Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ПАРТІЯ «УСПІШНА КРАЇНА» ТА ГРОМАДСЬКІСТЬ КОРЧАКА ВИСТУПАЮТЬ ПРОТИ ЗАКРИТТЯ МІСЦЕВОЇ ШКОЛИ

10 квітня в Житомирському офісі партії  «Успішна країна» відбулася  прес-конференція стосовно закриття Корчацької школи І-ІІ ступенів. Питання закриття школи буде розглядатися на сесії Тетерівської сільської ради об’єднаної територіальної громади 12 квітня.

Голова  Житомирської обласної організації партії «Успішна країна» Олена Орлова повідомила, що до  Житомирського осередку  партії  звернулася громадськість села  Корчак, яка виступає проти закриття школи. Двоповерхову школу, яка була збудована у 1995 році, влада місцевої ОТГ хоче закрити, мотивуючи це тим, що відсутні кошти для утримання навчального закладу. Натомість у приміщенні школи планують відкрити християнську католицьку школу. «Успішна країна»  стала на захист громади, юристи подали запит, чи проводилися громадські слухання  стосовно закриття школи, для з’ясування законності дій місцевої влади допомогли активістам подати відповідні заяви до прокуратури.

– Щоб розібратися з ситуацією, 5 квітня разом  представниками громади, директором Корчацької школи Ларисою Галецькою  ми зустрілися з головою Тетерівської сільської ради Валентиною Ільницькою, – розповіла Олена Орлова. –  Ми ставили чіткі питання: чому закривається школа? У відповідь почули, що школа малокомплектна. Однак відповідно до  закону України, з 1 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів, крім закладів початкової школи, кількість учнів у яких становить  менше 25 осіб за  рахунок освітньої субвенції не здійснюється. Однак у Корчацькій школі сьогодні навчається понад 40 учнів, тобто цей навчальний заклад не потрапляє під малокомплектну школу. Тобто представники  Тетерівської ОТГ  говорять неправду.

IMG_0419IMG_0409

Сьогодні штат Тетерівської ОТГ – це більше 70 працівників, фонд заробітної плати яких щорічно становить  біля 6 мільйонів гривень. Утримання школи, яку планується закрити, обійдеться в 1 мільйон гривень.  Тоді мені незрозуміло у цьому випадку, які пріоритети ставить перед собою керівництво ОТГ.

Цинічним  є те, що  голова сільської ради без погодження з батьками вирішила в приміщенні Корчацької школи відкрити християнську школу католицької конфесії.

– Батьків не спитали, чи згодні вони віддати своїх дітей на навчання до школи релігійного напряму, – сказала Олена Орлова. – Коли ми заявили, щоб питання щодо закриття школи було знято з порядку денного сесії 12 квітня, нам відповіли, що це не наша справа. Мене дивує цинізм представників влади, це перший прецедент в Україні, коли загальноосвітня  школа «продається» разом з учнями католицькій приватній школі. У мене виникає питання: чому  Польща зацікавлена відкрити у нас школу, яка  буде неприбутковою? У чому зацікавленість польської сторони? Чому  так відкрито і зухвало  людям нав’язуть релігію, адже у нас церква поза державою?

– Партія «Успішна країна» разом з громадськістю  буде відстоювати  інтереси громади Корчака. Якщо буде потрібно, ми підемо в суд,  – сказала О. Орлова.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.