Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ПРАВОПОРЯДОК У ВІЙСЬКУ – НАРІЖНИЙ КАМІНЬ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ!

19 квітня   15-річний рубіж з часу створення відзначила  Військова служба правопорядку у Збройних Силах України. Сьогодні це спеціальне правоохоронне формування у складі Збройних Сил України виконує ряд завдань, здатних забезпечити підтримання правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ, а також оперативно впливати на негативні прояви у військовому середовищі.   Які конкретні функції виконують військовослужбовці Служби правопорядку ЗСУ на Житомирщині,  розповів начальник Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку Центрального управління Військової служби правопорядку по м. Києву та Київській області підполковник Сергій САВЧЕНКО.

 

Підполковник Савченко Сергій Вікторович –   випускник Військового інституту ракетних військ і артилерії Сумського Державного університету. Проходив службу у складі Збройних Сил України на посадах від командира взводу до командира батареї управління та артилерійської розвідки,а потім – у Головному управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України. Продовжує навчання у магістратурі МАУП за спеціальністю «правознавство». Учасник бойових дій у ході АТО на сході України.

DSC05036

Сергію Вікторовичу,   які функції покладені на Військову службу правопорядку у Збройних Силах України?

–  У складі Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку є відділення запобігання, виявлення злочинів та інших правопорушень, а також група проведення службових розслідувань. Військовослужбовці  відділення  організації охорони, патрульно-постової служби, розшуку та діяльності Військової служби правопорядку у гарнізонах беруть участь в охороні військових об’єктів, осіб, яких утримують на гауптвахтах Військової служби правопорядку та у дисциплінарному батальйоні. Вони ж забезпечують підтримання правопорядку та військової дисципліни у місцях дислокації військових частин, на вулицях і в громадських місцях, здійснюють розшук військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини чи місця служби, так само, як і розшук викраденої або втраченої вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухових речовин. Відділення військової інспекції безпеки дорожнього руху здійснює нагляд за дотриманням водіями військових транспортних засобів Правил дорожнього руху, вимог законодавства із забезпечення безаварійного використання техніки, регулює дорожний рух під час проходження військових колон. У штатах Головного Управління Військової служби правопорядку ЗСУ важливе місце займають підрозділи по боротьбі із корупцією та організованою злочинністю, які виконують завдання щодо виявлення та розслідування корупційних правопорушень у Збройних Силах України. Завдання по запобіганню диверсій та терористичних актів на військових об’єктах виконують підрозділи із протидії диверсіям, тероризму та спеціальної підготовки, які також входять до структури Військової служби правопорядку ЗСУ. А режимна служба Військової служби правопорядку контролює питання пропускного режиму, утримання та зберігання озброєння, боєприпасів та вибухових речовин на базах та складах. Додам, що одним із напрямків діяльності військової служби правопорядку є утримання засуджених (взятих під варту), затриманих військовослужбовців та їх перевиховання на гауптвахтах і у дисциплінарному батальйоні Служби правопорядку.

У дисциплінарному батальйоні відбувають покарання військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань, засуджені судами різних інстанцій терміном до 2-х років. На гауптвахтах Військової служби правопорядку утримуються військовослужбовці, засуджені до арешту терміном до 6-ти місяців, взяті під варту та тимчасово затримані. Подібні функції виконують і спеціальні палати для лікування хворих засуджених та кімнати (камери) для утримання тимчасово затриманих військовослужбовців.

 Сергію Вікторовичу, сьогодні Збройні Сили України перебувають у реаліях потужного військового конфлікту. Який вплив має ситуація в районі АТО на Донбасі на діяльність Військової служби правопорядку?

–   Безумовно, вплив великий і потужний. Гострота та напруга конфлікту лише підкреслює необхідність зміцнення роботи підрозділів нашої служби. Із самого початку АТО у зоні її проведення було створено більше десятка військових комендатур, де постійно перебувають у відрядженнях військовослужбовці зональних відділів Військової служби правопорядку. На жаль, доводиться із сумом говорити, що і в рядах нашої служби за час проведення АТО не обійшлося без бойових втрат. Проте якраз умови проведення бойової операції неодноразово засвідчували,що дотримання правопорядку і законності, утвердження військової дисципліни є наріжним каменем зміцнення боєздатності Збройних Сил нашої держави. Тому вважаю нашу роботу конче потрібною, значимою і необхідною. Із таким настроєм звертаюсь із привітанням до своїх колег, до підлеглих, до усіх працівників Військової служби правопорядку. Бажаю міцного здоров’я та завзяття у нашій щоденній ратній роботі.

Слава Україні!

Майор Федоренко Володимир Валерійович – старший офіцер відділення запобігання, виявлення злочинів та інших правопорушень Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку, випускник Житомирського військового інституту радіоелектроніки ім. С. П. Корольова та Київського національного університету внутрішніх справ, магістр права, кандидат філософських наук. Учасник бойових дій у ході АТО на сході України. У 2006 році пройшов спеціалізовані курси військової поліції школи військової поліції у м. Альборгзі (Данія). У 2016 році навчався на курсах військової поліції Канади.

DSC05040

– Сьогодні Військова служба правопорядку Збройних Сил України відзначає 15-річчя з часу свого створення. Вважаю, що така структура має цілком сформований вигляд, хоча, як відомо, досконалості межі немає. Отож, за нинішніх умов модернізації Збройних Сил України цілком логічною та закономірною є продовження роботи щодо створення правового підґрунтя для подальшого перетворення Військової служби правопорядку у Військову поліцію, – розповів В. Федоренко. – На Військову поліцію ЗСУ буде покладено завдання попередження, виявлення та розкриття злочинів, а також – досудове розслідування справ про злочини проти встановленого порядку несення військової служби. В умовах європейської інтеграції нашої держави ми маємо можливість вивчати безпосередній досвід підрозділів військової поліції  кращих армій світу у напрямку підтримки правопорядку та військової дисципліни. Цілий ряд елементів із досвіду роботи військово-поліцейських підрозділів ряду зарубіжних армій ми вже освоїли і запровадили у структурі Військової служби правопорядку Збройних Сил України. Проте працювати є ще над чим, а тому наступні кроки нашого вдосконалення мають бути змістовними і рішучими. Саме такої перспективи бажаю усім своїм колегам, усім Збройним Силам України і нашому народові!

Молодший лейтенант Горбонос Наталія Дмитрівна – офіцер групи проведення службових розслідувань Житомирського зонального відділу ВСП. У 2015 році пройшла сержантські курси у 197-му навчальному центрі ЗСУ. Учасниця бойових дій.

DSC05042

-У своїй службовій діяльності найбільше часу займаюся проведенням службових розслідувань щодо фактів, подій та порушень у військових частинах, що входять до  підпорядкування Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку. Особливий акцент у моїй роботі – постійна участь у проведенні системних профілактичних заходів у середовищі усіх категорій військовослужбовців. За свій невеликий період служби у складі Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку мені вже доводилося виконувати завдання за призначенням у зоні проведення АТО, – зазначила Н. Горбонос.

 

Матеріал підготував

Віктор КАТЕРИНЧУК

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.