується ще працевлаштувати 10 осіб, а в цілому заплановано близько 30-35 нових робочих місць). Для села, де населення складає  176 чоловік, це немало.

Перспективною у с. Сінгури є голландська компанія «Profuna», яка займається розведенням норок. На початок серпня поточного року на ферму з Польщі завезено більше 13  тисяч голів племінної норки. В подальшому заплановано розміщення більш як 50 тисяч голів.

У своїй діяльності підприємства активно співпрацюють з місцевою владою, головами сільських рад та підтримують громади, на території якої вони розташовані.

Завдяки таким підприємствам в районі з’являється можливість направляти кошти на реалізацію завдань, зокрема для вирішення актуальних проблем району.

– Олено Борисівно, з ким співпрацює ваш  відділ?  

– Для налагодження ділових інвестиційних зв’язків ми тісно співпрацюємо із ОДА, Житомирською торгово-промисловою палатою.

Нещодавно брали участь  у засіданні Міжнародного Трейд-клубу.

Також налагоджується  співпраця між РДА та Асоціацією регіонального розвитку Житомирської області, яка  офіційно зареєстрована 8 серпня поточного року.

Є один важливий момент, на якому я хочу трішки зупинитися.

В Житомирському районі, як і в Україні в цілому, триває процес адміністративно-територіальної реформи. Хоча й повільно, та все ж викристалізовуються майбутні громади, і зовнішньоекономічна, інвестиційна діяльність в них, та й у ще не об’єднаних сільських радах, має бути у колі уваги.

Відділом економічного розвитку і торгівлі РДА були надіслані листи структурним підрозділам, установам, селищній, сільським радам, що відповідно до п.5 протокольного рішення обласної робочої групи від 18.09.2017 року з опрацювання проектів регіонального розвитку в Житомирській області, приймаються заявки на проекти, які можуть реалізуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.

І, що ви думаєте? Стояла черга­?..

В результаті наданою можливістю скористалась лише Глибочицька ОТГ, якою розроблено проект регіонального розвитку для запровадження енергозберігаючих технологій, проведення реконструкції та термосанації 4 загальноосвітніх шкіл сіл Глибочиця, Гадзинка, Студениця, Велиці Кошарища.

Сподіваюсь, що інформація, яку доводять працівники нашого відділу на офіційному сайті райдержадміністрації, де постійно оновлюється перелік інвестиційних проектів, пропозицій незадіяних виробничих приміщень, вільних земельних ділянок, які можуть надаватися в оренду інвесторам, стане в нагоді представникам вітчизняного та іноземного бізнесу.  Безперечно, що досвід та досягнення колег, а також вже проведена в районі робота, і та,  що запланована, разом з вигідним економіко-географічним положенням, наявністю вільних земельних ділянок та вільних приміщень, а також наявність молодих та кваліфікованих спеціалістів, можуть зацікавити інвесторів і стати надійною основою для нарощування інвестицій та покращення рейтингових показників у цьому напрямку роботи.

І в майбутньому ми сподіваємося зберігати позитивні тенденції розвитку, зацікавлюючи потенційних інвесторів і сприяючи підвищенню добробуту громадян Житомирського району.

 

Еліна ВАЦЕК

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.