Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ЛЕВКІВ ЗУСТРІЧАВ ГОСТЕЙ НА ІВАНА КУПАЛА

Свято Івана Купала відзначають не тільки в Україні, але й у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій – води і вогню, чоловічого і жіночого начал. Незважаючи на те, що більшість з нас – сучасних людей – сприймають Івана Купала як ще один привід вибратися на природу і відпочити, не варто забувати про справжній сенс свята і про глибокий зв’язок наших предків з природою.

Надвечір 7 липня  село Левків гостинно зустрічало учасників районного свята «Гей, на Івана, гей, на Купала, красна дівчина долю шукала…».

На мальовничому березі Тетерева зібралися жителі Левкова, Калинівки, Клітчина – від старого до малого прийшли подивитися на театралізоване дійство: веселі жарти від відьом та водяного із русалками, хороводи навколо купальського дерева, запалювання купальського вогнища,  стрибання через вогонь,  пускання вінків.

P7078998P7079129

На святі були організовані  дитячі атракціони, торгівля, силові змагання, конкурс на кращого рибалку тощо.

Відкрив святкування прадавнього українського обряду Левківський сільський голова Олександр Окоча, гостей та учасників привітали керівник аппарату райдержадміністрації Алла Ковальчук, депутат обласної ради Руслан Павлюк, взяли участь у дружному колі народних  гулянь депутати районної ради – Василь Стах, Геннадій Журавель, Анатолій Давидов, Василь Козел, цілими сім’ями та колективами зібралися на свято працівники райдержадміністрації та районної ради.

P7079331P7078895

 

– Ми вже вдруге відзначаємо районне свято Івана Купала в цьому місці, раді зустрічати гостей, разом вшанувати старовинні українські традиції. А на майбутнє – сільська рада потурбується про те, щоб до місця відпочинку мешканців нашої громади стало зручніше діставатися заасфальтованою дорогою, – сказав Олександр Окоча.

P7078900P7079245

– Я від імені райдержадміністрації та від себе особисто вітаю всіх з одним з найулюбленіших українських народних свят, яке збігається  із церковним святом  Іоанна Хрестителя. Ми віримо своїй народній мудрості та підтримуємо національні традиції. Нехай купальська ніч надасть життю чарівності, а вогонь символізує очищення та відродження сильного українського духу, – звернулася до присутніх Алла Ковальчук.

P7078887P7079180

Депутат обласної ради Руслан Павлюк побажав у цей день  усім – побільше позитивних емоцій, дружнього спілкування, щоб у нашому районі, де люди вміють працювати та вміють відпочивати –  продовжувався розвиток славних українських традицій.

P7078876P7078861

По завершенню театралізованої вистави почалася концертна програма, яка була скаладена з виступів  кращих творчих колективів  та окремих солістів-виконавців району.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.