Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ

 В сучасних умовах школа виступає важливим фактором відродження нації, виховання в молоді почуття національної свідомості й гідності. У Коднянській ЗОШ І-ІІІ ступенів постійно проводяться заходи суспільного та сімейного виховання, різноманітні тематичні вечори, ранки, конкурси, свята, змагання. Велика увага приділяється вихованню високої моралі у підростаючого покоління.

Традиційно проходить у школі Олімпійський тиждень, в рамках якого проводились змагання з шахів, міні-футболу,  волейболу. У кожному класі проводився Олімпійський урок. Для учнів 1-4 класів проведено спортивне свято «Здорові діти – здорова нація», а для учнів 5-11 класів спортивні змагання «Веселий експрес», де учні, подорожуючи різними станціями, виконували завдання: вис на зігнутих руках, набивання м’яча за 30 секунд, стрибки у довжину з місця, стрільба з пневматичної гвинтівки ІЖ-38, біг на 60 м, піднімання тулуба за 30 секунд, стрибки зі скакалкою за 30 секунд. За результатами змагань переможці отримали грамоти.

До Дня партизанської слави, у школі відбувся конкурс-огляд пісні і строю. Класами школи були  продемонстровані вміння шикуватися, йти стройовим кроком,  синхронно виконувати команди та співати козацьку пісню. Перемогу здобула команда  5 і 9 класів, 2місце посіли учні 11 та 10 класів, абсолютними переможцями стали учні 9 класу.

Команда учнів школи «Коднянські перці» у складі Колодюка М., Здєшнєва Р., Бондарчука Д., Федоранича Б., Дзюби І., Герасимчук В. взяла участь у районних змаганнях з туристичного багатоборства, на яких здобула 3 грамоти та посіла ІІІ командне місце.

Школа тісно співпрацює з історичним факультетом ЖДУ ім. І. Я. Франка. Стало традицією проведення науково-практичних студентсько-учнівських конференцій на базі нашої школи. Минулого року було проведено ІІІ науково-практичну конференцію «Козацька слава України». Пізнавальними та цікавими були виступи студентів та учнів, яскравим наочним підтвердженням стала презентація фільму «Козацька слава України». Практичною частиною конференції стала екскурсія до музею історії с. Кодня, де вчитель історії Лособик М. К. розповіла про героїчне минуле гайдамацького повстання «Коліївщина». Учениця 11 кл. Дзюба І. інсценізувала епізоди з твору І. Кочерги «Алмазне жорно». Українська народна пісня у виконанні студентства лунала у стінах музею. Емоційно напруженою була зустріч учасників конференції біля пам’ятника Т. Г. Шевченку, де на гостей чекали учні 11 класу (Клус М., Бондарчук Д., Метельський А.) з інсценізацією твору «Гайдамаки», а студенти читали вірші поета. Заключною частиною була екскурсія до гайдамацької могили «Коліївщина», про  яку однокурсникам  розповів випускник школи Дейнеко Д., учасники конференції вшанували пам’ять загиблих козаків, а також пригостилися смачним кулішем, який приготували учні, вчителі та технічні  працівники школи.

З 01.11 по 30.11.2016 року було проведено Місячник знань дітьми правил безпеки життєдіяльності з метою збереження життя та здоров`я дітей. Так у 2-3 класах було проведено зустріч учнів початкових класів із рятувальником Герасимчуком В. М.

Патріотизм – одне з найбільш глибоких людських почуттів. Це почуття є одним із найважливіших духовних надбань особистості.Національно-патріотичне виховання, в  першу чергу, ґрунтується на краєзнавчому матеріалі. От і ми намагаємося  берегти святу  пам’ять, пов’язану з кращими сторінками  історії  боротьби  українського  народу  за свою волю. Адже  нам є чим гордитися, Кодня навіки вписана в глибоку історію.

З метою покращення національно-патріотичного виховання у школі постійно проводяться заходи: акція «Голуб миру» у вигляді конкурсу малюнків на асфальті та флеш-мобу «Ми прагнем миру!»; урок Пам’яті «Страшні сторінки Голокосту. Коднянський Бабин Яр». (11клас. Вчитель історії М. К. Лособик).

