Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

У ЖИТОМИРІ ВІДЗНАЧИЛИ 110-ту РІЧНИЦЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЕГА ОЛЬЖИЧА

21 липня у Житомирі відзначили 110-ту річницю від дня народження   Олега Ольжича. Урочистості розпочалися з  покладання  квітів до пам’ятної дошки Олегу Ольжичу на розі вулиць Ольжича та Перемоги. Далі вони продовжилися   в Домі української культури.

Перед учасниками зібрання виступили: керуюча справами виконавчого комітету Житомирської міської ради Ольга Пашко, депутат Житомирської обласної ради Сидір Кізін, депутат обласної ради Олена Галагуза, житомирські поети, краєзнавці.

IMG_1971-(1)-(1)

За словами С. Кізіна, «Ольжич – це постать першої величини не тільки для Житомира, а й для всієї України”.

“Наше місто знають за  прізвищем Ольжича  і в Астралії, і в США, і у Великобританії. Постать Олега Ольжича намагались стерти окупанти, адже для них була небезпечною  його творчість і діяльність”,- наголосив  С. Кізін.

IMG_1981-(1)-(1)

У своїй поезії О. Ольжич відкидав бачення українця як мирного, сонного, затурканого, який живе лише спогадами. “ Він ненавидів річниці, ненавидів посиденьки та журіння за минулим, про що й писав у поезії ʺНезнаному вояковіʺ: ʺО, будьте ви прокляті кодлом усім, і ваші діла, і річниціʺ. Він волів боротися і в юному віці зустрів тих людей, які знали, що робити. Це були підпільники Організації українських націоналістів, в лави якої він вступив, і розпочав боротьбу за вільну Україну. Олег Ольжич – не просто поет, який закликав до збройної боротьби за незалежність. Він був практиком цієї боротьби», – зазначив голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода», депутат обласної ради Сидір Кізін.

До Дня Незалежності України, 24 серпня цього року, у Житомирі планують відкрити оновлений сквер на честь Ольжича. Невдовзі йому також планують відкрити пам’ятник.

Олег Ольжич, справжнє ім’я і прізвище якого Олег Кандиба, – син поета Олександра Олеся, народився 21 липня 1907 року у Житомирі. У 1923 р. сім’я Кандиб емігрувала. О. Ольжич навчався у Карловому університеті у Празі, спеціалізувався з історії, зокрема  археології. Здобув світове визнання своїми дослідженнями пам’яток Трипільської культури. З початку 30-х років стає відомим як поет. У 30-х роках Ольжич присвячує себе українській національній визвольній боротьбі, вступає в ОУН.  Як заступник голови Проводу ОУН Ольжич керує розбудовою мережі ОУН, організовує адміністративне, громадське та політичне життя, зокрема  Українську національну раду у Києві, бере участь у створенні газети «Українське слово». У грудні 1941 року німці заборонили вихід «Українського слова», співробітників газети було заарештовано і незабаром страчено. У травні 1944 року О. Ольжича за підпільну антинімецьку діяльність було заарештовано у Львові, а у червні закатовано у концтабірній в’язниці у Саксенгаузені.

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.