Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

Федір ГОРБАНЬ: «ЧЕСТЬ ОФІЦЕРА Я НЕ ЗАПЛЯМУЮ…»

Після публікації інтерв’ю виконуючого обов’язки директора ДП «Головинський кар’єр» Федора Івановича Горбаня «Федір Горбань: «Викликаю «вогонь» на себе!» («ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ» за 1 вересня 2017 року) йому почали погрожувати по телефону. Наводимо уривок телефонної розмови.

 

«Тебе надо убрать…, ти в заказє, дебіл…, тебе уберуть. Ти або сам уйдеш, або,  б…ть, похороним, пенсіонер й…..ний».

Запис телефонної розмови є у розпорядженні Ф. Горбаня, який 04. 09. 2017 вимушений був  звернутися до правоохоронних органів.

 

– Федоре Івановичу, чи відомо, хто телефонував вам з погрозами?

– Я точно знаю хто, і маю докази того, хто мені погрожує. Але остаточне слово хай скаже слідство. За моєю заявою на ім’я начальника ГУ НПУ в Житомирській області Печененка В. П. до ЄДРДР  внесені  відомості про кримінальне провадження за №12017060310000391  за ст. 129 ч.1  ККУ «замах на життя».

– Ви вважаєте, що нове керівництво підприємства ПАТ «Головинський граніт» після вашого звільнення було призначене незаконно?

– Безумовно. Яцук І. П. особисто представив керівника «проекту» Куракалова Є. О. та голову правління Панасенко І. Б. Протокол наглядової ради про їх призначення був підписаний головою наглядової ради Яцук О. В. Протягом години мене змусили покинути територію підприємства. Нове  керівництво і особисто Куракалов Є. О. змусили працівників написати заяви на звільнення. Звільняли цілими цехами та підрозділами, звільнили майже всіх інженерно-технічних працівників. Звільняли, не зважаючи на професіоналізм, вік, інвалідність, сімейні обставини. За три тижні було звільнено більше половини працівників підприємства, грубо порушуючи Кодекс законів про працю, де відповідно до ст. 47, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені у ст. 116 КЗпП – в день звільнення. Але цього не було зроблено.

Зі слів багатьох працівників, нове керівництво примусило їх написати заяви на перевід до інших підставних фірм Яцука І. П.: ТОВ «АкваТераВуд»,  ТОВ «Імір», ТОВ «Головинський граніт»

– Кажуть, що нове керівництво ПАТ «Головинський граніт»   розігнало профспілкову організацію?

– Самим цинічним, незаконним було звільнення виборчої посади голови профспілкового комітету підприємства Пилипчука Ігоря Олексійовича, членів профкому, причому зробили це ще з більшим тиском та погрозами.   Нове керівництво організувало цілу кампанію по написанню заяв працівниками на вихід з профспілки, чим планували знищення її як такої, хоча профспілка існувала на підприємстві більш 50 років. Вимагали від голови профкому звільнити приміщення і не ототожнювати адресу підприємства з адресою місцезнаходження профспілки. Змусили працівників писати заяви під загрозою так званих фінансових санкцій: хто відмовляється – заробітної плати не отримає, хто напише – отримає премію.

– Чи були порушені кримінальні справи після  пограбування підприємства?

По-перше. Було порушено дві кримінальні справи: перша – за незаконний видобуток надр за ст.240 ч. 2 в березні 2016 року, друга – за розбійний грабіж майна, розташованого в приміщенні адмінбудівлі підприємства кафе «777», з якого було викрадено і вивезено в невідомому напрямку  посуд, меблі, обладнання, товари . Ще в грудні 2015 року на суму більш ніж 100 000 гривень сама Панасенко Ірина Борисівна (на той час голова правління) особисто, з допомогою механіка Артемчука П.А. зламала двері кафе, забрала з каси гроші в сумі більш ніж 3500 гривень, і наказала вивезти звідси усе,що там було. А її сьогодні навіть не притягнули до відповідальності.

По-друге. Непокоїть те, що на підприємстві незаконно відчужений самий великий цех обробки каменю «Карат», що знаходиться на території державного підприємства і опечатаний печаткою ПАТ «Головинський граніт» (сьогодні – це приватна власність Яцука Ігоря Петровича).

І про кричущий факт. У листопаді 2016 року два працівники СБУ Коростишівського району Близнюк В. С. та Ковальчук І. С. незаконно захопили з використанням корупційних зв’язків ПП «Губернатор» земельну ділянку (на якій розташоване родовище Сліпчицьке-1 лабрадориту «Black Sea»), що входить до ЦМК  Державного підприємства «Головинський кар’єр».

