Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЧОМУ ЛАРИСУ ВЕРБИЛО ХОЧУТЬ УСУНУТИ З ПОСАДИ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ?

 На сесії Тетерівської сільської ради об’єднаної територіальної громади, що відбулася 19 червня, не подовжили контракт діючому директору Денишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Л. В. Вербило,  за 9 років керівництва якої школа завжди була серед лідерів у рейтингу навчальних закладів Житомирського району.

 Та й сама Лариса Василівна у 2014 році увійшла  до десятки кращих директорів України за підсумками конкурсу «Вчитель року» в номінації «Директор школи». Педагогічний колектив впевнений, що ініціатива міністра освіти і науки «Нова українська школа» на 50% реалізована у Денишівській ЗОШ вже зараз.

Ще у травні Лариса Вербило написала заяву з проханням розглянути питання щодо продовження контракту. За цей час ніхто із посадовців з нею не спілкувався, тільки вже на сесії начальник відділу освіти об’єднаної громади озвучив інформацію про нібито численні порушення, виявлені під час перевірки.

Лариса Василівна вважає, що питання про подовження або розірвання з нею контракту повинно розглядатися в районній раді, а не в Тетерівській ОТГ.

– У Статуті Тетерівської сільської ради немає пункту, що сільська рада приймає на роботу за контрактом директорів шкіл. Також і у новій редакції шкільного статуту Денишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів від 18 січня 2016 року не значиться про те, що директор школи приймається на роботу за контрактом. Знаю, що минулого тижня відбулася позачергова сесія Тетерівської сільської ради, на якій прозвучало питання, що незабаром буде заключений контракт з новим директором, причому без проведення конкурсу.

Взагалі хочу сказати, що за майже півтора  року, що існує відділ освіти Тетерівської об’єднаної громади, плідної співпраці з ним та спокійної роботи у нас не було.

Наша школа – у авангарді всіх нових освітніх впроваджень, ми беремо участь у міжнародних проектах, виграємо на освітніх конкурсах, працюємо на високому рівні, на результат – але у нашому відділі освіти це нікого не цікавить. Я завжди виступаю координатором заходів, які проводить відділ освіти на базі нашої школи. Школа є також базовим закладом для обласного інституту післядипломної освіти – майже два десятки різних семінарів, тренінгів в останні кілька років проведено у нас.

– Ларисо Василівно, зараз Ви працюєте на посаді директора школи за контрактом, заключеним з Вами районною радою чи Тетерівською сільською радою?

– Безпосередньо сільська рада не заключала зі мною контракту – вони зробили додаткову угоду, де прописали зміну сторін – замість відділу освіти Житомирської РДА відділ освіти Тетерівської сільської ради. Я у певній мірі стала заручником ситуації – із створенням Тетерівської ОТГ їй були передані на баланс об’єкти, а не посадові одиниці комунальних закладів, за якими, звичайно ж, стоять люди, і питання з моїм контрактом повинне було б розглядатися у районній раді.

– Справді дивним є те, що контракт не подовжують з керівником, діяльність якого є успішною. Як зрозуміти таку дивну логіку?

– За 9 років мого директорства на високий рівень піднята методична робота в школі – без будь-яких державних коштів. Сьогодні запускається проект нової української школи – але за інноваційними технологіями ми працюємо вже давно. За результатами ЗНО цього року 7 учнів з усієї області склали його на найвищий бал – серед них є й моя учениця, з Денишівської школи. Друге місце в рейтингу серед відділів освіти ОТГ, про яке завжди згадує  начальник відділу освіти Тетерівської сільської ради Віктор Весельський, забезпечене, здебільшого, нашою школою, тому що у нас на високому рівні освітня діяльність. Наші учні – призери і дипломанти  всеукраїнських та міжнародних освітніх конкурсів. Школа отримала сертифікат, (серед 5 шкіл області), в рамках проекту Міністерства освіти і науки України «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу», нами проведені перші тренінги.

Я залучаю кошти як депутат районної ради, за волонтерську роботу школа отримала 20 тисяч на поліпшення матеріально-технічної бази з благодійного фонду народного депутата М. Рудченка. Навіть зараз, перебуваючи у відпустці, я виходжу на роботу, в школі йде ремонт, готуємося до нового навчального року, розробляємо перспективне навантаження для вчителів. Як бачите, об’єктивної оцінки моїй роботі з боку сільської ради надано не було.

– Ларисо Василівно, якщо повернутися до тієї сесії сільської ради, на якій з Вами не був укладений контракт, які у Вас склалися враження, чому прийняте таке рішення?

– Думаю, що тут на перший план вийшли особистісні причини, зручний момент відплатити мені. Після сесії ми з вчителями ознайомилися з витягом з її протоколу. В уста людей, які взагалі все засідання мовчали, вкладені «потрібні» слова… Найстрашніше те, що більшість депутатів не були у школі, не знають достеменно суті справи, законів та документів. Мене звинуватили, що я починаю розмову про опорну школу на базі Денишівської ЗОШ. Але ж моя ідея обґрунтована! Це мрія батьків, вчителів, дітей, і моя. Адже такий статус дасть додаткове фінансування на створення матеріально-технічної бази, безкоштовне навчання вчителів новим освітнім технологіям. Донедавна ні наша школа, ні Тетерівська не підходили за критеріями для створення опорної, але з набуттям чинності змін Кабінету Міністрів від 19 квітня 2017 р., опорною може бути школа, до якої підвозяться шкільним автобусом діти не менш як з трьох населених пунктів. У середині травня були проведені загальношкільні батьківські збори, на яких я звернулася до батьків про можливість створити опорну школу на базі нашої. Рішення ж приймається не одразу, спочатку проект і так далі, це довгий шлях. Це була просто інформація, ніяких підписів ніхто не збирав, а вже запустили плітки про те, що я збирала підписи за опорну школу, і що це задумане, щоб зменшити ступінь Тетерівської школи. Було б  смішно, якби не було так сумно, що депутатський корпус – представники громади, послуговуються плітками. Також, як інші звинувачення на мою адресу – безпідставні та надумані.

На сьогоднішній день немає конструктивної співпраці відділу освіти ОТГ і школи, немає планових нарад, поінформованості, перевірки проводяться спонтанно та упереджено. Із впровадженням нового завжди є недоліки – зі створенням ОТГ на них немає впливу, вони самі собі закон і влада.

На сесії ніхто навіть не згадав про клопотання, які надійшли в підтримку кандидатури Лариси Вербило від педагогічного колективу школи та Тетерівського ДНЗ, батьків школярів та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

– На жаль, всі звернення на мою підтримку не були почуті ні сільським головою, ні депутатами, незважаючи на те, що напередодні сесії претензій до мене не було і мені обіцяли сприяння. Є таке поняття – «класика цинізму», і рішення депутатів відносно мене – яскравий приклад того, – підсумовує останні події Лариса Василівна Вербило.

 

Еліна ВАЦЕК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.