Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ДЕПУТАТСЬКА КОМІСІЯ ПРОПОНУЄ ІНІЦІЮВАТИ ЗВЕРНЕННЯ ПРО МОНЕТИЗАЦІЮ ПІЛЬГ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ

Пленарна робота постійних депутатських комісій районної ради почалася 4 травня із засідання постійної комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту, звязку та житлово-комунального господарства. Провів засідання голова комісії А. Давидов за участі голови районної ради С. Крутія, заступника голови районної ради О. Білецького та заступника голови райдержадміністрації М. Козарчука.

З питання про затвердження Програми надання окремих видів пільг громадянам Житомирського району на 2017 рік поінформувала начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Л. Вакулюк. Ця Програма приймається, поки не врегульоване питання фінансування пільг за рахунок державного бюджету. Для 14599 чоловік, які входять до 12 категорій пільговиків (крім пільговиків Станишівської та Тетерівської ОТГ), передбачені пільги з проїзду приміськими маршрутами залізничним транспортом, проїзд раз на рік громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії, забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування ветеранів війни, послуги зв’язку та проведення безоплатного капітального ремонту житла інвалідів війни. Потреба у коштах на реалізацію Програми складає 586,2 тисячі гривень.

У питанні про виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами в районі на 2013-2017 роки головою постійної комісії А. Давидовим акцент був зроблений на пропозиції науковців Житомирського агроекологічного університету про використання на території району мобільної установки для спалення твердих побутових відходів, щоб повернутися до цього питання, організувавши  окремо комісію або нараду за участі сільських голів.

Три звернення до Прем’єр-міністра України, Верховної Ради України, Житомирської обласної ради, районних рад та об’єднаних територіальних громад Житомирської області готують депутати для обговорення на сесії 16 травня, про що доповіли депутати Р. Мусійчук та А. Давидов. Це звернення, яке стосується протидії зловживанням, до яких вдаються перевізники після скасування державного контролю за формуванням тарифів на пасажирські перевезення, про необхідність відновлення державного контролю і контролю органів місцевого самоврядування за формуванням граничних тарифів.

Наступне звернення – про виправлення в законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села» та врахування пропозиції про виправлення ціни на незбиране сире товарне молоко другого ґатунку із 4 грн до 5,5 грн за кілограм.

Члени комісії підтримали звернення про підтримку законопроекту України №5404 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання адресної соціальної допомоги за пільговий проїзд малозабезпеченим верствам населення», щоб замінити пільгу на проїзд адресною грошовою допомогою, щоб пасажири сплачували «реальними коштами», це спонукатиме перевізників розвивати і ті маршрути, які вони вважають неперспективними.

Депутати розглянули звернення депутатів Житомирської обласної ради про співфінансування з районних бюджетів та бюджетів громад державної бюджетної програми «Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників» за обласною Програмою «Власний дім». Заступник голови РДА М. Козарчук запропонував визначитися, яким чином район має долучитися до цієї Програми, та сформувати потребу в коштах з районного  бюджету на співфінансування. Члени комісії вирішили схвалити пропозицію про розгляд звернення.

Також комісія підтримала пропозицію головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення РДА С. Торчука про включення до переліку доріг, які потребують ремонту відповідно до Програми фінансування робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання комунальних, загального користування місцевого та державного значення автодоріг у Житомирському районі на 2016-2020 рр., під’їзду до Давидівського масиву.

 

 

ПОСТІЙНА КОМІСІЯ З ГУМАНІТАРНИХ ПИТАНЬ НЕ ВИЗНАЧИЛАСЯ ІЗ СКАСУВАННЯМ КОНТРАКТІВ ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ

 

На засіданні постійної комісії з гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту населення 5 травня розглянули 11 питань. У роботі комісії взяли участь голова районної ради С. Крутій, заступник голови районної ради О. Білецький, заступник голови райдержадміністрації М. Козарчук та  ряд директорів шкіл району, представники профспілкових організацій працівників освіти району та області. Освітяни звернулися до депутатів районної ради з проханням відмінити рішення районної ради попереднього скликання про запровадження контрактної форми роботи для керівників загальноосвітніх навчальних закладів району, (до речі, єдиному в області, де є рішення про це районної ради), та замінити її безстроковим трудовим договором.

P5055881

Представники обласної та районної організацій профспілки працівників освіти О. Хіміч та О. Любишкін наголосили, що профільним законом про освіту не передбачене укладання контрактів з директорами комунальних навчальних закладів.

