Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

Пам’ятаємо і сумуємо…

ПАМ’ЯТЬ

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

 

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

В. Симоненко

 

У травневі дні з цвітінням садів, квітів приходить до нас день Перемоги. День Перемоги назавжди залишиться днем нашого тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу.

У цей славний день ми знову повертаємось у наше минуле. 72 – роки  такий відлік часу від того незабутнього 9 травня 1945 року.

Ми, діти, онуки і правнуки солдатів Великої перемоги, маємо з повагою   вшанувати тих, хто ціною власного життя зупинив нацистських окупантів.

Сьогодні ми повинні пам’ятати всіх жертв війни:

Воїнів фронту: як солдат Радянської армії, так і вояків Української повстанської армії та етнічних українців в складі інших армій – учасників антигітлерівської коаліції   тих,хто пережив війну в тилу чи на окупованій території, у полоні,остарбайтерів,солдатських вдів , дітей війни ,тих хто своїми руками підіймав з попелу зруйновані міста і села, фабрики і заводи, хто засівав поля і відроджував сільське господарство  повоєнного часу . Війна це  трагедія та гуманітарна катастрофа, яка коштувала життя мільйонам людей, завдала непоправних втрат цивілізації та культурі. Майже 8-10 млн українців загинули у роки війни,з них 220 наших односельчан. В парку,  в центрі села Ліщин,стоїть Обеліск слави, на нім імена, які вкарбувала навіки війна. За кожним іменем стоять людські болі. Жалі,сльози,розпач родин, вдовина доля і сирітство дітей

На превеликий жаль  в минулому році від нас відійшов останній ветеран Великої Вітчизняної війни.

Ми  висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму. Пам’ятаємо і сумуємо.

Продовжили  справу своїх дідів онуки:воїни – інтернаціоналісти , учасники ліквідатори Чорнобильської катастрофи.

Ніхто не думав ,що 2014 рік стане роком болю,крику і смерті. Що в наш час буде йти неоголошена війна – що Небесна сотня – це лише початок трагедії. Там на сході гинуть сини і дочки України. На  сході України захищали і захищають неньку – Україну наші  односельчани:

Бондарчук Віталій

Вербило Олександр

Гриценко Василь

Данильчук Сергій
Дурава Микола

Ковальчук Олександр

Костюкевич Михайло

Лисенко Віталій

Майківець Сергій

Русятинський Іван

Русятинський Олександр

Пакляченко Олександр

Повшедний Віктор

Поливяненко Олег

Ми просимо і молимось Богу, щоб почув всі молитви ,щоб мир скоро настав в нашій рідній Україні!

Таким словами  розпочала день вшанування  в/о старости  Г.М.Бочковська.

DSCN0847 DSCN0856

Звучали вірші і пісні у виконанні учнів школи, старшої групи Будинку Культури. Співали пісню про мир для України і найменшенькі учасники – старша група дошкільного закладу «Ластівка».

Просили миру і злагоди для України і дякували героям – переможцям у цій жахливій війні – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.: Голова Ветеранської ради Соболь М. М., голова громадської організації «Ліщина» Ставський В.Б., депутат Станишівської об’єднаної громади Вербилюк Ю.Ф.

ліщин

На закінчення дня вшанування в/о старости  Г.М.Бочковська подякувала депутату Житомирської районної ради Загладько Віктору  Миколайовичу, який вніс великий внесок по реконструкції плит, по увічненню пам’яті наших односельчан, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни біля Обеліску слави. Щира подяка тим, хто приймав участь в реконструкції братських могил,та плит біля Обеліску.

ліщин-3

Галина Михайлівна  передала найкращі вітання  від Станишівського сільського голови Матвійчука   Юрія Вікторовича, який побажав:   “Нехай мир та злагода завжди панують у наших душах і серцях, нехай світлі травневі дні присвячені 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам’яті й примирення та  Дню Перемоги  і наші щирі всім побажання додадуть всім нам нових сил та натхнення для побудови сучасної європейської держави – України” !

Шана та слава Героям !!!    Вічна пам’ять загиблим !!! Слава Україні!!!

 

С.Ю.Панченко

с. Ліщин

бібліотекар

 

 

 

 

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.