З 21 по 25 листопада минулого року проведено тиждень «Колосок Пам’яті», в рамках якого проведено ряд заходів: виховні години по класах «Страшні голодні 32-33 роки…»( Рудніцька А. Г., Цивінська С. М.); тематичні лекції патріотичного спрямування: «Минуле та сучасне йдуть поруч» (9 клас – Грабовська О. О.);

урок мужності: «Є пам’ять, якій не буде кінця», (6клас – Кравчук М. П.); загальношкільна акція: «Не голодомор, а геноцид» (8 клас – Євтух Т. Ф.).

Насиченими та вражаючими були заходи до Дня Гідності та Свободи, це:

урок патріотизму «Зима, що нас змінила» (7 клас – Іванюк Н. М.); виховна година «Україна – єдина країна» (6 клас – Кравчук М. П.).; круглий стіл «Європейці: реальність і перспективи»; (10клас – Бондар Л. А.).; «Патріотична година», зустріч учнівської молоді з учасником АТО –  Євтухом Богданом (учні 11класу, класний керівник Рудніцька А. Г.).

З метою попередження правопорушень серед молоді проведено тиждень правових знань: правовий брейн-ринг для учнів 9-11 класів (вчитель Гарбар С. В., перемогу в якому здобули учні 9 класу); тематична гра для учнів  1-4 класів  «Ми і наші права» (педагог-організатор Кравчук М. П.).

Найбільш поширеними формами у роботі класних керівників з правового всеобучу є бесіди, виховні години з вивчення Правил для учнів, сюжетно-рольові ігри для учнів молодшого шкільного віку. Постійно розробляються та проводяться заходи на виконання розпорядчих документів: «стратегії правового виховання», «національної програми профілактики правопорушень» та ін.

Першоелементом національної культури є, безумовно, рідна мова. Завдання відродження, збереження мови, знайомства учнів з літературою рідного краю вирішують учителі української мови, тому щорічно проводяться Тижні української мови  до Дня писемності та Дня рідної мови.

З метою вивчення традицій та обрядів рідного краю учнями 9 класу проведено Андріївські вечорниці. Разом із класним керівником Грабовською О. О. учні організували справжнє свято для усіх присутніх: український одяг, інтер’єр, смачна калита і справжні українські вареники з капустою, картоплею відтворили увесь колорит української культури.

Виставу «День Святого Миколая» для учнів 1-4 класів та дітей соціальних категорій 20.12.2016 року учнями 5 класів ( класний  керівник Цивінська С. М.) із врученням подарунків провели за сприяння депутата районної ради Баранюка О. О.

З метою вивчення учнями історії та культури рідного краю, ознайомлення зі столицею України м. Києвом, проведено одноденну екскурсію до Києва на Новорічну ялинку з відвідуванням Національного цирку 27.12.2016 року для учнів школи.

Найдієвшою формою організації вільного часу школярів є гуртки. Уся діяльність гуртків спрямована на отримання додаткових знань різнобічної освіти, розвиток художніх, науково-дослідних, організаторських здібностей, умінь і навичок.

У школі працює 6 гуртків від відділу освіти Житомирської РДА та два гуртки від РАЙСЮН, в яких задіяно 117 дітей (62%).

Також члени гуртків є постійними учасниками різноманітних конкурсів, на яких здобули певні результати:

Гурток «Школа безпеки»: туристичне багатоборство – ІІІ командне місце;

змагання зі стрільби – ІІІ, змагання з футболу – І місце – зональні, ІІІ місце – фінал; стрілецьке багатоборство на честь Дня захисника України – ІІІ місце;

змагання зі стрільби до Дня Збройних сил України – ІІІ командне місце; змагання з військово-туристського багатоборства на честь Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав – І місце.

Індивідуальні призові місця здобули: Дзюба Ірина, Колодюк Максим, Комісарчук Микола.

Зразковий танцювальний колектив «Сюрприз» – абсолютний переможець обласного фестивалю-конкурсу «Національно-патріотичної пісні».

Мовний літній табір посів 2 місце в обласному конкурсі виховної роботи.

Традиційною є акція «Милосердя». Цьогоріч в рамках акції були зібрані кошти та перераховані на лікування онкохворих дітей, а також зібрані речі для новонароджених та дітей віком до 3 років у дитячий будинок «Малятко» міста Житомира.

В. МАКСИМЧУК,

директор Коднянської ЗОШ І-ІІІ ступенів,          

Л. СИНЯК,

заступник директора з виховної роботи

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.