Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ДО ОЛІЇВСЬКОЇ ОТГ ОБЕРУТЬ 26 ДЕПУТАТІВ

29 жовтня відбудуться перші вибори до Оліївської сільської ради об’єднаної територіальної громади (Житомирський район: Оліївська сільська рада (села Оліївка, Піщанка, Світин), Кам’янська сільська рада (села Кам’янка, Довжик, Новоселиця, Сонячне);  Черняхівський район: Троковицька сільська рада (села Троковичі, Некраші).

Про те, як проходить виборчий процес, ми поцікавилися у голови Оліївської сільської виборчої комісії Анатолія Васильовича КОЛОКОЛЬЦЕВА.  

  

 

–  Анатолію Васильовичу, кого обиратимуть до Оліївської ОТГ?

– Об’єднана територіальна громада обиратиме 26 депутатів сільської ради  та сільського голову.

– Хто має право висувати кандидатів?

– Висувати кандидатів для участі в перших виборах до об’єднаної громади мають право місцеві організації політичних партій, або  кандидат в депутати чи на посаду сільського голови йде шляхом самовисування. Депутатами, сільським  головою  можуть бути обрані громадяни України, які мають право голосу, тобто на день виборів досягли 18 років, окрім тих, які мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

Подання до територіальної виборчої комісій документів для реєстрації кандидатів триватиме до 4 жовтня включно, а до 5 жовтня ТВК прийматиме рішення про реєстрацію кандидатів у депутати чи на посаду сільського голови або про відмову в реєстрації.

– За яким принципом відбуваются вибори?

– Вибори проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія громади. А голова громади – за мажоритарною системою відносної більшості (в єдиному одномандатному виборчому окрузі, що збігається з територією громади).

Відповідно до  частини 2 статті 17 Закону України «Про місцеві вибори», виборча комісія утворила одномандатні виборчі округи з приблизно рівною кількістю виборців у кожному в кількості, що дорівнює загальному складу відповідної місцевої ради.

Кам’янська сільська рада має 10 округів (Кам’янка – 3, Сонячне – 2, Довжик – 5); у Оліївській сільській  раді 8 округів (Оліїівка – 6, Світин – 2); Троковицька сільська рада – 8 округів (Троковичі – 6, Некраші – 2). Середня кількість виборців в окрузі у межах закону: від 197 до 240.

Голосування на виборах до Оліївської ОТГ відбудеться  29 жовтня з 8.00 до 20.00. Від кожного округу має бути обрано одного депутата місцевої ради. Щоб стати депутатом сільської ради, сільським головою, достатньо отримати більше голосів, ніж інші кандидати, не залежно від того скільки виборців взяло участь у голосуванні. Обрані на перших місцевих виборах депутати мають повноваження до наступних чергових виборів.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.