Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

Валентина КОЛЕСНИК: «СПІВПРАЦЯ З ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ І СПОНСОРАМИ ПРИНОСИТЬ УСПІХ»

Інтервю з директором Зарічанської ЗОШ І-ІІ ступенів Валентиною Леонтіївною Колесник.

– Валентино Леонтіївно, розкажіть, будь ласка, як сьогодні працює Зарічанська школа?

– У нашому колективі працює 16 вчителів, які навчають 144 дитини. У школі працює їдальня на 45 місць. Учні початкових класів харчуються безкоштовно, старшокласники – на платній основі. На території школи є земельна ділянка, де вирощуємо овочі для їдальні.

– Яку участь  ваша школа бере у волонтерській діяльності?

– Ми проводимо ярмарки, де діти продають кондитерські вироби. Матері наших дітей випікають тістечка, млинці, коржики, організовують ярмарки, щоб підтримати захисників України на сході. А за виручені кошти купуємо для воїнів АТО чай, каву, ліки. До Дня Збройних Сил України ми передали через благодійну організацію «Крила Фенікса» для 26-ї бригади в м. Бердичеві та для 95-ї м. Житомира подарунки та сплели сітки – на суму більш як 1600 гривень. Наш земляк Олександр Сергійович Шершньов, учасник АТО – передав прапор для нашого шкільного музею.

– Хто допомагає школі  коштами?  

– Школа в нас дуже стара – 117 років виповнилося. Нещодавно відремонтували кімнату для спорту та кабінет інформатики. При школі працює дитячий садочок, який відвідують 23 дитини. Допомогу для ремонту надає приватний підприємець В. Сорока та власники фірми «Домінант» брати Михайло та Роман Сироватські, вони депутати сільської ради. Хочу подякувати через газету і депутата Верховної Ради України Віктора Йосиповича Развадовського, який постійно допомагає фінансово і щорічно привозить подарунки дітям. Допомагає Житомирська районна адміністрація.

Зарічанська сільська рада  до об’єднання виділила 12 тисяч гривень на харчування малозабезпечених дітей. На ремонт системи опалення було виділено 200 тисяч гривень, також на покриття для штучного майданчика біля школи було виділено 850 тисяч гривень, ці кошти вже використано.

Посильну допомогу надає підприємець Олександр Юрійович Яненко, який закупив на 23 тисячі гривень інструментів для уроків праці. Допомогу надає і релігійна благодійна організація «Карітас Спес», вони подарували нам вживані меблі.

Ми вже давно співпрацюємо з директором Зарічанського РЕМу Олександром Вікторовичем Бращенком. Підприємство, яким він керує, щорічно надає школі фінансову допомогу, надає транспорт за нашим проханням для поїздок дітей на екскурсії. Нещодавно були закуплені для школи 9 нових світильників, були зрізані старі дерева. На День охорони здоров’я та охорони праці ми провели екскурсію на підприємство для учнів 8-9 класів.

Станишівська об’єднана територіальна громада на чолі з Юрієм Вікторовичем Матвійчуком до 1 вересня допоможе з ремонтом підлоги та дверей у школі.

– Батьківський комітет у вашій школі є потужною підтримкою для вчителів?

– Так, батьки надають велику допомогу. Сергій Михайлович Федоров перебрав опалювальну систему у двох класних кімнатах, закупив матеріали для бойлера в їдальні. Микола Петрович Лахнюк вирішив питання з газифікацією, наша школа опалюється газом.  Ми плідно співпрацюємо з батьками учнів. Хочу відзначити батьків, які постійно допомагають школі: це Гоцман І. В., Александров Д. А., Островська О. В., Охрімович Д. П., Козінчук С. С., Галаган О., Шевчук І. В. І, звичайно ж, наш батьківський комітет, який очолює Вікторія Юліївна Щирська – це Л. В. Семенова, І. О. Борисова, С. Ю. Масан.

– Чим відзначаються ваші випускники?

– Наші діти добре навчаються. Обдарованих учнів направляємо на навчання в Житомирський ліцей для обдарованих дітей. Хочу сказати, що з 9 випускників минулого року шестеро вступили в коледжі, один учень пішов у професійно-технічне училище. Наші учні навчаються і за кордоном, одна учениця в Америці, один учень в Болгарії.

Я сама народилася в Зарічанах, тут закінчила школу, потім Житомирський педінститут – фізико-математичний факультет. У школі працюю з 1992 року, а директором – вже третій рік.

– Чи отримують учні школи призові місця на олімпіадах?

– Ми зайняли п’ять призових місць на предметних олімпіадах в районі та області. У школі працює з учнями досвідчений колектив: один вчитель-методист, шість старших вчителів, троє з вищою категорією. Є у нас і молоде поповнення – це шість вчителів.

Кожного року  школа бере участь у змаганнях «Джура», у туристичних зборах – багато зусиль до підготовки нашої команди докладає вчитель фізичного виховання Ольга Леонідівна Лопатинська. Творчо підходить до своєї роботи і завідуюча дитячим садочком Людмила Анатоліївна Миронова. Вона зі своїми вихованцями бере участь в конкурсах, які проводить районний відділ освіти і Центр дитячої та юнацької творчості.

Ми постійно проводимо зустрічі з учасниками АТО, їх у нашій сільській раді більше 30, а 11 з них – випускники нашої школи.

– Скільки дітей відвідувало пришкільний табір на початку літа?

– До табору ходило 99 дітей, 16 з них поглиблено вивчали англійську мову. Діти харчувалися в шкільній їдальні, всі гарно відпочили та оздоровилися.

Колектив нашої школи дуже дружний, команда креативна. Я пишаюся нашим колективом, бо всі вчителі віддають серце дітям.

– Валентино Леонтіївно, дякую Вам за розмову.

– Хочу побажати колективу газети «Приміське життя» творчих успіхів.

 

Петро ТАРАСЮК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.