Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

НАВКОЛО ГЛИБОЧИЦІ ОБ’ЄДНАЮТЬСЯ КМИТІВСЬКА ТА СТУДЕНИЦЬКА СІЛЬСЬКІ РАДИ КОРОСТИШІВСЬКОГО РАЙОНУ, ДО ОЛІЇВКИ ПРИЄДНАЮТЬСЯ СЕЛА НЕКРАШІ ТА ТРОКОВИЧІ ЧЕРНЯХІВСЬКОГО РАЙОНУ

Альтернатив об’єднанню сільських громад не існує. Відтепер, щоб об’єднатися у громаду, громадяни мають внести відповідну пропозицію на розгляд сільського або селищного голови. Після завершення громадського обговорення пропозицію має схвалити місцева рада. Далі голова ради надсилає пропозицію про об’єднання голові суміжної громади – і процедура повторюється. Коли всі сільські ради, що хочуть об’єднатися, приймають відповідні рішення, створюється спільна робоча група, яка готує проекти рішень про добровільне об’єднання територіальних громад. Проекти мають пройти громадські слухання та отримати схвалення від місцевої ради. Останніми ухвалити їх мають відповідні обласні ради.

Досвід переконує, що якщо навіть найвдалішу модель перенести на інший грунт, не враховуючи особливостей, то результат може виявитися неочікуваним. Не можна обєднувати громади уніфіковано, не підходячи до кожної індивідуально. Великі, сильні сільські ради не завжди можуть «поділити булаву» – визначитися з тим, де саме буде центр новоствореної громади. На громадських слуханнях у сільських радах, сходах сіл мешканці мають можливість виявити своє власне бачення майбутнього своєї громади шляхом голосування.

Поки «північний» та «південний» напрямки Житомирського району визначаються, хто з ким буде об’єднуватися та де будуть центри громад, окремі сільські ради поступово приймають доленосні рішення.

Після створених Тетерівської та Станишівської об’єднаних громад у Житомирському району на черзі – проект про утворення Глибочицької ОТГ шляхом добровільного об’єднання територіальних громад сіл Глибочицької сільської ради Житомирського району та Кмитівської, Студеницької сільських рад Коростишівського району з центром у селі Глибочиця. 24 березня на засіданні регіональної робочої групи під керівництвом голови облдержадміністрації Ігоря Гундича та голови облради Володимира Ширми  були внесені зміни  до Перспективного плану формування територіальних громад,  зокрема  утворення Глибочицької  ОТГ, до складу якої громади увійдуть 10 сіл Житомирського та Коростишівського районів. Обсяг доходів громади становитиме 44 млн 500,6 тис. грн

– У Високій Печі вже є перші кроки ініціативи приєднання до населених пунктів Романівського району. Відбулося кілька загальних зборів по селах Високопічської сільської ради: ми пропонуємо приєднатися до нашої сільської ради суміжним сільським радам з Романівського району з центром у Високій Печі. Це села Карвинівка, Годиха, Старочуднівська Гута, Соболівка. Сесія Високопічської сільської ради має прийняти офіційне рішення. Годиська та Карвинівська сільські ради дали згоду в усній формі, але чекають на наші офіційні пропозиції, – повідомив Високопічський сільський голова Анатолій Маслов.

Як розповів Оліївський сільський голова Михайло Скок, у них пройшли громадські слухання в селах сільської ради про обговорення спільної ініціативи Оліївської, Кам’янської сільських рад Житомирського району та Троковицької сільської ради Черняхівського району про об’єднання трьох сільських рад з центром у Оліївці. У селах сільської ради пройшли громадські слухання, опитування, анкетування жителів, очікуються протоколи про результати громадських слухань на територіях двох суміжних сільських рад.

25 березня відбулися сходи жителів сіл Троковичі та Некраші, на яких вони підтримали рішення щодо об’єднання в Оліївську територіальну громаду, до якої увійдуть села Кам’янської сільської ради (Кам’янка, Довжик, Сонячне, Новоселиця), Оліївської сільської ради (Оліївка, Піщанка, Світин) та Троковицької сільської ради (Троковичі, Некраші).

В Іванівці – ініціювали створення у серпні минулого року ОТГ з Оліївкою, Березівкою, Кам’янкою, Василівкою, Садками, Заможним з центром у Іванівці.

Але наразі Заможне і Садки звернулися до Березівки, щоб центр був у Березівці.

– До Василівської сільської ради були неофіційні пропозиції від Нового Заводу, Гути, Ясенівки, Бабичівки, Мартинівки Пулинського району ще позаторік. Але Василівська сільська рада одна не хоче приєднуватися до сільських рад з іншого району, у Житомирському ж районі сусідні сільські ради виявляють бажання об’єднуватися з сільськими радами Житомирського району. На сходах сіл у Василівці та Болярці 26 березня проходили громадські обговорення, в результаті яких мешканці Василівської територіальної громади проголосували за приєднання до Березівської сільської ради, – розповів сільський голова Василівки Петро Андросович.

Зі слів секретаря Вересівської сільської ради Григорія Лялевича, у Вересах неодноразово відбувалися сходи села, на яких громада Вересів погоджується об’єднуватися з іншими сільськими радами лише за тієї умови, що центр об’єднаної громади буде у Вересах. Обгрунтування – в сільській раді розміщені всі необхідні структури, амбулаторія, дитячий садочок, зручне сполучення. Вереси на даний час не виявляють бажання приєднуватися до інших населених пунктів, жителі громади хочуть залишитися у тому ж статусі, що і зараз,- окремої сільської ради. Рішення громадських слухань запротокольовані, будуть затверджені на найближчій сесії сільської ради.

Вертокиївський сільський голова Валентина Гурківська розповіла, що пропозиції про об’єднання до Вертокиївської сільської ради надходили від Новогуйвинської селищної та Сінгурівської сільської ради. По всіх селах сільської ради пройшли обговорення на громадських слуханнях та жителі вирішили, що їхній громаді потрібно пристати на пропозицію Новогуйвинської селищної ради. На сесії сільської ради 10 березня депутати підтримали думку громади та винесли рішення про згоду приєднатися до Новогуйвинської селищної ради у процесі децентралізації та об’єднання громад.

У сільську раду Глибочка поки не надходили офіційні листи з пропозиціями приєднуватися до них ні від сусідніх сільських рад, ні від сільських рад з інших районів, – говорить сільський голова Олена Неподобна. – Глибочанська сільська рада – невелика і за територією, і за кількістю жителів. Для таких сільських рад, як наша, був би найбільш прийнятним варіант – залишитися у Житомирському районі з рештою тих сільських рад, які не увійдуть в жодну новостворену ОТГ.

Еліна ВАЦЕК

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.