Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

КАНІКУЛИ – ЦЕ ЗАВЖДИ СОНЯЧНО!

 Цьогоріч   чудово пройшов літній оздоровчий відпочинок школярів у Житомирському районі, метою організації якого було  охоплення якомога більшої кількості  дітей різними формами організації позакласної роботи.

При  загальноосвітніх навчальних закладах Житомирського району з 29 травня по 16 червня функціонувало 29 пришкільних оздоровчих таборів з організацією дворазового харчування та 6-годинним терміном перебування дітей, а також   25 мовних таборів без організації харчування  зі скороченим терміном перебування дітей.

  • До оздоровлення  було залучено  усіх учнів 1-4 класів та усіх дітей пільгових категорій. Усього – 2 103 школярі – 51,2% від загальної кількості.  До мовних таборів залучено 629 дітей.
  • До відпочинку та оздоровлення залучено 38 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування; 21 учня, що має інвалідність;  139 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;  412 дітей з числа  багатодітних та малозабезпечених сімей; 107 дітей, батьки яких є учасниками АТО.

Найбільшу кількість дітей залучили до відпочинку колективи Озерненської гімназії  (директор Власюк А. П.), Новогуйвинської гімназії (директор Мозгових Л .І.), Левківської ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Нікулін Д. О.), Сінгурівській ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Лавренюк А. М.), Високопічської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (директор Бондарчук С. В.).

Сінгурівська-ЗОШ

Вихователі пришкільних оздоровчих та мовних таборів  щоденно дбали про те, щоб проведений тут час був сповнений цікавими подіями і незабутніми враженнями. Шкільні подвір’я цілих три тижні не стихали  від дитячого галасу та сміх.  Організація виховної роботи в таборах сприяла повноцінному оздоровленню та активному відпочинку дітей. Значна увага приділялася розвитку особистості дитини, розкриттю її здібностей і набуттю різнобічного соціального досвіду. Значна  увага приділялась закладами  профілактиці дитячого травматизму, тренінгам з формування здорового способу життя, проводились еколого-натуралістичні та природоохоронні заходи, екскурсії  з пізнавальною метою та туристсько-спортивними  завданнями.

Мовні табори працювали за тематичними напрямками. Роботу було сплановано таким чином, що учні практикувались у вивчені іноземних мов, брали участь у різноманітних екскурсіях, загальнотабірних виховних заходах, де мали можливість проявляти та розвивати свої таланти, творчі здібності, спритність, винахідливість, ерудованість. Уся робота була націлена на підвищеня рівня володіння іноземними мовами, розширення світогляду, формування гармонійно розвиненої особистості, поєднаня наукової, пізнавальної виховної роботи з активним дозвіллям, відпочинком та оздоровленнням. Кожен загін мав свій девіз, назву, емблему. Під час організації роботи виховні програми, гуртки, заходи, заняття супроводжувалися перекладом іноземними мовами. У Василівській ЗОШ І-ІІІ ст. працювали волонтери з Флориди, в Озерненській гімназії громадянки США місіс Джайнета Батлер та місіс Деніс Лекомте Ола.

Ігри, робота над створенням проектів та власних мобільних додатків, виконання інших творчих завдань мали на меті допомогти дітям здобути необхідні мовні навички, непомітно подолати мовний бар’єр, удосконалити свою розмовну мову, поєднати навчання із захопливим відпочинком і, найголовніше, отримати мотивацію для подальшого удосконалення знання іноземної мови.

Кожен день не був схожим на попередній, а був приємним сюрпризом для дітвори. Робота таборів була дуже різноманітною: пізнавальні  заходи, веселі ігри, конкурси, цікаві екскурсії, заходи з національно-патріотичного виховання. Приділялась увага психології особистості учня, формуванню та розвитку їх мотиваційної сфери, розвитку пізнавальних та емоційних процесів, подоланню дефіциту комунікативних умінь і навичок. Саме у цьому напрямку велику допомогу надали волонтери, студенти педагогічних вузів, громадські організації: «Зерно доброти», «Корпус миру».

У таборах було забезпечено належний догляд за дітьми, дотримання режиму харчування, денного відпочинку, прогулянок, проведення відповідної виховної, фізкультурно-спортивної та культурно-екскурсійної роботи тощо.

Не менш важливим було те,  що кожного дня діти мали збалансоване корисне, калорійне, вітамінізоване  харчування. На це  сесією районної ради за клопотанням керівництва  райдержадміністрації  було виділено кошти в сумі 633 150 грн.

Закінчилась табірна зміна, але в серцях наших дітей залишаються теплі спогади про літо 2017 року.  Будемо вірити, що і в наступному році  знову пришкільні табори приймуть в свої обійми наших дітлахів.

Руслана ДМИТРІЄВА,

провідний спеціаліст відділу освіти 

Житомирської РДА        

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.