Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ВАКЦИНАЦІЯ – НАЙЕФЕКТИВНІШИЙ ІНСТРУМЕНТ ЗАХИСТУ ВІД ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ

З часу створення першої у світі вакцини минуло понад двісті років. Нині вакцинація – це один із основних заходів сучасної профілактичної медицини.

Протягом багатьох століть основною причиною смертності населення були інфекційні захворювання, які часто характеризувались масштабністю епідемій. Після впровадження вакцинації ситуація значно покращилась. Деякі інфекції вдалося повністю ліквідувати, а більшість завдяки імунізації залишаються керованими.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  завдяки імунізації щороку вдається попередити від 2 до 3 мільйонів випадків смерті серед населення внаслідок можливих інфекційних захворювань. За останніми даними на сьогодні існують вакцини, які здатні попередити 60 інфекційних захворювань, що дає підстави для оптимістичних висновків про зміцнення здоров’я населення планети та зниження ризиків внаслідок інфекційної захворюваності.

Однак в Україні, та й у  нашому регіоні, останніми роками навколо доцільності вакцинації проводиться багато дискусій, на жаль, не завжди на професійному рівні. Негативні наслідки та побічні реакції часто перебільшуються. Розмови навколо цього питання формують негативне ставлення населення до практики імунізації, що призводить до відмови від проведення необхідних щеплень.

Практика імунізації впроваджена в усьому світі. І тут варто наголосити, що перелік обов’язкових щеплень значно ширший в цивілізованих країнах у порівнянні з країнами, що розвиваються.

Отже, вакцинація – це риса цивілізації, досягнення науки і медицини.

Імунізація населення відіграє провідну роль у профілактиці інфекційних захворювань. Значну кількість інфекційних захворювань таких як поліомієліт, дифтерія, правець, кашлюк, кір, вірусні гепатити тощо, можна успішно попередити виключно завдяки профілактичним щепленням, і цим самим уберегти себе від тяжких ускладнень.

Відмова від щеплень, безумовно, призведе до появи нових хвиль небезпечних, потенційно смертельних інфекцій, а цілком можливо і епідемій. Тому варто усім замислитись про доцільность проведення профілактичних щеплень. Відмовлятися від них небезпечно.

Не відставайте від життя! Бережіть своє здоров’я!

 

І. І. КУРИЛЕНКО,

лікар інформаційно-аналітичного відділення  комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської районної ради

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.