Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

Олександр ЛОВИНЮК: «БІЛЬШОВИКИ НАВІТЬ КУЛІ ШКОДУВАЛИ, ВОНИ ПРОСТО ЗАБИВАЛИ ЛЮДЕЙ…»

 Минулого року «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ» повідомляло, що на території колишнього села Великий Шумськ у Житомирському районі,  поблизу військового полігону, представники історико-патріотичного об’єднання «Пошук»  виявили масове поховання жертв червоного терору 20-30-х років минулого століття. Тоді було виявлено залишки 40 людських тіл.

У червні цього року пошуковці продовжили свою роботу. Їхні знахідки вражають.  Знайдено останки  загалом 111  тіл, яким за результатами експертизи, приблизно 90 років, тобто  йдеться про період встановлення радянської влади, продрозкладки та колективізації, каже секретар Житомирської обласної організації  «Пошук»  Андрій Савчук:

– Швидше за все – це жертви   політики військового комунізму, громадянської війни або вже після громадянської війни, коли насаджувалася більшовицька ідеологія.
Серед знайдених останків переважно тіла жінок і дітей, рідше – чоловіків похилого віку.

IMG_20170617_182650

Пошуківці за роки своєї діяльності віднайшли багато останків тіл, це переважно солдати, які загинули в роки Другої світової війни, але не були належним чином поховані. Та тіла, знайдені на території колишнього Великого Шумська, їх особливо вразили, зізнається керівник Житомирської обласної організації «Пошук»  Олександр Ловинюк:

– Убивали людей з особливою жорстокістю. Видно, що пробитий череп в районі лоба тупим ромбовидним предметом. Тут переважно жінки і діти. Причому вбиті дуже жорстоко. Навіть,  скажемо так: манера вбивати енкаведешна. Навіть кулі шкодували, вони  просто забивали  людей, не знаю чим – сокирами, шаблями, кололи штиками, а потім  роздягненими скидали в цю яму.

IMG_20170617_162234
У мене багато хлопців пройшли війну і вони тут працювали, ви знаєте, хлопці  плакали. Тому що дійсно дуже важко це все бачити. Війна – це ти знаєш, на що ти йдеш, а тут…
Після завершення розкопок всі знайдені останки перенесуть на кладовище і поховають за християнським звичаєм.

Нагадаємо,  що при  Житомирській районній раді створена робоча група з питань вивчення стану земельних ділянок, на яких існують масові захоронення.  Фінансову підтримку  ГО «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук», яка  проводить пошуки на території Житомирського району,  надає  районна рада відповідно до цільової програми.

Так, після обстеження та розкопок на території масових захоронень жертв фашизму в районі с. Довжик Кам’янської сільської ради та с. Іванівка Іванівської сільської ради робоча група  районної ради прийшла до висновку, що основною метою роботи групи має стати вирішення питання присвоєння даній території певного охоронного статусу відповідно до чинного законодавства.

 

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.