Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Віктор ФОМІНЕНКО: «ГРОМАДСЬКА РАДА Є МІСТКОМ МІЖ ВЛАДОЮ І ГРОМАДСЬКІСТЮ, І МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ЗРОБИТИ ЙОГО МІЦНІШИМ»

Відповідно до Типового положення про Громадську раду – це постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, утворений для того, щоб громадяни мали можливість брати участь в управлінні державними справами, контролювали діяльність та ефективно взаємодіяли з органами державної влади, щоб ті  враховували  громадську думку під час формування та реалізації державної політики.

Громадські ради – не нове для України явище, але тільки протягом останніх кількох років громадськість має шанс не теоретично, а в дії брати участь у роботі органів влади, відрядивши до Громадських рад своїх найактивніших представників.

Кожні два роки відбувається формування громадських рад при обласних та районних держадміністраціях, і у своєму оновленому складі Громадська рада при Житомирській РДА почала працювати 14 липня 2017 року.

Віктор Фоміненко – не нова людина у суспільно-громадському житті району. Два скликання був членом ГР при облдержадміністрації, входив до складу попередньої Громадської ради при Житомирській РДА, був головою однієї з комісій; у новосформованій Громадській раді в Житомирському районі йому довірили обов’язки голови.

– Вікторе Леонідовичу, з початку діяльності новоствореної Громадської ради – які перші кроки зроблені?

– На загальних зборах був затверджений план роботи на друге півріччя, створені робочі групи – одна з гуманітарних питань, яку очолює Ігор Єпіфанцев, друга з економічно-фінансової діяльності під головуванням Віктора Луцька. До Громадської ради входять представники 14 різних інститутів громадянського суспільства – громадських організацій, спілок, молодіжних та спортивних клубів.  Розроблено майже два десятки заходів, які поступово втілюються.

Гр

– З плану вашої роботи видно, що інтереси громадського активу торкаються практично усіх сфер життя.

– Це, дійсно, так. З найближчих втілюваних планів – проведення заходів з національно-патріотичного виховання, 28-29 вересня в районі організовано буде відзначений День туризму, традиційно, в урочищі «Вовчі гори» у Зарічанах. Звернемося з листами про співпрацю до голів сільських і селищної рад, щоб громади активніше включалися до відправки своїх команд на змагання з туристського багатоборства.

Є в плані завдання провести круглі столи з питань стану автодоріг, лісової галузі, поводження з побутовими відходами, впорядкування водних об’єктів району та багато інших.

– Розкажіть, будь ласка, докладніше про деякі з них.

– Запропонували керівництву районної лікарні  встановити у Центральній районній поліклініці «скриньку довіри» – щоб відвідувачі могли написати свої зауваження, побажання з поліпшення роботи медзакладу безпосередньо у поліклініці, адже далеко не всі мають можливість зайти на сайт в інтернеті.

Складним є на сьогодні питання про документацію на водні об’єкти на території району: з цього приводу багато людей звертається, коли водойма та берег у приватній власності, і місцеві жителі не можуть ними користуватися. Але у відповідному законодавстві визначено, що в угоді між сільською радою і орендарем (якщо об’єкт знаходиться в межах населеного пункту) повинно бути прописано, на яких умовах мешканці можуть користуватися водоймою. Є доручення голови ОДА про перегляд документації на  водні об’єкти на території району, яких більше ста. Це дуже важливе питання, яке в компетенції райдержадміністрації, обласних управлінь екології та водного господарства. Громадська рада ініціюватиме створення спільної комісії з представників цих структур щодо законного користування та впорядкування документації на водні об’єкти в районі.

Представники Громадської ради спільно з працівниками освіти взяли участь в огляді готовності закладів освіти району до нового навчального року. Турбує нас те, що, під час місячника безпеки руху службою автодоріг та районним відділом поліції не було забезпечено у належній якості дорожню розмітку та знаки у тих місцях, де діти переходять дорогу до школи, про що ми написали звернення у ці структури. На лист відреагували – були нанесені розмітки та встановлені попереджувальні знаки. Це питання потрібно постійно тримати під контролем – перевіряти стан доріг на маршрутах шкільних автобусів, проводити уроки про безпеку руху в навчальних закладах.

