Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

У ЖИТОМИРСЬКОМУ РАЙОНІ БУДЕ СТВОРЕНО ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР

5 вересня голова Житомирської  райдержадміністрації Сергій Микитюк спільно із заступником Миколою Козарчуком та начальником відділу освіти райдержадміністрації Світланою Давиденко здійснив робочий візит до смт Новогуйвинське та Озерне. Основна мета візиту – ознайомлення із фактичними можливостями приміщень закладів соціальної сфери для розміщення тут районного інклюзивно-ресурсного центру. Відзначимо, що на території району проживають 93 дитини з особливими освітніми потребами.

Першим об’єктом огляду стала Новогуйвинська гімназія, директор якої Людмила Мозгових детально ознайомила гостей із наявними приміщеннями, у яких можна розмістити подібний центр. Тут же було оглянуто гімназійну бібліотеку та музей на предмет облаштування тут у перспективі сучасної медіатеки. Обговорили й питання придбання для гімназії трьох мультимедійних дощок – для кабінету географії та історії, англійської мови та біології та хімії.

Декілька варіантів створення інклюзивно-ресурсного центру було розглянуто і в Озерному, де селищний голова Зоя Гончаренко ознайомила гостей з району з ходом ремонтних робіт у приміщенні колишнього дитячого садка. Частину приміщення під гурткову роботу тут орендують громадські організації, а в іншій частині має бути облаштовано медамбулаторію.

Побував  С. Микитюк цього дня і в Озерненській гімназії, де бібліотека має гарні перспективи перетворитися у перспективі у сучасний медіа інтерактивний комплекс. Вже і сьогодні тут у наявності робочі станції із підключенням до мережі Інтернет. Директор навчального закладу Анатолій Власюк також ознайомив гостей із специфікою навчальної роботи із використаної інтерактивної дошки, яка, до речі, є першою встановленою в області. Тут із використанням подібних технологій в кабінеті біології працюють з 2006 року.

Планується, що до кінця поточного року подібних навчальних комплексів для гімназій у Новогуйвинському та Озерному буде закуплено по три комплекти.

За результатами поїздки її учасники дійшли висновку, що як логістично, так і організаційно кращим варіантом є створення інклюзивно-ресурсного центру на базі гімназії у Новогуйвинському. Наразі проводяться розрахунки щодо потреби у коштах, вирішуються питання по підбору персоналу та розробляється необхідний пакет документів для розгляду питання на найближчій сесії районної ради.

Районний інклюзивно-ресурсний центр обслуговуватиме дітей від 2 до 18 років та буде єдиною такою установою на території району (послугами будуть користуватися також і жителі ОТГ). Планується що тут працюватимуть 10-12 спеціалістів різних напрямків: психолог, логопед, фізіотерапевт, дефектолог, інструктор ЛФК та інші.

Центр буде установою, що утворюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження (крім вихованців дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, учнів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів).

 

Юрій ОГІРЧУК

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.