Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

КОЛИ ПОГАНУ ВЛАДУ ОБИРАЮТЬ ХОРОШІ ЛЮДИ…

 Мешканці сіл Буки, Тригір’я, Нова Рудня та Руденька, які нині належать до Тетерівської ОТГ, чинного сільського голову Валентину Ільницьку звинувачують у бездіяльності, нарікають, що в їхніх селах після об’єднання не отримали обіцяного поліпшення, що сільський голова не виконує своїх обов’язків.

16 липня за ініціативою громадської організації «Буківська родина» в Буках мав відбутися звіт голови Тетерівської сільської ради В. Ільницької про діяльність за перше півріччя 2017 року. Однак вона не прийшла на збори, як і не побачили в сільському клубі й місцевого старости  А.  Красніцького.

 Як тут не згадати фразу Вінстона Черчіля про те, що погану владу обирають хороші люди, які не приходять на вибори. Про те, як формувалася Тетерівська ОТГ, говорилося багато і різного. Однак після виборів, на які дехто сподівався, думка селян змінилася. І те, що з ними не хоче зустрічатися сільський голова, викликає подив. Який він тоді голова?

Представник ГО «Буківська родина» Едуард Зінкевич, коли стало зрозуміло, що від влади на зборах нікого не буде, запропонував усім поговорити, як бути далі з такими слугами народу:

– У березні цього року  ми вже ініціювали  збори, на яких відзвітували сільський голова В. Ільницька та староста А. Красніцький  за минулий рік. Тоді ми послухали про плани розподілу бюджету на цей рік, про використання державних субвенцій.  Нам розповіли про заплановане будівництво доріг, про освітлення сільських вулиць. Пройшло півроку і у нас виникло цілком законне бажання запитати в  очільників села , що вони зробили  за цей час, бо у них така прозора діяльність, що за нею нічого не видно. Як тільки люди добираються до влади, до моменту розподілу бюджетних коштів, вони вже не бачать тих, хто їх обирав. Такого терпіти громада не повинна і цьому потрібно покласти край. Якщо ми їх обрали, надали їм повноваження, ми вправі примусити їх працювати, якщо ж вони не хочуть працювати, ми оберемо інших людей, у яких є совість, розум, людей, які здатні слухати громаду і виконувати їхні побажання.

– На збори ми запросили сільського голову та старосту для того, щоб почути від них, як використовуються бюджетні кошти, наскільки доцільно утримувати аж 65 працівників апарату (це вдвоє більше, ніж  було у сільських радах до об’єднання), – сказав  співзасновник ГО «Буківська родина» Борис Андрійчук. – Ми хотіли їм нагадати, що вони прийшли у владу не для того, щоб набивати власні кишені, а думати про людей та їхній добробут. Ми хотіли почути, коли будуть освітлені наші села, що обіляла пані Ільницька, чому приховується від нас кошторисна документація на виконання робіт, кошти для яких виділяються з бюджету.

буки10

Ми повинні сьогодні думати, як розвивати наші села, пропонувати інвестиційні проекти.  Для цього потрібно керівництво, яке мусить працювати. Після створення Тетерівської ОТГ я не можу сказати, що у нас є такі керівники.

Чому сільський голова уникає зустрічей з людьми? Чи може вона  залишатися на своїй посаді? З цього питання ми порадимося у всіх громадах Тетерівської сільської ради і приймемо своє рішення.

Депутат Житомирської районної ради, заступник голови Житомирської районної ради Олег Білецький:

– Нам завжди влада щось обіцяє і ми зі сподіваннями щоразу йдемо на вибори, когось обираємо, а згодом своїх обранців не можемо побачити і дізнатися, що вони зробили для нас. Коли в Буках на вимогу громади відзвітувати не прийшли ні сільський голова, ні староста, я був здивований, адже їх обрала громада представляти їхні інтереси (вони – слуги  народу). Щось не так в нашому датському королівстві! Маю на увазі Тетерівську ОТГ. Відповідно до закону, сільський голова є підконтрольний та підзвітний громаді. А тому люди вправі примусити владу працювати на них. Ніхто, крім них самих, не наведе порядок, треба самій громаді брати ініціативу в руки та контролювати дії влади. Якість влади залежить значною мірою  від активності та відповідальності самих громадян.

