Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

Святослав САВІЦЬКИЙ: «МИ ПОВИННІ ПРИЙТИ ДО РІВНОПРАВНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ ПЕДАГОГОМ ТА БАТЬКАМИ»

Святослав Павлович Савіцький закінчив Вінницький педагогічний інститут, за фахом вчитель географії та біології, має 34 роки педагогічного стажу. Працював у с. Троянові, завідуючим методкабінетом, заступником начальника райвно, і вже 15 років  – директор Березівської школи. Відмінник освіти, має вищу категорію, звання старший вчитель.

– Школа функціонує з 1911 року. Це історична будівля і пам’ятка архітектури, – розповідає С. Савіцький. – Навіть іноземці, коли проїздять трасою повз нашу школу, зупиняються, щоб сфотографуватися.  У майбутньому Березівська ЗОШ І-ІІІ ступенів планується як опорна школа, де буде проводитися профільне навчання для дітей з інших шкіл.

– У вас в школі є династії вчителів?

– Це наші колишні випускники Надія Борисівна Заброцька та Аліна Сергіївна Забродська, працювала у Березівській школі мати вчительки Наталії Костянтинівни Фенюк, та і я маю династію – мої дружина і донька теж вчителі.

– У вас впроваджується така форма співпраці з батьками, як піклувальна рада?

– Так, і нині піклувальну раду школи очолює Володимир Миколайович Костюченко, який зробив багато корисного для школи особисто, у вільний час допомагає. Особисто хочу подякувати мешканцям села, діти яких навчаються у школі, за небайдужість, допомогу та розуміння: це Анатолій Паращук, Олексій Тимофеєв, Леонід Курівський, Леонід Палашкевич, Андрій Туровський, Олександр  Дубина, Ольга Смірнова, Ірина Ковальчук, Віктор Карпінський, Віталій Костюченко, Олександр Леонов.

Змінюється наше життя, змінюються взаємовідносини між людьми. І школа, як втілення майбутнього зазнає змін як ніхто інший. Сьогодні вона покликана, не просто давати дитині знання, її основним завданням стає навчити вчитися, розкрити творчий, індивідуальний потенціал особистості, прищепити нестандартні форми мислення. Саме ці якості особистості в майбутньому стануть затребуваними в суспільстві. І, ставлячи перед собою таке завдання, школа не може з нею впорається самостійно, вона потребує допомоги найближчих людей для школяра, його батьків. Хто як не вони знають особливості своєї дитини, хто може мати більшу мотивацію для подальшої його повноцінної реалізації. Тому сьогодні школа невіддільна від батьків, і в цьому аспекті вона повинна йти від стандартного формалістичного підходу до союзу вчитель-батько. Ми повинні прийти до рівноправного співробітництва  між педагогом та батьками.  Важливо показати батькам їх значимість у цій справі, пояснити їх роль у розвитку гармонійної особистості дитини. Одним з найбільш важливих моментів є позитивна характеристика особистих якостей дитини. Не один батько не залишиться байдужим до вчителя, який бачить щось хороше в його чадо. Таким чином, показавши відкритість і доброзичливий настрій, вчитель зніме «психологічний захист» батьків і зможе приступити до конструктивного діалогу.

– Хто ще надає школі допомогу?

– Для потреб школи надходить спонсорська допомога, яку надає ТОВ «Житомиртепломаш» (керівник Артур Олегович Тер-Тумасов). Народний депутат України Віктор Йосипович Развадовський подарував школі ноутбук та передає  подарунки до свят. Лісничий Березівського лісництва Олександр Володимирович Станіславов виділив кошти на вікна і допоміг лісоматеріалами. Приватний підприємець Віктор Миколайович Словінський допомагає коштами.  Березівський сільський голова Сергій Анатолійович Чернуха постійно надає допомогу, закупив спортінвентар та бензопилу. Заслуговує на велику подяку завгосп нашої школи Павло Миколайович Заброцький, який працює на благо школи.

Завуч з навчально-виховної роботи Надія Борисівна Заброцька:

– У Березівській школі працюю вже 37 років. Тут навчалася, потім закінчила Житомирський педагогічний інститут, факультет іноземних мов. На посаді завуча вже 20 років. Мої вихованці теж обрали своїм фахом іноземну мову: Ігор Миколайович Березовський сьогодні викладає в нашій школі, випускники школи нині навчаються у Києві.

Цього навчального року 8 наших учнів захищали честь району на обласних олімпіадах. Хороші результати з біології  показують діти Руслана Гурська, Віталій Лілевич (вчитель Віра Антонівна Божок), з німецької мови – Рената Весельська, Інна Сікорська, Дарина Кирилюк (вчителі Н. Б. Заброцька та І. М. Березовський); з економіки – учениця Сікорська Інна (вчитель С. П. Савіцький).

Наші учні є учасниками та призерами Малої академії наук, учасниками  обласного етап стали Рената Весельська та Вероніка Весельська, також беремо участь у конкурсі з української мови ім. Петра Яцика.

 

Петро ТАРАСЮК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.