Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Фелікс ЯНЄВ: «У СФЕРІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ДОВОДИТЬСЯ ВИРІШУВАТИ БАГАТО ВАЖЛИВИХ ПИТАНЬ»

 Наприкінці квітня цього року за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади начальника відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації було визначено переможцем Фелікса Янєва, який і приступив до виконання обовязків керівника цією сферою в районі з 3 липня. Пропонуємо вашій увазі інтервю з начальником відділу, працівники якого перш за все відповідають за забезпечення упорядкованих умов проживання у селах і селищах району.

– Феліксе Вікторовичу, відомо, що Ваша трудова біографія повязана з Житомирським районом. На яких посадах раніше Ви працювали у райдержадміністрації? Хто Ви за освітою?

– За першою своєю освітою я – інженер з експлуатації радіоелектронних систем, закінчив Житомирський військовий інститут, після звільнення з лав Збройних Сил України у 2008 році 7 років працював головним спеціалістом відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Житомирської райдержадміністрації, під час роботи здобув другу освіту – економічну. З 1 липня 2015-го по 14 січня 2016 року – головний спеціаліст відділу ЖКГ та ЦЗН райдержадміністрації, і з липня 2017 року – начальник відділу. У відділі ще працює головний спеціаліст Інна Петрівна Онищук.

 

– Робота у відділі ЖКГ та цивільного захисту завжди була однією з найвідповідальніших ланок роботи райдержадміністрації, адже включає широке коло завдань: від стану комунального обслуговування населення до захисту від нещасних випадків. Одне з важко вирішуваних питань, яке, мабуть, переходить «у спадок» до кожного начальника ЖКГ району, це погашення заборгованості за спожитий газ в комунальних житлово-експлуатаційних підприємствах Озерного та Новогуйвинського. Як вирішується проблема нині?

– Борги у цих населених пунктах за спожиті теплоносії становлять в межах 2 мільйонів гривень. З початком опалювального сезону ця сума зросте. Кабінет Міністрів України ще до 1 липня поточного року обіцяв передати на місцеві комунальні підприємства-боржники кошти на компенсацію заборгованості за спожиті послуги. Поки що кошти не надійшли. Керівники комунальних житлово-експлуатаційних підприємств у цих двох містечках вдаються до традиційних заходів у такому стані: проводяться бесіди з боржниками, на під’їздах будинків вивішуються списки тих квартир, де заборгували оплату за тепло, роз’яснюють про використання можливості  оформлення субсидій.

 

– Чи можна вже підвести поточні підсумки ходу виконання Програми фінансування робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання комунальних, загального користування місцевого та державного значення автомобільних доріг за минулий період 2017 року?

– Дещо  зарано підводити підсумки – зараз готуються документи на отримання сертифікатів від Державної архітектурно-будівельної інспекції на введення в експлуатацію трьох об’єктів завершеного будівництва: згідно з проектом це дві ділянки автомобільної дороги загального користування місцевого значення «Висока Піч-Троянів-Червоне», та автомобільна дорога загального користування місцевого значення О 060732 СС2 «Рудня-Городище-Соснівка-Роздольне». До кінця поточного року планується завершити капітальний ремонт під’їзної дороги до Давидівського масиву. Сесією  Іванівської сільської ради 18.08.2017 року прийнято рішення про взяття на баланс цієї дороги з метою капітального ремонту. Ведеться розробка проектно-кошторисної документації.

 

– Які результати виконання у поточному році районної Програми поводження з твердими побутовими відходами?

– Виконання Програми гальмується через те, що досі, починаючи ще з 2014 року, не визначилися з будівництвом сміттєпереробного заводу на території району: жителі тих населених пунктів, де планувалося його розмістити, на своїх сходах сіл не погоджувалися, були проти забруднення навколишнього середовища біля своїх домівок.  Пункти Програми, які пропонували наукові співробітники Житомирського національного агроекологічного університету, теж залишилися поки що тільки теорією, у загальнорайонному масштабі ні заходи, ні промислові устаткування з переробки відходів не налагоджені. Сільські та селищна ради на місцях вирішують питання збору та вивезення побутових відходів самостійно: встановлюють сміттєві баки, укладають угоди на вивіз сміття із спеціалізованими підприємствами  міста Житомира.

 

– Що включає в себе функція відділу в частині цивільного захисту? Яких заходів, на Вашу думку, потрібно вжити, щоб поліпшити стан з цивільним захистом населення, профілактикою нещасних випадків?

Відділ житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення займається організацією управління та функціонування Житомирської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення Житомирської області. У районі діє комісія з техногенно-екологічної безпеки, яка приймає рішення про заходи з цивільного захисту – тренування з евакуації, інвентаризація захисних споруд, які є на балансі сільських рад та інші. Для покращення роботи з населенням у питаннях цивільного захисту потрібна підтримка органів влади на місцях – сільських та селищної рад, усвідомлення громадою важливості цих питань. Сюди входить як підтримання у придатному стані бомбосховищ, захисних споруд, підвальних приміщень, так і, крім занять у школах, де виконується освітня програма з безпеки життєдіяльності, – ще й надання більшої уваги роз’яснювальній роботі з населенням. На території району, де велися активні бойові дії під час Другої світової війни, в землі залишилося багато небезпечних знахідок. Через неправильне поводження з ними й трапляються час від часу нещасні випадки.

– У якому стані на сьогодні підготовка населених пунктів району до опалювального періоду?

– У тих населених пунктах, де теплові мережі потребують ремонту або заміни, у стадії завершення роботи по проекту заміни 240 м теплотраси в КП «Озерне». З районного бюджету на ці роботи, які виконує «Теплогазсервіс», було виділено 836 тисяч гривень. 250 м теплотраси в Озерному будуть утеплені.

Не розпочато роботи з ремонту тепломереж у ВЖРЕКП смт Новогуйвинське. Початок робіт затримує підрядник – «Теплогазсервіс». З районного бюджету на ремонт теплотрас у Новогуйвинському було виділено майже півтора мільйона  гривень.

Триває підготовка до встановлення  приладів обліку теплової енергії у Новогуйвинському та Озерному. У  Новогуйвинському на вересень планується встановити 10 лічильників. З бюджету селищної ради виділено 703,863 грн, з яких на облаштування кімнат для встановлення теплових лічильників освоєно 193 тисячі. На смт Озерне з бюджету району виділено коштів у межах 800 тисяч гривень на встановлення 17 теплових лічильників у готових приміщеннях, тому очікується більш швидкий темп робіт.

Еліна ВАЦЕК

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.