Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЖИТЕЛЬКА ПЕРЛЯВКИ ОЛЕНА КОВАЛЕНКО ВІДЗНАЧИЛА СТОРІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ

6 червня виповнилося 100 років від дня народження жительці Перлявки Олені Кіндратівні  Коваленко.  Народилася ювілярка в селі Піски Іванківського району Київської області. Тут пройшло дитинство, тут закінчила початкову школу. Пішла працювати до місцевого колгоспу. Спочатку доглядала за телятами, потім працювала дояркою, була ланковою. Роботи не цуралася ніякої. Працювала на трудодні.  Було домашнє господарство, город, за рахунок якого можна було вижити. Як і для всіх з її покоління, на долю Олени Кіндратівни випало чимало: пережила голодомор 1932-1933 років. Було дуже важко, проте, працюючи в колгоспі, який видавав малесенькі пайки, вижила.

В роки Другої світової війни Олена Коваленко  жила під німецькою окупацією. На війні загинув її рідний брат. Згадує, як разом із односельцями копала окопи та протитанкові рови під Києвом. Зараз має статус учасника війни.

Після війни одружилася, в 1947 році народила єдиного сина Петра. Незабаром чоловік помер, тому сина виховувала сама. Дочекалася найщасливіших моментів свого життя – одруження сина. З радістю прийняла невістку Ганну, яка незабаром подарувала внука Ігоря та внучку Оленку. Продовжувала працювати в колгоспі аж до виходу на пенсію.

На Житомирщину доля привела після аварії на Чорнобильській АЕС, переїхала сюди разом з родиною сина. Олена Кіндратівна довго не наважувалася на переїзд, адже в такому віці вже надто важко було щось міняти. Проте рідне село щороку занепадало, тому переїзд був неминучий. Переїхавши, Олена Кіндратівна казала: «Моє село гарне, воно все потопало у зелені, якби мені крила, то я б зараз полетіла до свого гнізда…».

Уже в Перлявці на Олену Кіндратівну чекало маленьке диво – правнучка Аня, якій вона віддавала всю свою любов і турботу. Незабаром народилися правнуки Діма, Святослав і Оксана. Саме правнуки для Олени Кіндратівни – це ті вогники, що підтримують у неї жагу до життя. Адже дванадцять років тому вона втратила сина.

У клопотах і роботі спливали дні, але знаходився час і заняттям для душі – дуже любила вишивати, брала замовлення від людей, вишивала рушники, сорочки, ще й зараз бабуся носить фартухи, вишиті власноруч різнобарвними квітами.

Зараз Олена Кіндратівна проживає вдвох із невісткою Ганною Йосипівною, яка проявляє неабияку турботу та розуміння. З нетерпінням чекає у гості внуків та правнуків, радіючи їх появі і у будень, і у свято.

P6068192

Вітали Олену Кіндратівну  у цей знаменний для неї та для її сім’ї день голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк та голова Тетерівської об’єднаної громади Валентина Ільницька, вручивши пам’ятні грамоти та цінні подарунки, передавши вітання й від Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян Житомирського району.

P6068187

Окрім офіційних привітань, гарною піснею поздоровили іменинницю учасники художньої самодіяльності Тетерівської ОТГ.

P6068171

У відповідь на привітання ювілярка побажала усім міцного здоров’я та сильного духу, довгих років життя – на сто літ і більше, миру та спокою в родинах та в усій країні.

P6068128

Еліна ВАЦЕК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.