Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

Федір ГОРБАНЬ: «ПРОДУКЦІЇ З ГОЛОВИНСЬКОГО ГРАНІТУ НЕМАЄ АНАЛОГІВ У СВІТІ»

Наше досьє.

Горбань Федір Іванович народився 24 липня 1955 року на Полтавщині в сім’ї робітників. У 1977 році закінчив з відзнакою Київський автодорожний інститут. З 1972 по 2005 роки служив у Радянській Армії та в лавах Збройних Сил України. Брав участь у бойових діях в Косово. З січня 2010 року  Ф. Горбань – голова правління ПАТ  «Головинський граніт». Нагороджений орденом «Доблесть и Честь», медаллю «За боевыe заслуги», відзнаками за високі показники у розвитку бізнесу. Федір Горбань був удостоєний звання «Лицар Вітчизни», йому вручено «Золотий хрест честі і звитяги».

 

Промислова розробка родовищ Головинського лабрадориту та Сліпчицького габбронориту почалася ще у ХІХ сторіччі, але прискорений розвиток підприємства почався у ХХ-му (з 1926 р.). У повоєнні роки підприємство було відновлене, у 1960-х роках – реконструйоване та оснащене новим обладнанням. Побудовано на території виробництва власну їдальню, де робітники мають змогу безкоштовно харчуватися, а також – гуртожиток для проживання працівників, які приїздять з інших населених пунктів. На підприємстві вчасно виплачується заробітна плата.

ПАТ «Головинський граніт» здатне виготовляти практично всі види продукції з природного каменю. Залежно від бажання замовника, тут запропонують на вибір і зроблять пам’ятні або облицювальні плити, гранітну бруківку, щебінь, кам’яні блоки, художні  вироби на замовлення тощо.

– Але головна родзинка не в сучасному обладнанні та інноваційних методах каменеобробки, а в унікальності самого природного каменю, який чудово зарекомендував себе за минулі майже 120 років, – розповідає Ф. Горбань. – Насамперед, це головинський лабрадорит «ВLUЕ VOLGA», відкритий у 1894 році, та габбронорит Сліпчицького родовища.

Довговічність та надійність цього каменю підтверджена фізико-механічними характеристиками та перевірена роками успішної експлуатації будівель та об’єктів, що із нього збудовані. Це, зокрема, Майдан Незалежності в Києві.   З лабрадориту «ВLUЕ VOLGA» Головинського родовища виготовлено колони будівлі Національного банку України, фасад будинку Кабінету Міністрів України, будівлю Верховної Ради України, меморіальний комплекс «Хатинь» у Білорусі та багато інших. До речі, українські лабрадорити за декоративними якостями (і це також підтверджують міжнародні експерти), перевершують лабрадорити інших країн.

– Головинський  лабрадорит «ВLUЕ VOLGA» став популярним у Франції та Італії, куди у свій час  головинський кар’єр  експортував його у великій кількості Співпраця з цими країнами триває й донині, але зараз підприємство працює на видобуток каменю ще й для Китаю, де гідно оцінили лабрадорит «ВLUЕ VOLGA» не тільки за його естетику, а й за екологічні властивості, визначивши абсолютну безпечність для здоров’я людини.

У ПАТ  «Головинський граніт» є  перевага перед конкурентами, яка полягає не тільки в популярності підприємства, якості його продукції, можливості оперативно виконувати великі замовлення, а й в самому лабрадориті “ВLUЕ VOLGA”, котрий має стабільний попит у світі.

Нині ПАТ «Головинський граніт» проводить розробку в трьох постійно діючих кар’єрах із запасами каменю на 500 років вперед. Працюють цехи з розпилювання, обробки, полірування каменю. Відкрито й нові – з виготовлення брущатки різних фракцій, (обсяг виробництва становить близько 400 тонн брущатки в місяць), та кованих виробів. Працює також навчальний цех. А в Житомирі відкрито центр продажу виробів підприємства.

– Завод оснащений сучасним обладнанням іноземного виробництва, що дає змогу постійно розширювати спектр продукції. Виготовляючи майже всі види продукції з натурального каменю (пам’ятні або облицювальні плити, гранітна бруківка, щебінь, кам’яні блоки, художні вироби на замовлення тощо), залежно від бажань замовника, підприємство не зупиняється на досягнутому, – говорить Ф. Горбать. –  Було відновлено парк спеціальної техніки – придбано новий двоколісний навантажувач «HYUNDAYHL 780-7Ф», який ідеально пристосований для транспортування великих обсягів матеріалу за короткий термін часу.

На сучасному етапі ПАТ «Головинський граніт» є найпотужнішим виробником продукції з натурального каменю та не має аналогів у світі. Воно посідає одне з лідируючих місць на ринку СНД і Європи з виготовлення ексклюзивних виробів, а також плитки і слябів з натурального каменю (граніту, мармуру, оніксу, габро, лабрадориту).

Адреса підприємства

ПАТ «Головинський граніт»:

Житомирська область,

Черняхівський район,

смт Головино, вул. Адміністративна, 8.

Тел.:(0412)55-07-77, (067)410-47-77.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.