IMG_1895

Коли громада починає критикувати свого очільника, вимагати від нього  публічного звіту про використання коштів, вона має на це повне право, яке гарантоване  Законом України «Про місцеве самоврядування». Нічого вічного у цьому світі немає. І коли сільський голова не виконує своїх передвиборчих обіцянок, працює не для блага громади, а на власне збагачення, громада   має повне право відкликати його за народною ініціативою.

Збори у Буках, на яких я був присутній, ще раз підтвердили небайдужість місцевих мешканців до проблем місцевого значення. Однак, щоб зрушити існуючі проблеми,  і в першу чергу примусити владу працювати на громаду, треба об’єднувати зусилля  місцевих мешканців та громадських активістів і у цьому разі, я переконаний, що вдасться досягти бажаного результату. Для вирішення важливих питань у наших селах  я  закликаю усіх небайдужих людей бути активними.

– Не можна дозволяти, щоб нас так зневажали, – сказала  Галина Марчук. –  Сьогодні  чиновники сільської ради  хочуть звільнити директора Денишівської школи Ларису   Вербило, попри те,  що школа  є однією з кращих не лише в районі. Ми маємо змусити  сільського голову  дослухатися до думки  громадськості, яка стала на захист Л. Вербило.

На думку Володимира Сингаєвського, у Тетерівської ОТГ досі не визначена стратегія та концепція розвитку.

– При створенні Тетерівської ОТГ намагалися маніпулювати свідомістю людей. У Тетерівці говорили: якщо ми не створимо ОТГ, нас  приєднають до Житомира і тоді у нас зросте вартість електроенергії, непомірним буде земельний податок, – згадує В. Сингаєвський. – А що вийшло насправді? За минулий рік у селах Тетерівської сільської ради народилося 34 дитини, а смертей зареєстровано  87. Наша громада фактично вимирає.

Субвенції  та дотації з державного бюджету минулого року  склали  54%, тобто сільська рада перебуває на утриманні держави. На заробітну плата працівників апарату сільської ради витрачається майже 30 відсотків бюджетих коштів – 5 млн. 460 тис. грн. На охорону здоров’я витрачено 15,3%   – це  2 млн. 823 тис. грн. Якщо на закупівлю медикаментів  витратили всього 123 тис. 200  грн., куди поділося 2 млн. 700 тис. грн.? На ці питання ми хотіли отримати відповідь від В. Ільницької.

На 22 сесії Тетерівської сільської ради було прийнято рішення про преміювання: щомісячно преміювати сільського голову у розмірі 250% від посадового окладу, преміювати працівників апарату до ювілеїв, дня народження, державних та професійних свят інших визначних дат та  за підсумками роботи за місяць, за квартал, за півріччя або рік в розмірі середньомісячної заробітної плати. Гарні апетити у сільських чиновників!

–  Люди,  які приїхали на збори з Нової Рудні, Тригір’я,  переймаються тим, що буде завтра. Адже ми живемо не у феодальному суспільстві, чомусь цього не розуміють у Тетерівській сільській раді. Не прийти до громади і не поспілкуватися з людьми – це прояв цинізму та зневаги, так не має бути,  –   таку думку висловила директор Денишівської школи Лариса Вербило. –  Хочу згадати слова Василя Стуса: «Я ніколи, окрім Бога, ні перед ким не ставав на коліна». Тож давайте відстоювати свою гідність.

На зборах у Буках люди визнали незадовільною роботу  сільського голови та старости та заявили про намір їхнього відкликання за народною ініціативою.

Буківська громада вирішила відстоювати директора Денишівської школи Ларису Вербило, яку керівництво Тетерівської ОТГ хоче усунути з посади.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.