Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Микола ПРИСТАВСЬКИЙ: «ДЕПУТАТ – ЦЕ СВОГО РОДУ ЛОБІСТ ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДИ»

Наймолодший депутат Житомирської районної ради Микола Приставський у ексклюзивному  інтерв’ю  «ПРИМІСЬКОМУ ЖИТТЮ» розповів про свою роботу.  

 Миколо Миколайовичу, Ви стали депутатом районної ради від ВО «Батьківщина». Чому саме партія «Батьківщина»?

– Депутатом я став у 21  рік. Я побачив вибори із прозорої сторони. І вірив, що можливо стати депутатом районної ради без знайомств. Виявляється, для того, щоб прийти до бажаної мети, потрібно просто йти. Докладати максимум своїх зусиль і використовувати всі можливості й ресурси, які дає життя. Дуже важливо розуміти, хто йде поряд із тобою, маю на увазі команду, яка тебе підтримує і мотивує. ВО “Батьківщина” – це саме та команда, яка віддана району, у якій відчувається повага і взаємопідтримка. Тому вже зараз я можу сказати, що це саме та команда, із якою хочеться творити історію свого району та області.

– Чи не замало досвіду у молодої людини, щоб творити історію Житомирського району?

– Молодь – це опора нашого району. Нині у  країні, у  світі – перехідний період, зміна систем, правил, цінностей і способів досягнення результатів. Світ розвивається у десятки разів стрімкіше, ніж було ще 10 років тому. Покоління змінюються, і вже за 10-15 років нинішня молодь формуватиме курс розвитку нашого села. Дуже важливим є питання високоякісної освіти, у тому числі громадянської і політичної. Молодь потрібно терміново активізувати і спрямовувати її енергію на розвиток держави і села у всіх сферах. Так як нам, зрештою, у цій країні жити, створювати сім’ї і заробляти. Важливо, щоб молодь не розслаблялася і не думала, що у цій країні все втрачено. Районна рада відкрита для молоді, тому потрібно проявляти ініціативу і реалізовувати всі свої ідеї і пропозиції. При цьому надзвичайно важливо спиратись на досвід старших колег і попередніх поколінь. Адже це є   підґрунтям для реалізації сучасних проектів.

– Чим займаєтесь у районній раді?

– Окрім виконання поточної роботи депутата, я є секретарем фракції ВО «Батьківщина» у райраді, заступником голови постійної комісії районної ради з питань законності, правопорядку і прав людини, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів та місцевого самоврядування. Також є членом робочої групи з питань вивчення стану земельних ділянок, на яких існують масові захоронення та членом робочої групи з вивчення стану функціонування спортивних установ і організацій району та їх фінансування.

 А чим займалися до депутатства?

– Так склалося, що досить давно займаюся громадською діяльністю.  У той період очолював благодійний фонд “Житичі”. Будучи директором фонду, реалізовував свій потенціал громадського діяча. Згодом зосередився на роботі підприємства середнього бізнесу. І сьогодні, коли є депутатом районної ради, залишаюся громадським діячем, представником громади.

– На сесіях районної ради ведете себе активно?

– Я б не сказав так. Більше проявляю активність на окрузі з людьми, у роботі із компетентними службами і на депутатських комісіях. Саме на комісіях депутати працюють найактивніше, обговорюють всі питання, вносять пропозиції, ідеї. А на сесіях ми вже бачимо результати спільної роботи депутатів і громадськості.

Підтримую таку позицію, що до громадськості завжди потрібно дослуховуватися. Думка громадськості дає змогу аналізувати і затверджувати у районній раді ті рішення, які б задовольняли потреби максимальної кількості жителів району. Завжди варто пам’ятати, що тільки ми, можемо змінити рідне село, тому потрібно говорити, пропонувати і шукати відповідні рішення актуальних проблем. А ще – розвивати район комплексно, не забуваючи про жодну із галузей.

– Які питання найчастіше піднімаються на зустрічі із виборцями?

– Зазвичай, люди приходять до депутата не від хорошого життя, а приходять просити допомоги. Переважно це – матеріальна допомога. Та я б не хотів, щоб люди сприймали депутата як грошовий мішок, який всім роздасть гроші, за свої ж кошти застелить асфальт у кожному дворі і встановить скрізь дитячі майданчики. Депутат – це провідник між громадою і місцевою владою, свого роду лобіст інтересів громади, але ні у якому випадку не спонсор. Також важливо пам’ятати, що депутат не винен у тому, що у вас у домі не горить лампочка. Є відповідні інстанції, у які варто звертатись першочергово. І коли ви стикаєтесь там із нерозумінням або неефективністю роботи – депутат до ваших послуг.

Я радію, коли люди приходять із якимись ідеями, ініціативами. Взагалі завжди намагаюся уникати диванних критиків, котрі жаліються на все і нічого не пропонують. Крім нас самих нам ніхто нічого не зробить. Якщо є конкретна проблема, пропонуйте, як її можна розв’язувати, а когось критикувати – найлегше. Враховуючи, що робота депутата відбувається на громадських засадах, я пропоную кожному ініціативному мешканцю стати помічником свого депутата і приходити із конкретними ідеями і пропозиціями. Таким чином, якщо якомога більше людей підключиться до вирішення того чи іншого питання, тим більше всі сторони будуть зацікавлені у результаті, тим швидше ми побачимо цей результат.

Люди дякують вже за виконані роботи за їх зверненням, і я хотів б зазначити, що це не одна моя заслуга. Уся робота, яку проведено на окрузі – заслуга усіх колег депутатів. Один у полі не воїн, тому тільки у команді ми – сила і можемо зробити більше.

– Наскільки виправдалися очікування від депутатства на практиці?

– Лише коли я прийшов у районну раду, побачив, що рада працює набагато ефективніше, ніж я собі уявляв. Я йшов із уявленнями, що тут будуть якісь скандали. Насправді цього немає. Якщо у мене є депутатські пропозиції чи зауваження, їх завжди розглянуть, нададуть кваліфіковану відповідь. Що стосується роботи із головою Житомирської районної ради, його двері завжди відчинені і за потреби у приймальню Сергія Григоровича Крутія  можна звернутися з будь-якою пропозицією. Я неодноразово ставав свідком оперативного реагування районної ради на проблеми, із якими звертаєшся. Результати ми бачимо: заасфальтовані вулиці, чисті, освітлені..  Населені пункти району  з кожним роком стають все більш сучасними та впорядкованими.

– Чим займаєтеся окрім депутатської діяльності, за що живете, адже районним депутатам заробітної плати не платять?

– Наразі працюю начальником виробництва ТОВ ВКФ “Алекс-Сервіс”. Робота депутата займає велику частину життя, забирає чимало сил. У мене дуже насичений життєвий графік, тому довелося навіть змінити свій робочий графік на більш гнучкий і вільний для реалізації депутатських повноважень.

 

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.