Цим питанням займається військова прокуратура та прокуратура Житомирської області. Як просувається розслідування на даний момент, я не знаю.

– Тобто ДП «Головинський кар’єр» дісталися «руїни»? 

– У кінці березня 2017 року Державне підприємство «Головинський кар’єр» розпочало свою господарську діяльність фактично на пустому місці з нуля, на майже вщент пошкодженому Орендарями обладнанні.

Я повернувся на це підприємство за проханням керівництва Фонду державного майна України, бо добре знаю специфіку цього підприємства, маю розроблені бізнес-плани розвитку підприємства під майбутні серйозні інвестиції, маю підтримку серед трудового колективу, так як я працював головою правління з 01 .01. 2010 року по 08. 12. 2015 року.

Люди повірили мені, а я довіряю людям. Тому очолив Державне підприємства «Головинський кар’єр», бо я знаю, що селищу та довколишнім селам з населенням майже 4 тисячі людей потрібні робочі місця. Головине  має розвинену інфраструктуру – це КП «Головино- Добробут», дитячий навчальний заклад «Дзвіночок», Головинська  гімназія, де навчається більше, ніж 325 учнів.

У Головинському ВПУ НТ навчається 480 учнів, тут працює 65 інженерно-педагогічних працівників. У селищі живе понад 300 дітей, яких треба нагодувати, одягти, вчити.

Я розумію, що потрібно дуже багато ще зробити, щоб повернути ту трудову славу підприємства та просто зберегти його для майбутніх поколінь. Хотілося б розраховувати хоч на якусь державну підтримку. На сьогодні вона повністю відсутня, як фінансово, так і адміністративно.

– Чи проводились загальні збори в колективі?

– На загальних зборах колективу підприємства за  участі  голови профкому Пилипчука  І. О. мої плани по відновленню підприємства підтримали. Працівники винесли рішення на територію підприємства нікого стороннього не пускати, і наголосили, що до останнього готові відстоювати  підприємство.

– А що ви знаєте про статки бувшого орендаря Яцука Ігоря Петровича та Яцук Ольги Володимирівни?  

Я думаю, кожен хто має доступ до інтернету, може отримати інформацію стосовно статків та доходів Яцука І.П., звернувшись до Єдиного реєстру електронних декларацій, що є у вільному доступі.

– Розкажіть про інцидент на підприємстві, коли був побитий головний інженер Захарчук А. Г.

– 3 серпня 2017 року приблизно о 15. 30  керівник Черняхівського осередку ВО «Батьківшина» Свірчевський О. О. заїхав на територію подвір’я адмінбудівлі підприємства на власному автомобілі  Toyota Land Cruiser 200  і на очах  працівників адмінуправління побив головного інженера Захарчука Анатолія Григоровича.  Коли  прибігла охорона підприємства,  він втік. Ми викликали швидку допомогу та поліцію. Внаслідок побиття Захарчук А. Г.  тиждень провів в лікарні, де у нього діагностували  струс мозку, та побої, які спричинили шкоду його здоров’ю. Висновки лікарів долучено до кримінальної справи.

– Федоре Івановичу, а що  далі?

– У вересні цього року нашому підприємству виповниться 128 років. Це найстаріше підприємство по добуванню та переробці каменю в  Україні. Я нікому не дозволю знищити це підприємство  і готовий до кінці захищати  права колективу.

Хоча народився на Полтавщині, я всім серцем люблю Полісся, де живуть мої діти, моя сім’я.

Я не дозволю заплямувати чесне ім’я офіцера, бо я козацького роду і тече в моїх жилах козацька кров.

Я вірю в Бога, ціную Горбанівську ікону Божої матері,  й коли буваю у Полтаві, щоразу відвідую Свято-Макарівський кафедральний собор. Там  я набираюсь сил та енергії. Читаю молитву до Пресвятої  Богородиці. Православна віра  мене збагачує духовно.

Я воїн по натурі, і прізвище моє – Горбань, козацьке!

Це вартувало мені і срібла на скронях, і нервових стресів, але я не зламався, бо я не з тих, хто падає на коліна. Знаю, що рано чи пізно ми очистимо країну від мафіозних структур та  кланів, виховаємо покоління патріотів.

Я зробив перший крок, щоб зупинити  донецько-луганський «спрут», який хоче захопити гранітні родовища в Житомирській області. У мене  сотні прихильників, які також борються за справедливість і свої права. Мене підтримали козаки Центру розвитку козацтва, і я з великою гордістю вступаю в їхні ряди.

Хочеться вірити, що й інші  «віджаті» поліські кар’єри повстануть проти свавілля мафіозних угруповань.

Пресвятая Богородице, спаси нас!

Петро ТАРАСЮК

DSC_1230

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.