Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЩО ТАКЕ «ЖИВА БІБЛІОТЕКА», ДІЗНАЛИСЯ У ТЕТЕРІВСЬКІЙ ГРОМАДІ

Тетерівська сільська бібліотека об’єднаної територіальної громади та громадська організація «Молодь за єдину Україну» 24 травня зустрічали гостей заходу, що проводився у рамках конкурсу проекту «Пульс» «Моя громада – мій добробут». Проект започаткований агентством США з міжнародного розвитку USAID/Україна, Асоціацією міст України та агентством IREX.

– Бібліотека, якою завідує Любов Сергіївна Вагнер, та ГО «Молодь за єдину Україну» під керівництвом Олексія Пронози взяли участь у першому раунді конкурсу. За висновками експертної комісії Тетерівська бібліотека увійшла у число 23 подібних закладів, які отримали тренінгову та невелику грантову підтримку (у межах 7 тисяч гривень) на проведення заходів, що інформуватимуть громадян про процеси децентралізації у партнерстві з громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування.

Проект «Пульс» загалом має на меті розробку курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні, інформування жителів громад про роботу органів влади та установ у об’єднаних громадах, – повідомила координатор проекту Ірена Войцехівська.

P5247263

Пошук нових форм спілкування відрізняє план проекту. Так, нещодавній захід пройшов у формі «Живої бібліотеки» для майже 50 учасників. Молоді люди, працівники освіти, культури, громадські активісти населених пунктів об’єднаної громади  зустрілися та поспілкувалися з «живими книгами», у ролі яких виступили очільниця Тетерівської ОТГ Валентина Ільницька, завідуючий відділом освіти громади Віктор Весельський, начальник Центру надання адміністративних послуг Михайло Діжа. У формі живого діалогу, запитань та відповідей учасники заходу змогли задати питання  представникам адміністрації об’єднаної громади.

P5247296P5247290

P5247294

 

Всі учасники розділилися на три групи, кожна з яких спілкувалася з однією «живою книгою».  В основі «живої бібліотеки» лежить ідея дати змогу зустрітися тим людям, які в звичайному житті не мають можливості для тісного спілкування. Та­кий підхід підвищує довіру і порозуміння між людьми, допомагає бороти­ся із упередженнями, дізнаватись більше про проблеми громади, ставити запитання, що турбують. А запитання були різні – про освітлення вулиць населених пунктів громади, про доручення ЦНАПів до видачі ID-карток, про закриття Корчацької школи, про сприяння у придбанні технічних засобів для навчання першокласників у Тетерівській ЗОШ та багато інших.

Відмінність «живої бібліотеки» від справжньої в тому,  що на­повнюють її не паперові книги, а живі люди, і читання – це діалог осо­бистостей.

Кож­них 10-15 хвилин, після сигналу ведучого, учасники переходили до інших «книжок», поки всі групи не поспілкуються з усіма «книжками». Наприкінці заходу була проведена підсумкова  хвилина, на якій учасники ма­ли змогу поділитися своїми враженнями та подякувати усім за спіл­кування.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.