Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Марина МАХОРІНА: «У НАШОЇ ШКОЛИ Є ДУША…»

Після закінчення Житомирського педагогічного інституту Марина Григорівна Махоріна  працювала в смт Ружині – в райвно, методистом. З 2002 року вона – директор Барашівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

– Хочу сказати, що величезний вклад в цю школу внесла колишній директор Зоя Петрівна Корченюк, яка нині вже на заслуженому відпочинку. Згадати хочу і тодішнього голову райдержадміністрації М. Вергуна, і голову сільської ради Б. Захарчука, який дуже багато зробив  для села. Треба бути вдячним тим людям, які працювали раніше, віддавали свої сили, щоб побудувати нову школу і зробити її такою, якою вона є сьогодні. Я постаралася зберегти все те краще, що було набуте роками, – розповідає Марина Махоріна.

Сьогодні школі теж багато допомагають. Напередодні нового року кожен учень і працівник школи отримав від народного депутата України Віктора Развадовського новорічні подарунки. Взагалі хочу сказати, що В. Развадовський – це справжній депутат, який думає про людей. Він відповідальний і щирий.

На велику повагу заслуговує і депутат обласної ради Руслан Павлюк, саме він допоміг покращити навчальний процес, надав грошову допомогу, а це немалі кошти – 12 тисяч гривень. Також завжди вітає педколектив школи і не забуває про подарунки. Не забувають про нашу школу і представники В. Развадовського О. Українець та В. Стах. І, звичайно, постійно сприяє нашій роботі  сільський голова Лариса Олексіївна Кузовкова.

При нашій школі діє дитячий садочок «Пролісок», у якому виховуються 17 дітей. Завідуюча Ольга Денисюк сумлінно опікується садочком. Тут є сучасні нові меблі, техніка, постійно оновлюються іграшки, наочний матеріал. Є все, щоб розвивати дітей.

– Ви задоволені педагогічним колективом?

– У нас невеликий колектив – 19 вчителів. А про те, що нам затишно у школі, свідчить те, що немає плинності кадрів. Я вважаю, що у нашої школи є душа: нею є учні, вчителі, працівники школи і батьки.

махоріна1

Завучем з навчально-виховної роботи працює Галина Григорівна Карташова – це професор у своїй справі, відповідальна і чесна людина, вчитель математики вже понад 40 років. Більш як 20 років працює педагог-організатор Галина Олександрівна Протасевич, сумлінно виконує свої обов’язки і вчителька початкових класів Ніла Олександрівна Осецька.

Учні люблять молодих вчителів, тому що в них є енергія, оптимізм, завзяття, які так імпонують дітям. І ми дуже раді, що молодь, яка приходить на роботу в школу, залишається в ній і росте професійно.

Наш вчитель фізкультури Олексій Миколайович Гаврилюк дуже відповідально ставиться до своїх обов’язків, дбає про ремонт і примноження спортивного інвентаря.

Великих зусиль докладають місцеві вчителі Руслана Станіславівна Лонська та Анжела Григорівна Харлагіна, яка є керівником шкільного краєзнавчого музею – він переоснащений, оновлений, поповнюється новими експонатами. Хочу сказати теплі слова і про Тетяну Володимирівну Васильченко, Валентину Володимирівну Філонюк, батько якої, Володимир Тимофійович, викладав математику в Барашівській школі. Йому вже 90 років, але він ще є активним дослідником, зібрав домашній музей.

Наша школа сучасна. Ми беремо участь у всіх конкурсах, вікторинах, олімпіадах. Намагаємося зробити так, щоб це не було самоціллю, а дало учням максимум розвитку, щоб кожен учень міг виявити себе як особистість, як талант. Весь педагогічний колектив працює над цим: вчитель інформатики О. Дідківська, депутат сільської ради вчителька англійської мови І. Корченюк, вчитель української мови та зарубіжної літератури Л. Фесенко, вчителі початкових класів Т. Савельєва, Л. Білоченко, О. Муравська, вчитель англійської І. Матвійчук, вчитель української мови В. Середюк, вчителька хімії та біології О. Котенко.

Хочу сказати, що дуже багато залежить від виховання учнів. Наші учні стають переможцями олімпіад – з української мови, з трудового навчання, з біології, брали участь у конкурсах з образотворчого мистецтва, фотоконкурсі, мовознавчому конкурсі. Фізкультурний гурток веде О. Гаврилюк, і наші учні беруть участь у національно-патріотичній грі «Джура».

– У вас є їдальня при школі?

– У шкільній їдальні харчуються всі діти. Учні початкових класів безкоштовно, старші – за рахунок батьків. Смачну їжу готують кухар Валентина Вікторівна Свінціцька та помічник кухаря Галина Михайлівна Стасюк.

– Як у вас налагоджена співпраця з батьківським комітетом?

– Очолює батьківський комітет Таїсія Горбач. Всі питання вирішуються самостійно, вивчаються потреби школи. Зроблено руками батьків багато – і освітлення, і вікна, і стенди.

Довгий час ми мріяли, щоб у школі запрацювали санвузли. За два останні роки за сприяння райдержадміністрації, яка виділила кошти, ми маємо теплий сучасний санвузол з теплою водою.

– Чи пишаєтеся ви своїми випускниками?

– Звичайно. Наша випускниця Тамара Стасюк є тричі чемпіонкою України зі спортивної ходьби на 5 кілометрів. Вона їздить на змагання за кордон, прославляє Україну і свою малу батьківщину – село Барашівку.

У нашій школі навчався письменник, поет, редактор газети «Народний лікар» Анатолій Журавський, журналіст Василь Оверчук, син полку війська Польського Олександр Денисюк, кандидат географічних наук І. М. Рибачок, директор Барашівської школи з 1982 по 2002 рік Зоя Корченюк, проживав і вчився Теофіл Домбровський, брат героя Паризької комуни.

Пишаємося і випускниками, які були в АТО: це Віталій Савельєв, Богдан Панькевич, Олександр Петрук, Андрій Врублевський, Сергій Квадрович. Багато батьків наших учнів теж вчилися в нашій школі.

Хочу подякувати технічним працівникам школи за сумлінну працю: Г. Є. Денисюк, Н. О. Денисюк, І. М. Данюк.

Селу Барашівка вже 420 років, історія його сягає у віки. Одна з пам’яток -церква святих Петра і Павла, яка була збудована у 1849 році. А щоб зберегти історичну пам’ять, ми створили музей села, де екскурсоводами є наші учні.

 

Петро ТАРАСЮК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.