Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Федір ГОРБАНЬ: «ВИКЛИКАЮ «ВОГОНЬ» НА СЕБЕ!»

Федір Іванович Горбань народився на Полтавщині. Закінчив з відзнакою Київський автодорожній інститут.

Тридцять календарних років прослужив в армії, полковник запасу, учасник бойових дій. Нагороджений орденом «Доблесть і честь», медаллю «За боевые заслуги».

Заслужений працівник промисловості України. Координатор по силових структурах ГО «Всеукраїнське об’єднання «Майдан».

3 січня 2010 по липень 2016  року працював головою правління ПАТ “Головинський граніт”. Нині Ф. Горбань виконує  обов’язки директора ДП “Головинський кар’єр”.

 

Федір Іванович Горбань неординарна особистість, він є патріотом України, одним із перших став на захист працівників ПАТ «Головинський граніт»  – мешканців смт Головине Черняхівського району. Трапилось так, що знайшлися люди, які спочатку «наїхали» на нього, як директора, протягом однієї години звільнили з посади, а потім почали розправу з працівниками підприємства, «викинули» всіх на вулицю і почали грабувати підприємство заради своєї наживи.

Федір Іванович Горбань вирішив розповісти про це на сторінках газети «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ».

– Державному підприємству “Головинський кар’єр” з моменту реєстрації виповнився вже рік (реєстрація проведена 20. 07. 2016 р.), а з моменту передачі державного майна з оренди в державну власність пів року. Я нині виконую обов’язки директора ДП “Головинський кар’єр”. На підприємстві сьогодні працює майже 70 чоловік, – говорить Ф. Горбань. – Хочу розповісти про ситуацію, яка склалася навколо державного підприємства.

Почну з того, що до 23.12.2015 року ЦМК «Головинський кар’єр» знаходився в оренді ПАТ «Головинський граніт» і після закінчення оренди ЦМК та оренди земельних ділянок площею 95 га, в зв’язку з неефективним орендарем Яцуком І. П. (колишній голова Держкомзему України, заступник секретаря РНБО Раїси Богатирьової, Партія регіонів) Фондом Державного майна України в червні 2016 року було прийняте рішення про повернення його в державну власність.

Але після закінчення оренди управління підприємством фактично за одну годину було захоплено близькими до Яцука І. П. структурами братів Клюєвих, які в Житомирській області таким чином «віджали» вже декілька кар’єрів (Василівський, Маславський, Покостівський “Вимпел”) і черга прийшла іще до трьох Головинських родовищ. На підприємстві протягом 10 днів з метою «поліпшення» економічної ситуації новою адміністрацією було звільнено майже 150 чоловік.

Спочатку вони вивезли з підприємства всі маркшейдерські, геологічні та інші важливі документи, які є безцінною державною інтелектуальною власністю, які зберігалися на підприємстві ще з 50-х років, і які так необхідні сьогодні для повноцінної діяльності новоствореного підприємства.

З 20.07.2016 по 20.01.2017 року майно з оренди не поверталося. ПАТ «Головинський граніт» далі проводив незаконну господарську діяльність, інтенсивно добуваючи корисні копалини, використовуючи державне майно для своєї наживи, а суди масово засипались позовами проти ФДМУ (більше 100 позовів).

І лише 20.01.2017 року за допомогою спецпідрозділів СБУ України підприємство повернули згідно чинного законодавства державі, була призначена комплексна інвентаризація державного майна, за результатами якої я ще в квітні 2017 року звертався в Житомирське управління НПУ, зареєстрував заяву про нанесення збитків державі  майже на 9 мільйонів гривень. Заява про злочин досі не внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань і на мої звернення я жодної відповіді від ГУ НПУ не отримав.

– Чому?

– Головою правління ПАТ «Головинський граніт» після мого незаконного усунення з посади була Панасенко І. Б. з Луганська, однак керували усіма процесами  бізнесмени батько Куракалов А. та його син Куракалов Є. з Донецька, це люди Клюєва. Женя Каракалов просто насміхався над працівниками підприємства, коли примушував їх звільнитися.

«Якщо ви не напишете заяви про звільнення, я не відповідаю за свої вчинки, – говорив він, – врахуйте, що моє важке дитинство пройшло в Донецьку».

