Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ПІДВИЩУВАТИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ПОКАЗНИКИ ДОПОМАГАЄ ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА

У порівнянні  з минулими роками, 2016 аграрний рік вирізнявся не лише вагомими виробничими показниками, а й ознаками усвідомлення необхідності посиленої співпраці органів влади та самоврядування з аграрними суб’єктами району.

Першим  таким  результатом стало прийняття, за ініціативою Житомирської райдержадміністрації, депутатами Житомирської  районної ради  Програми стабілізації  і розвитку АПК Житомирського району на період 2016-2020 років.

Із передбачених Програмою заходів  у 2016 році було реалізовано всього три. Загальна фінансова підтримка СПД АПК району  з боку районного бюджету у 2016 р. становила більш як 886 тис. грн.

Про це неодноразово сповіщали і «Приміське життя», і сайти РДА.

За рішенням 10 сесії Житомирської районної ради 7 скликання № 357 від 16 травня 2017 року депутатами району було розглянуто зміни до існуючої Програми  і продовжено її дію.

Очікується, що у цьому, 2017 році буде продовжено  у минулорічних обсягах фінансування: надання фінансової підтримки СПД АПК району за виробництво  озимого  жита і озимого тритікале та вівса, за  придбання корів і нетелів,    придбання та використання СПД АПК техніки на умовах кредитів і лізингу.

До 1,5 млн. грн. прогнозується спрямувати фінансових ресурсів району для часткового відшкодування збитків, яких зазнали і зазнають  аграрії від негативного впливу непереборних природних сил  (в рослинництві) та дії невиліковних, інфекційних захворювань (у тваринництві).

Окрім цього, СПД АПК нашого району можуть розраховувати на отримання фінансової допомоги і з боку обласного бюджету. Зокрема, за виробництво гречки та олійного ріпаку, і на волокно льону.

Прийнятий  21.07.2016 року,  за рішенням Житомирської обласної ради № 349, Порядок передбачає і в цьому році надання фінансової підтримки аграріям  в розмірі 300 грн. за кожен посіяний і зібраний  гектар гречки.

Щодо  вирощування льонарської продукції, то у цьому році обсяги фінансової підтримки аграріїв дещо змінилися. Так, за вирощування 1 га льону-довгунцю передбачається фінансова підтримка в сумі 1,3 тис. грн., а за вирощування 1 га льону на насіння – 0,7 тис. грн.

Для кожного із с/г підприємств, в  яких утримується не менше 30 корів і забезпечено приріст за рахунок власного відтворення хоча б 1 голови, сума спеціальної дотації  з обласного бюджету становитиме 2 тис. грн.

Така ж фінансова дотація (2 тис. грн./гол.) передбачена і для фермерських господарств, в яких утримується не менше 10 корів.

На 10 тис. грн. фінансової компенсації з обласного бюджету може розраховувати кожен із тих громадян,  які в особисте господарство придбали за власний кошт племінну телицю, нетеля чи корову.

Якщо в особистому господарстві селян є в наявності  три і більше корови, їх власник може розраховувати на відшкодування за рахунок  обласного бюджету 7 тис. грн. за придбання ним індивідуальної доїльної установки. Така фінансова допомога надаватиметься 1 раз на 5 років.

Не осторонь фінансової допомоги аграріям країни стоїть і державний бюджет в особі головного розпорядника – Міністерства аграрної політики і продовольства України.

Кошти державного бюджету України для фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників у 2017 році використовуватимуться на виплату бюджетної дотації для розвитку с/г товаровиробників і стимулювання виробництва с/г продукції. А також на компенсацію вартості с/г техніки вітчизняного виробництва. Діятиме у 2017 році фінансова підтримка аграріїв з боку державного бюджету і в частині здешевлення отриманих кредитів.

Передбачається, що у цьому році фермерським господарствам буде надано з боку державного бюджету 65 млн. грн. кредитних ресурсів. 75 млн. грн. зі сторони державного бюджету може бути спрямовано з цього року  хмелярам, садівникам та виноградарям. А фінансова підтримка тваринницької  галузі може бути  здійснена у цьому році в сумі 180 млн. грн.

Детальну інформацію щодо  вищезазначеного  можна отримати,  звернувшись на відповідні  сайти Житомирської райдержадміністрації: http://www.zhytomyr-rda.gov.ua/; Житомирської районної ради: http://ztrada.gov.ua/; Житомирської райдержадміністрації: http://oda.zt.gov.ua/; Житомирської обласної ради: http://zt.gov.ua/; Міністерства аграрної політики та продовольства України: http://www.minagro.gov.ua/.

Щодо інших запитань, які можуть виникнути  з цього приводу, прошу звертатися до управління агропромислового розвитку в Житомирському районі, зокрема: каб.402: Ясинська В. Л.,тел. 42-46-97, каб.403: Сичевський Й. Т., тел. 42-46-83, каб. 418: Оржехівський В. М., тел. 42-46-84, або на електронну адресу: upraprztrda@ukr.net.

Володимир ОРЖЕХІВСЬКИЙ, 

начальник управління агропромислового розвитку

Житомирської РДА                                                  

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.