Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

Роман МУСІЙЧУК: «ЛЮБЛЮ, КОЛИ УСЕ ПО СПРАВЕДЛИВОСТІ, КОЛИ НЕМАЄ БРЕХНІ…»

Інтерв’ю голови депутатської фракції  Радикальної партії  у Житомирській районній раді  Романа Миколайовича МУСІЙЧУКА

 – Романе, найскладніше проблемне питання, з яким Ви зіткнулися, як депутат.

– По перше, питання ремонту доріг, куди виділялися кошти з районного бюджету. Ремонтують дороги вкрай погано.

По-друге, мені незрозуміло, що відбувається довкола комунального  підприємства «Центральна районна аптека №118»  Житомирської районної ради, яке перебуває на межі банкурутства.  Виникає ряд питань, чому місцева влада не підтримує  це підприємство. Я з’ясував, що ані районна лікарня, ані інші наші комунальні медичні установи не закуповують ліки у цієї аптеки, вони послуговуються комерційними структурами. Виникає питання: чому?

– За останній час у підприємства змінилося кілька керівників – чи не кадрова це проблема?

–  Не заперечую, що це і кадрова проблема.  Коли попередній керівник звітував, що  підприємство вже «у плюсі», виявилося, що це насправді не так.

– Тобто, є «підводні течії» довкола центральної аптеки?

– Безперечно, є.

Стосовно комунальних підприємств у мене є пропозиція, щоб з числа  депутатів були створені наглядові ради над кожним нашим підприємством, що дасть змогу контролювати їхню діяльність та фінанси. За два роки депутатства я не чув жодного звіту керівника комунального підприємства районної ради.

– До Вас як депутата звертаються люди?   

– Усім не вистачає грошей – комусь на лікування, комусь на дрова…  У когось взагалі скрутна ситуація. Будь-який мешканець Житомирського району може звернутися до мене як до депутата, інформація про це розміщена на офіційному сайті Житомирської районної ради.

– Як ви оцінюєте роботу районної ради?

– Мене не влаштовує те, що немає комунікації між депутатами.

– А депутатські комісії, сесії?

– Справа в тім, що не всі депутати на усі комісії ходять. Лише двічі скликалася президія за два роки повноважень цього  депутатського складу, хоча вона повинна збиратися перед кожною сесією, щоб обговорити «гострі» питання, які вносяться на розгляд сесії.

Зібралися на сесії депутати, проголосували і розійшлися…

-За пропозицією депутата В. Стаха районна рада прийняла рішення, відповідно до якого кожен депутат має бюджетну квоту при розподілі бюджетних коштів з перевиконання.  Ви вважаєте це доцільним, коли депутату дають можливість певну суму спрямувати  на якісь потреби у районі? Куди витрачена ваша бюджетна квота?

Час показав, що це рішення не зовсім справедливе. Тридцять шість депутатів можуть розподілити лише 30 відсотків з бюджету перевиконання, 70 відсотків розподіляє голова РДА. Вважаю, що це неправильно. Фракція Радикальної партії у районній раді зареєструвала проект рішення, щоб депутатську квоту на розподіл цих  коштів було збільшено до 40 відсотків. Сподіваюся, що на сесії нас підтримають колеги.

Як правило, ці кошти депутати  направляють школам на ремонтні роботи. Чомусь усі роблять вікна, навіть тоді, коли у школі протікає дах. Бюджетні кошти у цьому разі, можна сказати, «розпорошуються». Адже депутати можуть скооперуватися і вирішувати проблеми соціальних об’єктів комплексно.

Минулого року мій колега по фракції Микола Гребенюк попросив мене, щоб 221 тисячу гривень я спрямував на Глибочицьку школу, де встановили металопластикові вікна. Я цікавився, якої якості ці вікна і як вони були встановлені – у мене питань не виникало.

Цьогорічні кошти я направлю центральній районній аптеці, яка не має елементарного для роботи. Я проти того, щоб це підприємство закрили, чи здали в оренду, чи збанкрутували.

– Якими були Ваші депутатські запити і як часто вони надходили?

– В основному вони стосувалися транспорту, проблематикою якого я займаюся. Я почав цікавитися діяльністю комунальних підприємств районної ради і саме через депутатський запит дізнався, що там відбувається.

– Які у Вас відносини з колегами-депутатами?