Чого від них можна було чекати, коли вони ставили своїх «смотрящих»?

В країні йде війна, люди втомились від напруги. Нам треба починати говорити, як будемо будувати мир. Треба подумати про людей, які проживають в Україні. Мене турбує доля мешканців селища Головине. Уявіть собі, що в 90-х роках на ДП “Головинський кар’єр” працювало більше 500 працівників, у  2008 році – лише 217, а нині 70. Це при тому, що ми маємо три унікальні  родовища граніту з розвіданими запасами при безперервному видобутку більш ніж на 400 років.

Селище з часу заснування підприємства цілком пов’язане з цілісним майновим комплексом Головинського кар’єру. Питна вода, очисні споруди, центральна підстанція  знаходяться на території підприємства вже більше 55 років.

Мені болить серце за підприємство, яким я сьогодні керую, я вболіваю за людей, які проживають в селищі. Тому і став «на стежку війни» з мафією, яка вирішила знищити підприємство.

– Але ж в Україні відбулися зміни…

– Між владою і простими людьми велика прірва. Система влади потребує суттєвих змін. Треба негайно зупинити корупцію. Я особисто зрозумів суть пред’явлених слідчими ГУ Нацполіції в Житомирській області претензій на майно, яке залишилось «безгосподарним» на території ДП “Головинський кар’єр”, тобто нікому за актом прийому-передачі майно не передавалось. У списках проведеної інвентаризації комплексною комісією спільно з регіональним відділенням ФДМУ по Житомирській області та членами комісії ДП “Головинський кар’єр” його теж немає.

Виходить, що слідчими поліції Григоровичем І. В. та Сьомаком О. М. виконується замовлення попереднього керівництва, а саме Яцука І. П., Яцук О. В., Панасенко І. Б., які вирішили за допомогою працівників поліції (відділ по боротьбі з економічними злочинами) це майно забрати.

Згідно документів РВ ФДМУ по Житомирській області, вказане майно вже незаконно продане згідно договорів куплі-продажу від 01.12.2016 р. між ПАТ «Головинський граніт» та підставними фірмами Яцука І. П. ТОВ «Головинський граніт» та ТОВ «Акватеравуд», незважаючи на накладений арешт і заборону відчуження  (згідно з постановою про арешт майна від 13.07.2016 р.), а обласною прокуратурою вже порушено кримінальну справу за цим фактом.

– Вам погрожують? 

– Мені, як в. о. директора ДП “Головинський кар’єр” постійно надходять погрози, обіцяють «розтоптати». Мені набридли ці випади. Я звернувся до своїх військових побратимів в Києві, вони вийшли прямо на Президента України Петра Порошенка із заявою зупинити на Житомирщині цей «спрут» довкола Головинського гранкар’єру.

– З чого все починалось?

– Все почалося з того, що під селом Слобідкою, де розташоване Сліпчицьке родовище габро-нориту, після того, як мене звільнили з посади керівника ПАТ «Головинський граніт», вирішили вкрасти шматок земельної ділянки. Люди братів Клюєвих оббивали пороги тодішнього голови Житомирської ОДА Машковського С.О. та голови Черняхівської райдержадміністрації Підлісного А.Л.

Шукали старі родинні зв’язки, бо добре вже знали, як задіяти рейдерські схеми і  захопити кар’єр.

Уявіть собі: в травні 2016 року швиденько було видано   розпорядження за підписом Машковського С. О. щодо продовження оренди землі для ПАТ «Головинський граніт».

Лише після втручання Кабінету Міністрів України це розпорядження було відмінено. А після перевірки попрощалися зі своїми кріслами Машковський С. О. і Підлісний А.Л., а також начальник РВ ФДМУ Поліщук Ю.В.

– Нелегко вам доводиться сьогодні керувати підприємством?

– Пам’ятаєте, як у відомому фільмі: «Я мзду не беру, мені за державу прикро». Вважаю, що чим довше залишатиметься наше підприємство державним, тим краще буде для держави. Не можна надра віддавати у приватну власність, а якщо і віддавати, то тільки перевіреному стратегічному інвестору.

