Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

У ДЕНИШАХ НЕ ДОЧЕКАЛИСЯ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВУ

29 липня громада Денишів не дочекалася звіту  сільського голови Тетерівської ОТГ Валентини Ільницької, вона на зустріч з людьми не прийшла. Місцевий клуб був зачинений. В. о. старости с. Дениші Ігор Радкевич  сказав, що відкрити клуб  він не може, такої вказівки не отримував. Люди провели збори під дубами та липами.

– Ми звернулися до сільського голови Валентини Ільницької з проханням, щоб вона відзвітувалася перед нами згідно з законом, за те, що зробила, – сказав місцевий підприємець  Анатолій Цімахович . – Хотілося б, щоб ті, кого ми найняли на роботу, розповіли нам про те, що вони зробили, можливо, якесь покращення є, але ми того не знаємо, якраз хотіли про це почути від В. Ільницької, щоб вона розвіяла наші сумніви.  Однак у неї чомусь немає потреби звітувати. Хочеться, що ми намітили  шляхи розвитку громади, може, ми самі визначимо, що нам потрібно в першу чергу  зробити – відремонтувати  дорогу, чи провести у ФАП воду.

– Коли створювалися ОТГ, Кабмін рекомендував, щоб громада була спроможною, витрати на утримання управлінського апарату мали бути не більше 20 відсотків  від власних ресурсів. Група фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні днями оприлюднила інформацію, згідно з якою Тетерівська ОТГ займає 156 місце серед ОТГ України  і питома вага видатків на утримання апарату управління за рахунок власних ресурсів  складає  аж 49,3%. Який бюджет може витримати таке управлінське навантаження? –  запитав Володимир Сингаєвський.

IMG_2118

В. Сингаєвський навів  статистику, яка засвідчує, що  Тетерівська ОТГ,  замість того, щоб розвиватися, витрачає кошти на «проїдання».

Надходження від податків минулого року склали 42%, рентна плата 3%, державні субвенції  50% і дотації 4%.  Тобто минулого року Тетерівська ОТГ проіснувала  за рахунок державного бюджету. Інвестицій жодних не було . На розвиток інфраструктури ОТГ отримало 6 млн. 24 тис. грн., освітянська субвенція склала  5 млн. 429 тис. грн., медична субвенція – 3 млн. 539 тис.  200 грн., з яких 70% мали б відрахувати  на утримання вторинної медицини  Станишівській районній лікарні, де лікують мешканців громади, однак було перераховано лише 600 тис. грн. 4 млн. 270 тис. грн. заплановано на ремонт Будинку культури в Тетерівці та приміщення сільської ради, це людей обурює, адже кошти потрібно витрачати на першочергові потреби.

IMG_2134IMG_2127

– Якщо реформування  місцевого самоврядування спрямоване на розвиток громад, то про Тетерівську ОТГ можу сказати: до влади прийшла купка людей, яка «приватизувала» сільську раду і вирішує власні питання і не дбає про місцевих мешканців, –  такої думки був представник ГО «Буківська родина» Борис Андрійчук.

– Окрім  питання звіту сільського голови нас турбує питання  медичного обслуговування дітей. До створення ОТГ в Денишах працював ФАП, у якому був педіатр, сьогодні такого медичного фахівця у нас немає, –  сказала мешканка Денишів Вікторія Коник. – Нас непокоїть те, що з директором Денишівської школи  Ларисою Вербило, яка  багато зробила для покращення умов навчання та виховання наших дітей, не хочуть укладати контракт. Ми не хочемо, щоб на наших дітях проводили експерименти.

IMG_2138

– Я здивований тією ситуацією,  яка склалася в Тетерівській ОТГ, і можу сказати, що такими об’єднаннями переслідується мета  забрати максимально публічну владу  у людей  і  вкрасти землю, –  висловився заступник голови Житомирської районної ради Олег Білецький. – Тому мета людей об’єднати свої зусилля для захисту своїх інтересів. На місцях люди самостійно мають визначати свої потреби, а в ОТГ повинні це виконувати. Додам, що сільський голова несе персональну відповідальність за те, що відбувається в громаді, і це має зрозуміти В. Ільницька.

IMG_2125IMG_2137

У Денишах прийняли рішення визнати роботу сільського голови незадовільною, громада звернулася до керівництва ОТГ з тим, щоб з директором Денишівської школи Ларисою Вербило був  укладений контракт, щоб  у  селах Дениші,  Улянівка та Михайлівка вирішили питання з освітленням вулиць  та ремонтом доріг, а також  відновили рух  автобуса до Улянівки.

30 липня посеред вулиці подібні збори відбулися і в Корчаку. Сільський голова знову їх проігнорувала.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.