Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

Борис АНДРІЙЧУК: «БУКІВСЬКА РОДИНА» ЗМУСИТЬ ВЛАДУ РОБИТИ ТЕ, ЩО ХОЧЕ ГРОМАДА»

25 березня  у клубі села Буки перед  місцевими  мешканцями відзвітували староста Анатолій Красніцький та  голова Тетерівської сільської ради об’єднаної територіальної громади Валентина Ільницька.

– Бюджет Буківської сільської ради до об’єднання складав  всього 340 тисяч гривень, сільська рада була дотаційною, – сказав А. Красніцький. – У минулому році  було відремонтовано ФАПи у Новій Рудні та Буках, здійснено поточний ремонт деяких доріг у Буках. У цьому році планується провести реконструкцію освітлення  у Буках  за 1 млн. 121 тис. грн., у   Тригір’я за 361 тис. грн. у Новій Рудні  за 374 тис. грн. Усе це стало можливим завдяки об’єднанню в Тетерівську ОТГ.

IMG_0018

Про переваги об’єднання говорила Валентина Ільницька:

– Минулорічний бюджет  Тетерівської ОТГ становив 27 млн. грн., до об’єднання  Корчацька, Денишівська, Тетерівська  та Буківська сільські ради  разом мали бюджет  всього 5 млн. грн.  Від початку утворення ОТГ у селах були відремонтовані ФАПи, за кошти державного фонду регіонального розвитку (5 млн. грн.)  проведена  термосанація Тетерівської школи, відкрито Центр надання адміністративних послуг у Корчаку, придбали шкільний автобус  за рахунок співфінансування державного і місцевого бюджетів…

Депутат Житомирської районної ради Анатолій Гречко сказав, що він був прихильником створення першої ОТГ в районі і за рік діяльності Тетерівська ОТГ довела свою  фінансову спроможність, а тому тепер потрібно усім працювати і вирішувати місцеві проблеми.

Під час цього зібрання, на якому були присутні мешканці Буків, Тригір’я та Нової Вигоди, презентували громадську організацію  «Буківська родина». Це дуже важливо, тому що, з одного боку, коли громадськість контролює дії влади, вона допомагає покращувати роботу певних державних органів, місцевої влади. А з іншого – коли люди починають контролювати дії влади, вони приводять в норму стан речей, який у нас в країні перевернутий з ніг на голову. Тобто люди починають ставитися до влади як до найманого менеджера, змінювати цей сакральний підхід, ніби влада – це щось освячене, дане нам вище, і привчають до цього владу.

Таку думку висловив один із  співзасновників  «Буківської родини» Борис Адрійчук.

IMG_0028

– Громадський сектор може стати каталізатором різних процесів, допомагати органам влади за рахунок своєї динамічності швидше реагувати на ту чи іншу проблему, акцентувати на ній увагу, – переконаний Б. Андрійчук. – Громадська організація – це той орган, який має  об’єднати громаду, щоб вона  контролювала  діяльність місцевої влади. Не завжди місцева виконавча влада може спрогнозувати потреби для Буків, тому створена громадська організація «Буківська родина», яка має долучитися до вирішення житейських питань  місцевих жителів. Порядок у Буках  ми маємо наводити власними силами.

Тобто, цей проект – підказка владі від громадян, куди саме потрібно направити гроші місцевого бюджету?  Ну, не може влада  знати абсолютно про всі потреби кожного села, кожного двору чи кожного громадянина. Це природньо. А подаючи свої ідеї покращення життя, громадяни інформуватимуть місцеву владу, що саме тут потрібна та чи інша суспільна послуга. Тобто, мова йде про налагодження діалогу громади і влади щодо потреб того чи іншого села.

Проект дає змогу людям сказати: «Ми хочемо!». Показати, що саме потрібно громаді. І змусити владу зробити те, що громада хоче. У цьому і полягає наша ініціатива. Не чекати, коли у влади дійдуть руки, а змусити зробити саме зараз через цей механізм.

IMG_0016

Анатолій Опанасюк поскаржився, що  в межах Буків прибережні землі Тетерева  роздали під забудову, що є незаконно. До того  ж забудовники перекривають доступ людям до річки.

Борис Андрійчук на те відповів:

– Потрібно звернутися до правоохоронних органів, щоб вони провели розслідування і з’ясували, хто  погоджував під приватну забудову виділення земельних ділянок  у  прибережно захисній смузі річки Тетерів у Буках. Чи законно був введений в експлуатацію будинок, споруджений  А. Михайловим (на фото), який перегородив доступ до річки.

IMG_9991

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.