– Як Громадська рада може допомогти у тому, щоб жителі відокремили свої будинки від обслуговування комунальними житлово-експлуатаційними підприємствами та створили об’єднання співвласників?

–  У Високій Печі нещодавно провели виїзну зустріч: запросили представників спілки голів ОСББ м. Житомира, спільно довели до жителів інформацію про переваги таких об’єднань, про тепломодернізацію, енергозберігання тощо. Місцеве населення було мало поінформоване, і після зустрічі створився актив з жителів багатоквартирних будинків, ініціативна група, яка на сесію сільської ради зможе винести питання про створення ОСББ у містечку.

Ще одне важливе питання, яке вивчається наразі членом Громадської ради Русланом Тодоровичем – про тарифоутворення. Громадськості потрібно роз’яснити, чим обґрунтовані тарифи на комунальні послуги, знати розрахунки. Депутати затверджують тарифи на сесіях, але населенню потрібно детально роз’яснити, звідки та  чи інша ціна на послугу. Для цього і створені громадські формування, щоб враховувати думку громади при прийнятті рішень органами місцевого самоврядування.

Будемо також вести роботу, щоб забезпечити у населених пунктах району сортування побутових відходів: насамперед це пропаганда серед населення про відповідальне ставлення до них. Тільки в Озерному та Новогуйвинському є окремий збір відходів. Скло, пластик, папір – це все вторинна сировина, з якої виготовляється нова продукція. У Житомирі існує фірма, яка має ліцензію на збір небезпечних побутових відходів, таких, як люмінесцентні та економні лампи. Можна було б збирати їх у визначених пунктах, звідки б їх потім вивозили.  Також гостре питання про несанкціоновані сміттєзвалища у лісових масивах, допомогти у його вирішенні будемо просити ДП «Житомирське лісове господарство».

– Громадська рада при державній адміністрації Житомирського району має у своєму складі представників обєднаних територіальних громад?

Поки що ні. Але під час виборчого процесу в ОТГ, який буде незабаром, хочемо висувати своїх представників на вибори депутатів сільських рад об’єднаних громад.

–  За недовгий час існування нової Громадської ради – чи налагоджується співпраця з органом виконавчої влади району?

– Ми мали бесіди з керівництвом райдержадміністрації, і голова С. М. Микитюк, і його заступник М. П. Козарчук з великою увагою поставилися до наших пропозицій. Наприклад, така форма спілкування, як «круглий стіл», дає можливість виокремити якусь продуктивну думку та злагоджено діяти. Сподіваюся, що у Громадської ради при РДА, як і у наших колег з області, буде своє окреме приміщення, де ми могли б проводити такі зустрічі, і куди могли б звертатися жителі району.

Для продуктивної діяльності Громадської ради це головне – налагодити співпрацю з владою. Ми є тим містком між  владою і громадськістю, завдяки якому влада знатиме проблеми людей та реагуватиме на них. Я вважаю, що Громадська рада при Житомирській райдержадміністрації є важливим, демократичним інструментом, який допомагає створити якісну комунікацію між органами місцевого самоврядування та громадськістю, що сприяє урахуванню думки громади під час прийняття важливих рішень для розвитку району. Це головне, принципове завдання нашої роботи – зробити думку громади важливим фактором у прийнятті рішень органами влади. І, повірте – у нас є потенціал, щоб зробити той місток між владою і людьми міцнішим.

– Повідомте, будь ласка, контакти, за якими можна звертатися із запитаннями, пропозиціями.

Залишити інформацію можна за телефонами: 8(0412)42-47-15, або (096)718-78-62, email: grom_rada.zt@ukr.net. Про свою діяльність Громадська рада звітує на сайті райдержадміністрації в рубриці «Громадська рада», там можна ознайомитися з протоколами засідань, звітами про проведення консультацій з громадськістю. Наша робота відкрита і загальнодоступна, як і ми завжди відкриті  для звернень та пропозицій громадян.

Еліна ВАЦЕК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.