Коли ця банда зрозуміла, що не вдалось все пустити на металобрухт, і коли побачили, що мене просто голими руками не візьмеш, почали блокувати роботу підприємства разом з працівниками поліції (виїжджало по 2-3 екіпажі в день) за вказівками Яцука І.П., Свірчевського О.О. та поліцейської «мафії».

А з 31.07 по 05.08. 2017 року дійшло вже до того, що місцевий підприємець Свірчевський О.О., який є  акціонером  ПАТ «Головинський граніт», перекрив проїзну дорогу до Державного підприємства “Головинський кар’єр”, яка була заблокована протягом семи робочих днів. Це зробив за допомогою свого особистого екскаватора, ці незаконні дії призвели до нанесення збитків державному підприємству “Головинський кар’єр” на суму в 345 000 грн..

Ми разом з керівником  ГО «Всеукраїнське об’єднання «Майдан» в місті Житомирі Нагребельним В. В. звернулись до начальника Головного управління національної поліції України в Житомирській області Печененка В.П. з вимогою  терміново відреагувати на дане звернення. І тільки після того майже місячна блокада підприємства була знята, але в розвитку підприємство зробило крок назад.

– На підприємстві було вкрадено гідромолот при проведенні процесуальних дій, як це сталося?

– У березні 2017 року при проведенні процесуальних дій в присутності головного інженера Захарчука А. Г. та головного механіка Прищепи О. Д., транспортним засобом слідчих в невідомому напрямку був вивезений гідромолот НМ-3060Q виробництва Англія, ніби з метою його збереження, але в ухвалі суду в списку арештованої техніки його вже немає (хоча його початкова вартість складає майже 70 000 $ США).

Як тільки працівники підприємства дізнались про злочинні наміри слідчих, вони 19. 07. 2017 року цих слідчих на територію не пустили, так як своїми діями вони фактично хотіли зупинити роботу підприємства. Взагалі, якби це сталося, я впевнений, що був би соціальний вибух не тільки на рівні Житомирської області, а й на рівні всіє України. Потім слідчі разом з опергрупою, яку вони викликали з Черняхова, ще неодноразово намагалися пройти через прохідну на територію підприємства, але працівники підприємства завадили їм це зробити.

Того ж дня слідчий Григорович І. В. заявив мені особисто, що проти мене відкриють кілька кримінальних справ. Вважаю, що  це була погроза.

– Чи вбачаєте ви в діях поліцейських корупцію?

– Так, я з цими питаннями вже звернувся в Генеральну прокуратуру України та Національне антикорупційне бюро України.

Хто сприяв тому, щоб з території підприємства вивезли блоки габро на загальну суму 451 448, 38 грн.?

З початком роботи (з кінця березня 2017 року) після повернення підприємства з оренди у державну власність та проведеної інвентаризації, слідчими ГУ Національної поліції в Житомирській області Сьомаком О. М. та Григоровичем І. В., які вели кримінальну справу за ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр), колишнім орендарем ПАТ «Головинський граніт» в особі керівників Яцука І. П., голови правління Панасенко І. Б., Гетьмана В. В. за мною закріпили  «смотрящого» Свірчевського О. О., пізніше  – колишнього працівника поліції Мартинюка А.В.  В ультимативній формі щоденно без оплати відбирали блоки габро. Навіть вимагали звітність. Мені говорили, що габро призначене для вищого керівництва поліції. Коли я не погоджувався це робити, підприємство блокувалося машинами поліції, перекривалися всі виїзди з підприємства.

Вважаю, що перешкоджання роботі державного підприємства «Головинський граніт, вкрай збентежує працівників та взагалі жителів смт Головине, що загрожує перерости в несанкціонований страйк, такі страйки вже неодноразово тут проходили.

До речі, за час роботи підприємства (з 01.04.2017 року) і на даний час до Державного бюджету України сплачено податків майже на 0,7 млн. грн. і в подальшому ця цифра буде збільшуватися в рази. Виплачено заробітної плати 737 421, 40 грн.. Працевлаштовано більше 50 осіб, середня заробітна плата по підприємству складає 4 377 гривень.

 

Петро ТАРАСЮК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.