Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ГРОМАДА ТЕТЕРІВКИ «ПОЦІЛУВАЛА» ДВЕРІ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ

У Тетерівці  громада мала бажання почути звіт сільського голови Валентини Ільницької,  однак 22 липня, коли місцеві  жителі прийшли  до будинку культури, виявилося, що двері тут зачинені, а сільський голова й не думав  з ними зустрічатися.  Ховаючись від літньої спеки, мешканці Тетерівки, наче неофіти, провели збори під стінами будинку культури.

  

– Реформа місцевого самоврядування була визначена для того, щоб за рахунок власних ресурсів  громади самостійно могли вирішувати питання місцевого значення , але в інтересах кожного жителя. У створеній Тетерівській ОТГ, до якої увійшло 11 сіл, ми цього не відчули, – сказав  мешканець Тетерівки Володимир Сингаєвський.-   Коли виконавчий апарат за минулий рік витратив собі на заробітну плату 30 відсотків сільського бюджету, кожен з нас хоче запитати: а де віддача від діяльності місцевих чиновників? Поряд з тим на ремонт місцевої амбулаторії витратили більше мільйона гривень, але воду чомусь забули провести…

IMG_1999

Оскільки  сільський голова ухиляється від публічного звіту перед  людьми, чим порушує закон «Про місцеве самоврядування», мешканці Тетерівки вирішили звернутися до Президента, Прем’єр-Міністра, Генерального прокурора та прокурора Житомирської області  для того, щоб відповідні органи  перевірили діяльність Тетерівської сільської ради, чи немає зловживань у діях її посадових осіб.

Учасники зборів запропонували розробити перспективний план  розвитку  сіл Тетерівської ОТГ, попередньо  погодивши його на громадських слуханнях;  вирішити питання безкоштовного проїзду пенсіонерів у певні дні; кошти, які передбачені на ремонт  приміщення сільської ради та будинку культури в Тетерівці,  використати на вирішення проблеми  місцевого  дитсадка;  на розі вулиць  Шевченка та Поліської облаштувати туалет біля  магазину «Оазис».

– У нас чимало питань  щодо використання коштів з державного бюджету, які спрямовуються не на розвиток ОТГ, а на проведення ремонтів будівель,  –  повідомив В. Сингаєвський.

– Усі кошти, які надходять у Тетерівську ОТГ, просто «проїдаються».  Якщо люди запросили сільського голову на зустріч і вона не прийшла, я цього зрозуміти не можу, – сказав депутат Житомирської районної ради Ярослав Рєбдєв.  – Чому Тетерівська ОТГ не користується законом про співробітництво громад? Адже районна рада та Житомирська РДА,  які мають кваліфікований персонал, могли б налагодити ефективну співпрацю, тоді б не потрібно було утримувати такий «роздутий» штат працівників у сільраді, який сьогодні складає  65 осіб.

Заступник голови Житомирської районної ради Олег Білецький був вкрай здивований «тетерівською демократією»:

IMG_2004

– Сільський голова підзвітний  перед своїми виборцями, громада повинна  визначати, на які першочергові потреби  повинні використовувати бюджетні кошти.  Сільська рада оточила себе посадовцями, які навіть не відкрили будинок культури для людей. Це  дикунство!  Я можу лише нагадати, що джерелом  влади в Україні є народ, тобто кожен з нас. Невже про це забули в Тетерівській ОТГ, чи, можливо, вони представляють інтереси  Папуа Нової Гвінеї?

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.