Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЧИ БУТИ РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ КОМПЛЕКСУ?

Указом Президента України №678/2015 від 03.12.2015 року «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю» з метою забезпечення належних умов для реалізації соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод особами з інвалідністю, впровадження кращого світового досвіду у цій сфері, недопущення дискримінації, а також виконання зобов’язань, взятих Україною згідно з Конвенцією про права інвалідів, постановлено проведення цілого ряду заходів. Серед них: забезпечення медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації осіб з інвалідністю, у тому числі з числа учасників антитерористичної операції та внутрішньопереміщених осіб.

Благодійний фонд «ХІЛЛАРІС» розробляє проект реабілітаційного комплексу, який включає в себе психологічно-духовну, фізіологічно-медичну та морально-соціальну реабілітацію людей після морально-психологічних та фізичних стресових ситуацій, які виникли внаслідок отримання поранення, травм, вроджених та набутих фізичних вад, включаючи учасників бойових дій, людей, що пережили природні, стихійні лиха та стали свідками або пережили насилля, а також тих людей, професії яких пов’язані з психологічними та фізичними перенавантаженнями та ризиком, батьків з дітьми, що мають фізичні та розумові вади.

Фонд спільно із сільською радою створив комунальне підприємство «ЖИТТЄВІСТЬ», зареєстроване в Черняхівському районі Житомирської області.

Підприємством було надано пакет документів до Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області для отримання дозволу на розробку проекту землеустрою для розміщення реабілітаційного комплексу в Черняхівському районі. Проте, виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області Козаков Сергій Володимирович в порушення ст.19 Конституції України, яка регламентує, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, ст. 106 п. 31 Конституції України, яка регламентує, що Президент України на основі та на виконання Конституції і законів України видає укази і розпорядження, які є обов’язковими до виконання на території України, з незрозумілих причин такого дозволу не надає. Підприємство отримує відписку, в якій зазначено про те, що нібито на даній земельній ділянці існує нерухоме майно.

Але депутатська комісія спільно з представниками громадськості провела обстеження даної земельної ділянки ще в грудні 2016 року і склала відповідний акт обстеження та надала знову документи до Держгеокадастру. Але Козаков C. B., в порушення вимог Земельного Кодексу України, дозвіл не надає. З представниками громадськості та керівництвом підприємства зустрічі уникає.

Такі дії Козакова С. В., що порушують конституційні права означених осіб, викликають сумніви в його неупередженості до громадських організацій області, що опікуються даною категорією громадян.

Громада зацікавлена в реалізації даного проекту та подальшому соціально- економічному розвитку, що дасть можливість залучення ресурсів для розвитку

району, створить додатково кілька сотень робочих місць із високим рівнем заробітної плати, що матиме позитивний вплив на фінансово-економічний стан місцевої громади та дозволить вирішити нагальні соціальні питання. Виходить, що даний чиновник хотів плювати на людей та закони. Як виявляється, в такій ситуації ми не одні. Вже пройшов цілий ряд судів громадян з даною установою. Суди захистили законні права громадян. Так навіщо в області такий керівник Держгеокадастру? Та чи будуть притягнуті до відповідальності ті працівники, що надають недостовірну інформацію? Можливо, в них є певний інтерес, чи виконують певні вказівки? Можливо, допоможе правий сектор чи майдан розібратися в даній ситуації?

Місце для реабілітаційного Центру вибрали за межами села Іванків (Іванків, Зороків, Вишпіль), нині ці села входять у Вільську об’єднану територіальну громаду, тому мешканці сіл хочуть, щоб Центр був на їхній території. Таку думку підтримують Черняхівська райдержадміністрація, районна рада, громадськість району, і хочеться вірити, що реабілітаційному Центру бути.

 

Микола ІЩЕНКО,

представник ВГО

«Комітет по боротьбі з корупцією

в органах державної влади,

правоохоронних органах, прокуратурі та судах»,

Петро ТАРАСЮК,

журналіст

 

 

 

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.