Тетерівська сільська бібліотека об’єднаної територіальної громади та громадська організація «Молодь за єдину Україну» 24 травня зустрічали гостей заходу, що проводився у рамках конкурсу проекту «Пульс» «Моя громада – мій добробут». Проект започаткований агентством США з міжнародного розвитку USAID/Україна, Асоціацією міст України та агентством IREX.
– Бібліотека, якою завідує Любов Сергіївна Вагнер, та ГО «Молодь за єдину Україну» під керівництвом Олексія Пронози взяли участь у першому раунді конкурсу. За висновками експертної комісії Тетерівська бібліотека увійшла у число 23 подібних закладів, які отримали тренінгову та невелику грантову підтримку (у межах 7 тисяч гривень) на проведення заходів, що інформуватимуть громадян про процеси децентралізації у партнерстві з громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування.
Проект «Пульс» загалом має на меті розробку курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні, інформування жителів громад про роботу органів влади та установ у об’єднаних громадах, – повідомила координатор проекту Ірена Войцехівська.
Пошук нових форм спілкування відрізняє план проекту. Так, нещодавній захід пройшов у формі «Живої бібліотеки» для майже 50 учасників. Молоді люди, працівники освіти, культури, громадські активісти населених пунктів об’єднаної громади зустрілися та поспілкувалися з «живими книгами», у ролі яких виступили очільниця Тетерівської ОТГ Валентина Ільницька, завідуючий відділом освіти громади Віктор Весельський, начальник Центру надання адміністративних послуг Михайло Діжа. У формі живого діалогу, запитань та відповідей учасники заходу змогли задати питання представникам адміністрації об’єднаної громади.
Всі учасники розділилися на три групи, кожна з яких спілкувалася з однією «живою книгою». В основі «живої бібліотеки» лежить ідея дати змогу зустрітися тим людям, які в звичайному житті не мають можливості для тісного спілкування. Такий підхід підвищує довіру і порозуміння між людьми, допомагає боротися із упередженнями, дізнаватись більше про проблеми громади, ставити запитання, що турбують. А запитання були різні – про освітлення вулиць населених пунктів громади, про доручення ЦНАПів до видачі ID-карток, про закриття Корчацької школи, про сприяння у придбанні технічних засобів для навчання першокласників у Тетерівській ЗОШ та багато інших.
Відмінність «живої бібліотеки» від справжньої в тому, що наповнюють її не паперові книги, а живі люди, і читання – це діалог особистостей.
Кожних 10-15 хвилин, після сигналу ведучого, учасники переходили до інших «книжок», поки всі групи не поспілкуються з усіма «книжками». Наприкінці заходу була проведена підсумкова хвилина, на якій учасники мали змогу поділитися своїми враженнями та подякувати усім за спілкування.
«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»