Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

ЛЮДСЬКОЇ ВДЯЧНОСТІ ПОБРАТИМАМ – ЛІКВІДАТОРАМ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС ПОБАЖАВ ВІКТОР РАЗВАДОВСЬКИЙ

На превеликий жаль, навіть через три з лишком десятків років, далеко не усі знають, що якби серцевина четвертого реактора Чорнобильської АЕС, яка плавилася, встигла зруйнувати бетонне перекриття та досягла води під ним, відбувся би вибух, який зробив би Східну Європу, а отже і Україну, непридатною до життя на сотні тисяч років. Щоб цього не допустити, ліквідатори пожертвували не лише своїм здоров’ям, а й життям.

До 31 роковин аварії на Чорнобильській АЕС в обласному центрі та районах Житомирщини за організаційного сприяння і матеріальної допомоги Віктора Развадовського пройшли заходи-реквієми.

Зокрема, у Житомирі 25 квітня вшанували ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, мешканців міста і Житомирського району.

1

Щирими словами вдячності, урочистими грамотами, подяками, грошовими преміями безкорисних приборкувачів руйнівного, смертоносного чорнобильського “мирного” атома вшанували народний депутат України, представники місцевого самоврядування, державної влади та громадських організацій.

513

“Минає 31-й рік, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив свої недобрим крилом, і тих, хто народився пізніше – далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслідно: він буде завжди об’єднувати усіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Я глибоко вдячний ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки чорнобильської трагедії, локалізувати біду… Тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції. Щиро бажаю Вам, Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра і злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за добрі вчинки!” – наголосив у своєму зверненні Віктор Развадовський.

Задушевною українською піснею не залишив героїв-ліквідаторів байдужими неповторний народний аматорський гурт “Джерела”.

2119

Після завершення урочистої частини заходу, його учасники організовано відбули з приміщення Житомирської районної ради до пам’ятного знаку “Чорний біль”, де поклали до його підніжжя корзину з квітами.

Затим на території обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського вони висадили саджанці сакур (декоративних вишень – національного символу Японії) та кущі калини (атрибут національної гордості України), які придбав ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Віктор Развадовський. До слова, саме у цьому лікувальному закладі декілька місяців тому і внаслідок їхніх зусиль було відкрито окреме терапевтичне відділення для лікування постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

Ще два саджанці сакур – плакучої та шаровидної форми – від цього дня зростатимуть біля пам’ятного знака “Пожежним, які врятували світ”.

За результатами розгляду звернень громадян з особистих питань, народний депутат України надав консультативну та матеріальну допомогу побратимам-ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Не вперше допоміг коштами Віктор Развадовський і Головенському ДНЗ “Капітошка”, в якому виховуються діти переселенців із сіл Розсохівське, Лозниця та Ганнівка Народицького району.

Григорій ПОДОРОЖНИЙ

 

  1. До відома ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, мешканців Богунського р-ну м. Житомира: хто впродовж року не отримав пам’ятну медаль до 30 роковин Чорнобильської катастрофи “За заслуги” та грошову премію до неї, прохання звернутися до громадської приймальні народного депутата України Віктора Развадовського за адресою: м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 25.
Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.