– Відносини робочі. Великої політики у нас немає. Але… Опоненти, дійсно, є, мої погляди, наприклад, дещо різняться  з депутатами, які  у районній раді перебувають кілька каденцій. Можливо, позначається  і те, що хтось старший, хтось ще замолодий.

– Пане Романе, поговоримо трішки про молодь. Ви – людина також молода. Відтак – проблеми молоді для вас близькі. Чи погоджуєтесь ви з таким твердженням, що сучасна молодь байдужа, безініціативна і лінива? Якщо так, то що варто зробити, аби сприяти вирішенню цієї ситуації?

– Не усі безініціативні та ліниві. Так, молодь розчарована, що після Майдану нічого не змінилося. Багато хто прагне виїхати з України з наміром реалізувати себе  за кордоном. Скажу за себе. У районній раді  кілька депутатів мого віку, молодих людей, які хочуть щось змінювати, прагнуть змін, але їм не завжди йдуть назустріч.

– Розкажіть, будь ласка, про Вашу співпрацю з громадськістю, Ви займаєтеся проблемою пасажирських перевезень.

– Я очолюю громадську організацію «Захист прав споживачів громадського транспорту».  Наша організація категорично виступала проти підвищення тарифів на перевезення у міських та приміських маршрутках. До нас звертаються пільговики, права яких порушуються, ми втручаємося у такі конфлікти і допомагаємо людям  відстояти свої права.

–  Ви ініціювали чимало звернень до органів державної влади? Задоволені результатами?

– Фактично на усі наші звернення надходять відписки.

– Конфлікт між приватним інтересом та представницькими повноваженнями може виникнути навіть у особи, що добросовісно вживає усіх можливих заходів щодо недопущення конфлікту інтересів. Чи можете сказати, що дехто з депутатів зловживає своїми повноваженнями?

– Не без цього. Так, попри певні порушення регламенту  з боку депутатів, вони  не розглядалися профільною комісією. Не може депутат, який розробив певну програму, голосувати за неї. Коли є конфлікт інтересів, депутат повинен завжди заявити про це і не брати участі в прийнятті відповідних рішень.

Регламент районної ради для депутата – це його конституція, якої він повинен дотримуватися.

  – Романе, ви зареєстрували свій блог на одному з місцевих новинних інтернет-ресурсів. З якою метою? Чи є ваші профілі в соціальних мережах?

– Я веду блоги на Житомир.info, на Журналі Житомира, на Вголос.zt , на Обозреватель.ua, у мене є профіль на Facebook. На цих ресурсах я висловлюю власну думку щодо окремих подій.

Коли директори шкіл Житомирського району звернулися до районної ради, щоб їм відмінили контрактну систему, я також висвітлював цю тему. Мені була цікава думка моїх підписчиків. Я не хочу, щоб директор як  суддя був на своїй посаді безстроково. Моя позиція в тому, що директора школи мають призначати лише на конкурсній основі, з цим погоджуються мої підписники. Коли сьогодні директор сидить у школі 20 років, на моє переконання, ця школа не розвивається. Я не стверджую, що такі директори погані, адже можна і в 70 років бути сучасним та ефективним керівником, однак треба  дивитися на показники школи.

Мене дивує, що директори, які два місяці тому виступали за скасування контрактної системи, сьогодні вже погоджуються на переукладання контрактів.

Відділ освіти все ж таки мав би оголосити конкурс на заміщення  директорських посад, це було б і законно, і демократично.

– Романе, розкажіть трохи про себе.

– Народився у 1986 році в селі Мала Горбаша Черняхівського району. Після переїзду до Житомира навчався у школі №23, потім перейшов у школу №6, яку закінчив. Є вихованцем  Житомирського ансамблю танцю «Сонечко».  У Житомирському автодорожному коледжі  здобув професію  механіка автомобільного транспорту, закінчив політехнічний інститут за тим же фахом – інженер  автомобільного транспорту. Працювати почав з 17 років, 13 років пропрацював на підприємствах автомобільного транспорту. Зараз займаюся депутатською, громадською діяльністю.

– Життєві принципи, яких дотримуєтесь?

– Люблю, коли усе по справедливості, коли немає брехні, обману. Щоб усе було по правді.

– Як ви можете охарактеризувати себе одним словом?

– Цілеспрямованість.

– Дякую Вам за розмову.

– «ПРИМІСЬКОМУ ЖИТТЮ» бажаю вдячних читачів.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.