Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

ДІТИ ВІРЯТЬ У ЩАСЛИВУ ДОЛЮ

Після закінчення Коростишівськго педучилища у 1976 році мене запросили на роботу в Березівську спецшколу-інтернат для глухонімих дітей. Тут я працювала вихователем, вчителем початкових класів. Потім закінчила Житомирський педінститут, отримала спеціальність вчителя української мови і літератури. Згодом стала заступником директора, на цій посаді пропрацювала 15 років, а з 1991 року мене призначили директором. Ще закінчила дефектологічний факультет, і доля мене поєднала на все життя з дітьми, які мають вади слуху.

Виховала двох синів. Старший Олег – лікар, менший Андрій – педагог, працює зі мною, закінчив два факультети – фізико-математичний і дефектологічний Житомирського педуніверситету, викладає трудове навчання. І дружини моїх синів теж працюють в інтернаті – Тетяна вихователем дошкільного відділення, Наталія – психологом. Коли збираємося на свята у мене вдома, то в нас постійно йде розмова на педагогічні теми, це й не дивно – ми присвятили своє життя дітям. Є в мене троє онуків – дівчата Софійка і Любаша, і онук Олесь. Можливо, і вони будуть вчителями, як і мої діти…

Хочу розповісти  про педколектив школи. У нас працює 85 вчителів різних напрямків, які виховують та навчають 132 дитини. 33 вчителі вищої категорії, 8 методистів, фізичне виховання викладає Заслужений  тренер України Олександр Краснощоков, я і мій заступник Раїса Василівна Баранова – Заслужені вчителі України. Хочу відзначити сумлінну працю вчителя-дефектолога Світлани Анатоліївни Тарасюк.

Як директор, переживаю за всіх у навчально-ребілітаційному центрі. Коли була ще завучем, ввела у школі чотири спарені уроки фізвиховання у кожному класі, ми зводили по два класи в один. Нині вже зовсім інший підхід до фізичного виховання.

Наша школа – це справжнє дитяче містечко. Для колективу найголовніше – розвинути талант, природні здібності кожної дитини. Кожна дитина відвідує якісь гуртки. Також діти ходять на тренування у спортивні секції, інші малюють, вишивають, ліплять, конструюють.

У навчально-реабілітаційному центрі створено власну систему фізичного виховання з пріоритетним напрямом. Діє програма в середніх класах – «Крок за кроком до здоров’я». Отримання статусу «Школи сприяння здоров’ю» – це перемога у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий навчальний заклад із фізичного виховання. Тому саме тут було виховано 11 дефлімпійських чемпіонів, 14 чемпіонів світу, 16 чемпіонів Європи, 12 майстрів спорту, 9  майстрів спорту міжнародного класу, 10 заслужених майстрів спорту. А основу збірної України з волейболу серед нечуючих становлять випускники нашого Центру.

Березівка-школа

Навчально-реабілітаційний центр – це саме така школа, коли кращої не треба. Тут не можуть працювати байдужі люди. Коли приводять до нашої школи дітей, до них зовсім інше ставлення, бо треба докласти максимум зусиль. Перше слово, перший жест: у центрі навчають і жестовій мові, і паралельно словесній.

Саме в цьому навчальному закладі три роки тому приступили до реабілітації дітей із розладами аутистичного спектра. Управління освіти і науки облдержадміністрації дозволило внести зміни у статут і відкрити таку групу. Саме тут дитина зможе адаптуватися у суспільстві.

 

Наш педагогічний колектив – це колектив однодумців-професіоналів, який забезпечує необхідні умови для отримання середньої освіти дітьми з різними вадами слуху. Висококваліфіковані педагоги адаптують навчальні програми та зміст підручників, співпрацюють з іншими фахівцями для надання спеціальних послуг відповідно до потреб дитини, створюють сприятливу атмосферу.

Діяльність реабілітаційного відділення Центру спрямована на реабілітацію основної патології та супутніх захворювань дитячого організму. В реабілітаційному відділенні функціонують кабінети арт-терапії, ароматерапії, фіто-бар, кабінети індивідуальної слухової роботи, соціального педагога, практичного психолога, лікувального масажу та лікувальної фізкультури. Є медичний пункт, фізіотерапевтичний кабінет, проводиться аудіометричне та аудіологічне обстеження лікарем-сурдологом, здійснює прийом дитячий невролог.

Відкрито консультативний пункт для батьків, які виховують дітей зі складними порушеннями психологічного розвитку.

Всебічний розвиток здібностей та нахилів дітей постійного та змінного контингенту продовжується і у позаурочний час. У Центрі плідно працюють хореографічний колектив «Посмішка», оркестр народних інструментів, рукодільний гурток, гуртки «Юний конструктор», «Світ паперових фантазій», арт-клуб «Мері Поппінс», спортивні гуртки та секції.

Учні Центру виступають на різноманітних конкурсах, фестивалях, є п’ятиразовими чемпіонами Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе». Випускники успішно продовжують навчання в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова, Київському університеті технологій та дизайну, Київському політехнічному університеті, Житомирському інституті медсестринства, Житомирському технологічному коледжі.

Педагогічний колектив докладає всіх зусиль, щоб після закінчення навчально-ребілітаційного центру діти  здобували подальшу освіту у навчальних закладах різного рівня акредитації. Це велика заслуга  моїх заступників   Раїси Баранової, Світлани Тарасюк, вчителів Ксенії Яценко, Людмили Змієвської, Світлани Словінської, Людмили Яцкевич, Володимира Свінціцького, Анатолія Руденького, Ніли Дуравень та багатьох інших. На величезну подяку заслуговує весь колектив, бо це одна команда.

 

Любов ВАСЯНОВИЧ,

директор комунального закладу

«Березівський навчально-реабілітаційний центр»

Житомирської обласної ради

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.