Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

У ГЛИБОЧИЦЬКІЙ ШКОЛІ ПРОВЕЛИ СВЯТО СПОРТУ І ЗДОРОВ’Я

 Як розпочався новий навчальний рік у Глибочицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, ми поцікавилися у директора Петра Михайловича СЕРГІЄНКА.

– Петре Михайловичу, з чим увійшла школа в новий учбовий процес, який розпочався  одночасно з прийняттям нового Закону України про освіту?

– З новим законом про освіту поки що ми – ті, хто працює у навчальних закладах, тільки ознайомлюємося. Попри всі нововведення, які чекають на працівників освіти та учнів, школи розпочали свою буденну роботу. Нині у Глибочицькій школі навчається 175 учнів. До першого класу було прийнято 19 дітей. Адміністрація школи докладає максимум зусиль, щоб підтримувати високий рівень навчання і позакласної роботи – збільшилася кількість гуртків, проводяться різнопланові методичні заходи, щоб заохотити старшокласників одержувати середню освіту в стінах школи.

Із новацій, запроваджених у нашій школі, є те, що напередодні нового навчального року на педагогічній раді та зборах колективу школи було ініційоване прийняття «Стратегічного плану розвитку Глибочицької ЗОШ І-ІІІ ступенів на 2017-2018 навчальний рік». Згідно з цим планом будуть вживатися заходи, щоб покращити матеріально-технічну базу навчального закладу і, відповідно, рівень якості освітньої роботи та навчання. План включає в себе співпрацю з іншими навчальними закладами, організаційні, технічні та практичні питання. Важливими є популяризація досвіду вчителів та навчальних досягнень учнів. Будемо намагатися, щоб методичні напрацювання педагогів школи побачили світ у спеціалізованих виданнях, якомога ширше презентували наш навчальний заклад. «Стратегічний план розвитку Глибочицької ЗОШ» був погоджений на виконкомі сільської ради.

– Як допомагають школі сільська рада, депутати?

–   Підтримка дуже відчутна. У процесі освоєння кошти, які надійшли від народного депутата В. Й. Развадовського – на капітальний ремонт приміщення школи. Депутат облради Р. В. Павлюк забезпечив поточний ремонт роздягальні та санвузла поруч із спортзалом.  Депутати районної ради Л. О. Нечипорук, М. М. Гребенюк, В. В. Козел, Р. М. Мусійчук з коштів, що виділяються на виконання депутатських повноважень, допомагають із ремонтом даху, заміною вікон, дверей, придбанням сучасних телевізорів, багатофункціональних пристроїв, обладнанням для шкільної їдальні та медичного кабінету. Сільська рада виділила кошти на придбання нового оснащення для шкільної їдальні.

Школа повинна йти в ногу з часом: з цього року у нас на першому поверсі з’явилася зона Wi-Fi для вчителів, яка з часом  охопить і другий поверх. У планах – вдосконалити наповнення шкільного інтернет-сайту.

– Серед новацій Міністерства освіти та науки є проведення зовнішнього незалежного оцінювання після 9 класу. Чи є потреба у цьому, як вважаєте?

– Я дотримуюся думки, можливо, колись так і буде, – що ЗНО потрібно проводити, починаючи з 4-го класу. Звичайно, адаптоване до молодшої школи, але потрібно дітей змалку психологічно налаштовувати не боятися такого іспиту, як ЗНО, і  щоб вони розуміли, що тестове випробування – це найвірніший спосіб об’єктивно оцінити їхні знання.

– Чим запамятається початок нового навчального року глибочицьким школярам?

   – У нашій школі ми вирішили все ж таки по-особливому розпочати навчальний рік. Справа в тім, що у районі проходив Олімпійський тиждень, і його завершення ми відзначили загальношкільним Олімпійським днем, який, до того ж, був присвячений Дню фізичної культури і спорту.

Зранку 8 вересня вся школа, учні та вчителі, – зібралася на Глибочицькому спортивному комплексі імені В. І. Міщенка. Олімпійський день, або, як його інакше називають – День здоров’я – у Глибочицькій школі ми проводили вперше.

Навіть першокласники взяли участь у спортивному святі.

Глибочиця-школа-2

Свято розпочалося урочистим шикуванням учасників. Кожен клас представив свою команду, влучно підібравши назву – «Геракли», «Троянці», «Атланти», «Прометеї», «Зевси».

З вітальним словом до присутніх звернулися   депутат обласної ради Р. В. Павлюк та  заступник голови Глибочицької сільської ради В. Д. Семотюк, побажавши школярам здоров’я й перемог. До речі, сільська рада допомогла підготувати стадіон для проведення змагань, організувавши нанесення розмітки.

Різноманітні змагання і конкурси підготував для дітей вчитель фізичного виховання В. С. Дзьома. Дев’ятикласники  розпочали змагання естафетним бігом, а для початківців розпочалася спортивно-розважальна гра «Веселі старти» (стрибки в мішках, біг змійкою, стрибки з м’ячем). А далі футбол для старшої вікової групи, різні види гри  й естафета з м’ячами – для молодшої вікової групи.

Олімпійський день завершився урочистим нагородженням переможців, яке провів голова Глибочицької сільської ради С. В. Сокальський. Участь у спортивному святі нашої школи взяла методист районного відділу освіти В. А. Сатановська.

Глибочиця-школа

Учасники змагань вшанували пам’ять колишнього учителя фізичної культури – В. І. Міщенка, чиїм ім’ям названий спортивний комплекс, поклавши  квіти до меморіальної стели.

І дорослі, й діти – всі залишилися задоволеними, адже залучення до спортивного руху, пропаганда здорового способу життя – це буде актуальним завжди. Які б не запроваджувалися в освіті нові закони  та реформи, фізичне виховання як складова всебічного розвитку особистості має бути на високому рівні.

 

Еліна ВАЦЕК 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.