Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

Олександр РОМАНЧУК: «ЗА СВОЇМ ПОТЕНЦІАЛОМ ОЛІЇВСЬКА ОТГ Є ДОСИТЬ ПЕРСПЕКТИВНОЮ»

Оліївська громада стоїть на порозі децентралізаційних змін – 29 жовтня  тут відбудуться вибори. Цей важливий процес і визначить майбутню долю громади.

Мешканець громади, громадський діяч та волонтер Олександр РОМАНЧУК поділився своїми поглядами щодо подальшого розвитку Оліївської ОТГ.

– Основне досягнення децентралізації – перерозподіл повноважень та ресурсів на користь виконавчих органів громади. Це сприяє більш оперативному вирішенню нагальних проблем і можливості реалізації стратегічного розвитку громади. Окрім того, є можливість наблизити адміністративні послуги ближче до людей через створення Центрів надання адміністративних послуг, робота по залученню інвестицій, участь у грантових програмах,- сказав О. Романчук. – Але для досягненню успіху потрібний комплексний системний підхід: починаючи від формування виконавчих органів на конкурсній основі, закінчуючи розробкою і втіленням стратегічного плану розвитку громади.

– Але усе це буде залежати від того, кого оберуть головою громади, хто стане депутатами.

– Результати виборів  якраз і вплинуть на ці процеси. Наскільки фахові люди будуть обрані, наскільки вони виявляться підготовлені до втілення реформи, наскільки налаштовані до нових викликів,  залежатиме від вибору людей.

Серед першочергових завдань, які постануть перед новообраними головою та депутатами, – формування дієвого виконавчого комітету з відповідною структурою та повноваженнями. Адже сформовані структурні підрозділи виконавчої влади будуть відповідати за організацію життєдіяльності ОТГ.

Поряд із цим, нові органи влади обов’язково проходять процедуру узгодження та підписання юридичних документів, які готуються для реєстрації нової громади,  затверджують Статут, Положення про старост та орган виконавчої влади, який відповідатиме за головні життєві процеси громади, його структурні підрозділи, розробляють схеми організації роботи відділів та інших виконавчих органів Громади. Також визначають розподіл обов’язків між головою і його заступниками.

Зрештою, не менш важливе вміння налагодити комунікацію з мешканцями всіх сіл громади та громадськими організаціями, які представляють інтереси громади. Адже їх допомога та безпосередня участь є запорукою успіху у розробці перспективного плану розвитку громади. У селі є проблеми, які об’єднують усіх, однак у кожного  при тому є індивідуальні потреби. Дуже важливо буде знайти діалог з кожним селом  і об’єднати їх ментально, щоб вони відчували, що  відтепер мають працювати на єдиний для усіх результат.

– Постає питання: кого мають обрати?

– На моє переконання, для виборців основним критерієм має бути фаховість та порядність людини, яка обирається до ОТГ, її наполегливість та націленість на результат, на досягнення цілей, які закладаються в плани розвитку громади.

Багато дискусій ведеться довкола непрозорості виборів, підкупу виборців. Однак сьогодні у нас є гірка практика того, як  обиралися депутати до сільських рад, роздаючи муку чи гречку. Відсутність результату у діяльності таких депутатів  і має спонукати  людей до вибору якісно нових представників.

– Олександре, чи плануєте ви взятии участь у виборах  до Оліївської ОТГ?

– Так. Я буду брати участь у виборах до  Оліївської ОТГ. Сам  виріс в Оліївці, тут мешкають мої батьки  по вулиці Молодіжній, мене тут добре знають.

За своїм потенціалом Оліївська ОТГ є досить перспективною, і я переконаний, що  на її прикладі можна розбудувати  одну з найуспішніших  громад України. У мене є реальні наміри та проекти стосовно того, які зміни потрібно втілювати і за рахунок яких ресурсів, є команда людей, яка має досвід з реалізації різних проектів. Це команда фахівців, які  розуміються і в питаннях місцевого самоврядування, і в питаннях менеджменту, і  в питаннях  підприємницької діяльність, і саме головне – команда об’єднана метою розбудови якісно нової, успішної громади.

– Розкажіть про себе.

– Закінчив Київський національний університет імені Т. Г. Шевченка за фахом «фінанси» та «правознавство». Маю двох чудових синів. Займаюся підприємницькою та громадською діяльністю.

Що стосується громадської діяльності, то  ще у 2010 році ми створили  Житомирську асоціацію суб’єктів малого  та мікропідприємництва, яка  відстоювала збереження спрощеної системи  оподаткування. У 2015 році ми виступали проти запровадження касових апаратів  «спрощенців». Щодня працюємо над захистом прав та інтересів людей, які є однією з найактивніших предстваників громадянського суспільства.

З 2014 року  беру активну участь в діяльності організації «Волонтери Полісся», яка здійснює допомогу  українським військовим на Сході України. Неодноразово  бував в зоні проведення АТО.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.