Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЗА УБИТОГО ЛОСЯ БРАКОНЬЄРУ ДОВЕДЕТЬСЯ ЗАПЛАТИТИ 80 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

25 липня було оприлюднено спільний наказ Мінприроди та Мінагрополітики про введення нових штрафів за браконьєрство. Як уточнив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, у середньому розміри штрафів збільшилися в чотири рази за знищення та завдання шкоди всім видам тварин.

 «Браконьєрство в Україні давно набуло небувалих розмахів. Ми вважаємо, що браконьєр повинен платити не тільки штраф, але і компенсувати кошти, які необхідно вкласти на відтворення знищених браконьєром тварин. Ми розуміємо, що затятих браконьєрів не лякають навіть такі розміри штрафів і будемо надалі посилювати боротьбу з браконьєрами. Те, що вони роблять з природою, не має жодних виправдань і пояснень», – сказав Остап Семерак.

Він також зазначив, що, за різними даними, в Україні щороку в середньому затримуються десятки тисяч браконьєрів.

«Браконьєрів не лише стало більше, але й зросла їхня технічна озброєність від застосування приладів нічного бачення, супутникового зв’язку, електровудок, карабінів – до автоматів, до всюдиходів і навіть БТР. При цьому в Інтернеті чимало сайтів містять інструкції, як самостійно можна швидко змайструвати браконьєрську сучасну зброю», – зазначив Остап Семерак.

Згідно нових правил, браконьєрові необхідно буде компенсувати за незаконне добування або знищення лося 80 тис. грн. (було 20 тис. грн.), оленя європейського – 60 тис. грн. (було 15 тис. грн.), лані – 40 тис. грн. (було 10 тис. грн.), козулі і муфлона – 32 тис. грн. (було 8 тис. грн.).

Також збільшені суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, бобра – 10 тис. грн. (було 2600 грн.), зайця-русака – 8 тис. грн. (було 500 грн.); бабака, куниці – 6 тис. грн. (було 1500), лебедя – 4 тис. грн. (було 1 тис. грн.), галагаза, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2 тис. грн. (було 500 грн.).

С. В. ЗИБАЛОВ,

в. о. начальника Державної

екологічної інспекції

у Житомирській області

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.