Директори шкіл відстоювали свою думку – згідно з законом, керівники навчальних закладів мають призначатися відділом освіти  за погодженням з органами влади, контракт  сприймається як засіб впливу на керівника

– Хто має оцінювати мою роботу? Хотілося б, щоб професіонали. Кожен директор школи щорічно звітує перед батьками, педколективом, громадськістю. Тільки вони можуть об’єктивно оцінити – це стосується насамперед моральної сторони, – сказав директор Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. С. Савіцький.

Якщо ж говорити про юридичний аспект, то, за словами директора Озерненської гімназії А. Власюка, тодішнє рішення районної ради було швидше політичним, і прийняте всупереч трудовому законодавству та Закону про освіту. Керівники навчальних закладів мають право оскаржувати це рішення в суді.

Думки депутатів з цього приводу розділилися: голова комісії О. Гребенюк проголосував за рекомендацію підтримати звернення керівників шкіл і районної організації працівників освіти  та скасувати рішення районної ради від   28.12.2011 року про введення контрактної системи для директорів шкіл, троє ж інших членів комісії утрималися, запропонувавши винести обговорення питання безпосередньо на сесію.

На засіданні постійної комісії прийняли до відома та рекомендували розглянути на сесії  питання про затвердження Програми надання окремих видів пільг громадянам Житомирського району на 2017 рік, про проект Програми розвитку туризму Житомирського району на 2017-2020 роки, про внесення змін до Програми розвитку архівної справи в КУ «Трудовий архів» на 2015-2017 роки (стосуються заходів для фінансового забезпечення розвитку і підтримки архівної справи в районі), про стан виконання Програми щодо забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного харчування на 2016-2020 роки; про хід виконання районної комплексної Програми соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення на 2013-2017 роки. На обліку в районі перебуває 214 інвалідів війни, 986 учасників бойових дій, 1033 учасники війни, 423 особи, на яких поширюється чинність Закону україни «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 3519 інвалідів всіх груп, в тому числі 387 дітей-інвалідів. Планується внести зміни до Програми в частині забезпечення санаторно-курортним лікуванням та пільговим перевезенням учасників АТО та ветеранів війни на 2017 рік.

Постійна комісія заслухала звіт про виконання районної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2021 рр., та рекомендувала прийняти звернення районної ради про необхідність державного контролю та контролю органів місцевого самоврядування за формуванням тарифів на пасажирські перевезення на автобусних маршрутах загального користування та щодо виправлення у законопроекті Верховної Ради України мінімально допустимого рівня закупівельної ціни на молоко 2 гатунку із 4 грн за 1 кг на 5,5 грн, щоб особисті підсобні та малі фермерські господарства отримали справедливу ціну за вироблену продукцію.

 

 

АГРАРІЇ РАЙОНУ ПРИЄДНУЮТЬСЯ ДО ЗВЕРНЕНЬ ПРОТИ СКАСУВАННЯ МОРАТОРІЮ НА ВІЛЬНИЙ РИНОК ЗЕМЛІ

 

Постійна комісія з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології обговорила внесення змін до районної Програми стабілізації і розвитку агропромислового комплексу Житомирського району, які стосуються сприяння суб’єктам підприємницької діяльності АПК району у матеріально-технічному забезпеченні та проект Порядку надання фінансової підтримки з районного бюджету за отримані збитки від дії стихій та інфекційних захворювань тварин на 2017-2020 роки.  Внесення змін, які рекомендує прийняти постійна комісія, потребують збільшення розмірів фінансування заходів Програми на півтора мільйона гривень, в тому числі у тваринництві на 1300,0 тис. грн, у рослинництві – на 200 тис. грн.

Голова постійної комісії В. Оржехівський запропонував для обговорення додаткове питання про звернення голови Березівської сільської ради С. Чернухи по фінансову допомогу у відновленні права власності на земельні ділянки колишнім членам КСП шляхом заміни Державних актів на свідоцтва про право власності на землю. За рішенням членів комісії, подальший розгляд цього питання буде винесений на засідання президії районної ради.

P5055898

На засіданні також розглянули звернення ГО «Громадський рух «Кріпак», звернення Кам’янської районної ради Черкаської області, звернення ГО «За добробут селян» Житомирського району, які виступають проти намірів частини депутатів Верховної Ради скасувати дію мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення та закликають підтримати звернення, тому що, не виступаючи проти вільного ринку землі, водночас вважають, що такий крок є несвоєчасним. ГО виступають проти скасування мораторію на нинішньому етапі, до цього питання можна буде повернутися після 2020 року, за умови впровадження реформ.  Одноголосно було вирішено винести це питання на розгляд сесії районної ради.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

 

 

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.