Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Світлана ДАВИДЕНКО: «ДИРЕКТОРИ ШКІЛ ВПЕВНЕНІ У СВОЇХ СИЛАХ»

Світлана Олександрівна Давиденко народилася в смт Черняхів Житомирської області, у 1989 році закінчила Житомирський державний педагогічний інститут ім. І. Я. Франка (вчитель математики і фізики середньої школи). Загальний стаж роботи – понад 31 рік, з них в закладах освіти – 21 рік. Працювала вчителем математики в загальноосвітніх навчальних закладах Володарсько-Волинського району Житомирської області. Останні 10 років перебувала на посаді секретаря Володарсько-Волинської селищної ради (нині Хорошівська селищна рада).

З червня 2017 року  С. Давиденко очолює районний відділ освіти Житомирської РДА, вона перемогла у конкурсі на цю посаду.

 

– Світлано Олександрівно, профспілка працівників освіти  виступала за скасування контрактів з директорами шкіл та гімназій району, однак депутати районної ради не підтримали такого рішення.  На сесію районної ради виноситься питання переукладання  контрактів з директорами, ваша позиція щодо цього?

– Профспілка працівників освіти, дійсно, виступала за скасування контрактів з директорами шкіл та гімназій, але депутати районної ради не підтримали такого рішення й виступили за контрактну систему призначення.

Директори навчальних закладів не злякалися виклику депутатів і добровільно погодилися на контрактну форму трудового договору, оскільки власноручно написали відповідні заяви. Це підтверджує той факт, що керівники навчальних закладів впевнені у своїх силах.

– Чи плануєте кадрові перестановки?

Я не прихильник рішучих кадрових змін, не бачу сенсу у звільненні працівника, який належним чином виконує свої посадові обов’язки.

Однак, вимоги сьогодення пов’язані з децентралізацією влади на місцях. Ряд громад вже пройшли процедуру об’єднання та вирішили самостійно опікуватися навчальними закладами, які знаходяться на їх території, створюють свої відділи освіти. Зрозуміло, що після передачі загальноосвітніх навчальних закладів громадам,  зменшаться показники,  згідно з якими визначається штатна чисельність працівників централізованої бухгалтерії, методичного кабінету. Це, в свою чергу, призведе до скорочення штатів відділу освіти райдержадміністрації.

– Чи буде оптимізація у шкільних закладах району?

– Оптимізація у шкільних закладах району буде. У порядок денний чергової сесії районної ради вже внесене питання про реорганізацію Миролюбівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на загальноосвітню школу І-ІІ ступенів.

У закладі щороку зменшується кількість дітей. Якщо у 2014-15 навчальному  році школу відвідували 46 учнів, то в  цьому році їх залишилось 31. У минулому навчальному році не було жодного учня у п’ятьох класах: з 7-го по 11-й. Фактично ми маємо типовий приклад малокомплектної школи.

Разом з тим, райдержадміністрація і райрада думають про те, як зберегти село. Саме тому на цій же сесії розглядатиметься питання про передачу в оренду Миролюбівській сільській раді частини приміщення школи для облаштування дитячого садка.

 – Ви були на зустрічі з головою обласної ради, де розглядалося питання добудови Коднянської школи. Наскільки реалістично  завершити будівництво?

– На добудову Коднянської школи необхідно близько 26 млн. грн., і без державної підтримки завершити будівництво, думаю, не зможемо.

Тому ми готуємо пакет необхідних документів по даному об’єкту будівництва з метою подальшого їх подання до Державного фонду регіонального розвитку.

Крім того, не останньою у вирішенні даного питання буде і думка громади села Кодні, адже сьогодні вони ще не визначилися, з ким хочуть об’єднуватися.

– Житомирська міська рада хоче, щоб за дітей, які відвідують міські школи та дитсадки, сплачували  сільські ради. Ваша позиція?

Органи місцевого самоврядування мають подбати про кожного члена своєї громади.

Міська рада шукає свої шляхи розвитку дошкільних і загальношкільних закладів, а депутати сільської ради мають подбати про дітей своєї громади, мають визначитися, як їм далі жити – розвивати свою мережу навчальних закладів (дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних) чи компенсувати іншим громадам за надані послуги з навчання дітей.

– Чому вирішили повернутися в освіту?

– Секретар ради – це виборна посада. У свій час я отримала довіру свого виборця і обиралась депутатом селищної ради п’ятьох скликань, мала змогу в команді однодумців працювати секретарем ради два скликання.

Освіту я не залишала, тому й не повернулась, змінилися лише деякі аспекти: раніше я опікувалася питаннями освіти, будучи в статусі посадової особи місцевого самоврядування, а  нині – державного службовця.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.