Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У КОРЧАЦЬКІЙ ШКОЛІ?

 У Корчацькій ЗОШ І-ІІ ступенів  свято першого дзвоника минуло традиційно: музичні вітання дітей,  промови педагогів та гостей свята, перший дзвоник. Незвичним було те, що  діти тримали плакати із гаслами не закривати їхню школу.

Керівник відділу освіти Тетерівської сільської ради Віктор Весельський  пояснив, що конфлікту як такого з боку відділу освіти немає.

– Є питання, як організувати навчально-виховний процес у  подальшому. У зв’язку з тим, що школу відвідує мало  учнів, припиняється державне фінансування, треба обговорити, як ми будемо проводити навчання,- сказав В. Весельський. – До того ж триває судова тяганина, батьки оскаржують  рішення  Тетерівської сільської ради щодо закриття школи. Напередодні нового навчального року з батьками велася мова про переведення їхніх  дітей до інших шкіл. І ті, хто виявив бажання продовжувати навчання у Денишівській чи Тетерівській школах, їх  сьогодні щоденно підвозить шкільний автобус. Окремі батьки чомусь  не хочуть зрозуміти, що коли у класах по 2-3 учні, забезпечити їх повноцінним навчанням не можливо. Потрібно відкинути всі емоції  і в центр поставити інтереси дитини. Щоб дати гарну освіту, повинен бути повноцінний клас  з комп’ютерним обладнанням і відповідним наповненням.

P9010052P9010043

Депутат Житомирської районної ради Олег Білецький вбачає в діях керівництва Тетерівської ОТГ небезпечний симптом.

– Корчацька школа входила  у трійку кращих загальноосвітніх  закладів І-ІІ ступенів Житомирського району. Вважаю, що приймаючи рішення про закриття школи, керівництво ОТГ та депутати діяли аморально, – сказав Олег Білецький.  – Адже представники органу місцевого самоврядування  мали  б зрозуміти, що місцеві мешканці мають право впливати на  рішення, які приймаються  і  якщо ці рішення порушують їхні  права, вимагати їх скасування.

корчак-1

На початку року Тетерівська сільська рада прийняла рішення про закриття Корчацької ЗОШ І-ІІ ступенів. Місцева громада з цим рішенням не була згодна, люди вдавалися до протестів, щоб привернути увагу до проблеми, вони перекривали автотрасу Житомир-Могилів-Подільський. Ця подія широко висвітлювалася у ЗМІ. Однак влада Тетерівської ОТГ не йде на компроміси з громадою, а продовжує розпалювати конфлікт.

Знаємо, що після закриття школи була домовленість про відкриття у цьому приміщенні приватного католицького навчального закладу. Тому з таким поспіхом хотіли  закрити школу.

Батьки дітей оскаржують рішення сільської ради у судовому порядку. Є ухвала суду, якою призупинено дію рішення сільради щодо ліквідації школи. Хоча фінансування Корчацької школи з державного бюджету забезпечене до кінця 2017 року. Із розмов з батьками я дізнався, що керівництво Тетерівської ОТГ перешкоджало їм вести дітей до Корчацьокої школи цьогорічного навчального року, розповсюджувалися чутки, що дітям не видаватимуть підручники, у Катеринівці говорили, що не підвозитимуть тих дітей, які хочуть навчатися в Корчацькій ЗОШ. Під таким моральним тиском частина батьків написала  заяви про переведення своїх дітей у Денишівську чи Тетерівську школу.

Першого вересня мене запросили на перший дзвоник до Корчацької школи. Учні прийшли з батьками, були веселі та життєрадісні, підготували концертну програму. Але після цього начальник відділу освіти В. Весельський повідомив, що навчання у школі  проводитимуть за індивідуальним графіком.

P9010049

5 вересня я знову завітав до Корчацької школи. Дітей фактично не допустили до навчання,  для них без погодження з батьками встановили індивідуальний графік. Їдальню не відкрили, уроки фізкультури та трудового навчання  у цьому графіку відсутні. Створюються  такі умови, щоб вижити дітей з цього приміщення і примусити їхніх батьків погодитися на переведення дітей в інші школи  Тетерівської  ОТГ.

Батьки обурені тим, що напередодні навчального року була звільнена директор школи. 1 вересня на запитання батьків, хто виконує обов’язки директора, В. Весельський відповів, що такі повноваження має він. Однак 5 вересня з’ясувалося, що обов’язки директора покладено на методиста  Ярошовець, яка немає досвіду в організаційних питаннях.

Наскільки мені відомо, після заяв батьків до правоохоронних  органів  прокуратура відкрила кримінальну справу за невиконання ухвали суду.

Сподіваюся, що  правоохоронні органи адекватно відреагують  на порушення норм чинного законодавства та винні будуть притягнені до відповідальності.

Вочевидь, ситуація, яка склалася довкола Корчацької школи, висвітлила ряд  проблем, які спровоковані реформою децентралізації.

По-перше, кадрова політика, яка проводиться в Тетерівській  ОТГ, не витримує  жодної критики. Складається враження, що чиновниками сільської ради стали випадкові люди, які не розуміють, що  таке місцеве самоврядування. Чомусь вони не хочуть погодитися з тим, що саме  місцева громада є джерелом влади на місцях  і люди  мають право впливати на прийняття рішень місцевих органів самоврядування.

По-друге, сьогодні замість того, щоб підтримувати діалог з людьми  щодо вирішення певних питань на місцях, чиновники Тетерівської ОТГ  навпаки створюють конфлікти.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.