Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

Віктор Развадовський привітав захисників України 199 навчального центру ВДВ з Днем військової частини

Два роки тому, згідно зі спільною директивою Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України від 14 лютого 2015 №Д-322/1/5дск “Про проведення додаткових організаційних заходів у Збройних Силах України в 2015 році” та відповідного наказу Командувача Високомобільних десантних військ Збройних Сил України від 16.02.2015 року, у Житомирі на базі 240 Центру підготовки підрозділів 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ було утворено 199-й навчальний центр для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації особового складу військових частин та підрозділів ВДВ ЗСУ (в/ч А 2900).

Його основу склали військовослужбовці славної 95-ї окремої аеромобільної бригади. Кістяк організаційної структури та ядро особового складу Центру уособлюють ті військовослужбовці, які отримали реальний бойовий досвід на війні. Майже сім тисяч захисників нашої Батьківщини уже пройшли у ньому вишкіл, 33 з яких були відзначені державними нагородами, а 75 – відзнаками Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України.

Цьогоріч 21 травня – День військової частини А 2900 – одночасно був оголошений Днем відкритих дверей. Привітати її військових прибуло чимало гостей.

40

“За два роки, а це достатній термін, щоб зробити певні підсумки, Навчальний центр ВДВ набув спроможності для організації навчального процесу та підготовки військовослужбовців, – зауважив в урочистій вітальній промові командуючий ВДВ ЗСУ, генерал-лейтенант, Герой України Михайло Забродський. – І хоч частина не бойова, але вона виконує надважливе завдання з підготовки кадрів. Крім цього, як будь-яка частина ВДВ, особовий склад 199 навчального центру залучається і до бойових завдань”.

44

У тому числі на сході нашої країни. На жаль, не без втрат. Їх учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

За особистий внесок у зміцнення обороноздатності України, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час виконання військового обов’язку, військовослужбовці Центру були відзначені державними, відомчими та нагородами органів місцевого самоврядування Житомирщини, відзнаками благодійників. Зокрема, орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня було вручено командиру 199 навчального центру ВДВ підполковнику Святославу Щербині.

4550

Міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя, нових звершень в ім’я нашої Батьківщини-України, швидкого переможного миру побажав з нагоди іменин солдатам, сержантам, прапорщикам та офіцерам єдиного в Україні Навчального центру ВДВ учасник бойових дій Віктор Развадовський. А ще народний депутат України подарував їм квадрокоптер Phantom 4 – зручний в управлінні безпілотний авіаційний апарат, здатний розвивати швидкість до 70 км/год., перебувати в повітрі майже півгодини, робити якісні відео та фотозйомки.

43

Подякувавши за гарні теплі слова та подарунок, підполковник Святослав Щербина наголосив на тому, що очолювана ним військова частина є і буде надалі форпостом військової науки та майстерності.

– Подарований безпілотник нам стане в нагоді, адже в Центрі функціонують курси з підготовки коректувальників вогню артилерії та військової топографії. Він дуже допоможе під час фахової підготовки військовослужбовців”, – сказав командир 199 навчального центру ВДВ Святослав Щербина.

– Даний дрон нам добре відомий і, не має сумнівів, він ефективно буде використовуватися в навчально-тренувальному процесі та принесе нашим військовим саме ту користь, на яку розраховували ті, хто його подарував, – запевнив житомирян командуючий ВДВ ЗСУ Михайло Забродський.

Продовжили святкування показові виступи захисників України з елементами моделювання сучасного бою, виставка стрілецької зброї та військової техніки.

3657-r

А завершилось воно відкриттям на території військової частини А 2900 каплички та пам’ятного знаку загиблим військовим-патріотам в АТО, які освятив Присвященніший Паїсій, єпископ Житомирський і Овруцький УПЦ КП.

Григорій ПОДОРОЖНИЙ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.