Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

Віктор РАЗВАДОВСЬКИЙ: «ПОВЕРНЕННЯ ДО ВИПЛАТ ОСВІТНЬОЇ ТА МЕДИЧНОЇ СУБВЕНЦІЙ ЗА МИНУЛОРІЧНИМ ПОРЯДКОМ – ЛОГІЧНИЙ ТА НЕОБХІДНИЙ КРОК»

 Народні депутати хочуть повернути минулорічний порядок виплати освітньої та медичної субвенцій з Державного бюджету місцевим. Своїм баченням щодо такого кроку поділився співавтор відповідної законодавчої ініціативи, обранець від Чуднівського мажоритарного виборчого округу Житомирщини Віктор Развадовський:

– 20 грудня минулого року парламент, підтримавши урядові пропозиції, вніс зміни до статей 1032 та 1034 Бюджетного кодексу України. Внаслідок цього оплата праці технічних працівників, комунальних послуг та енергоносіїв загальноосвітніх навчальних закладів, в тому числі професійно-технічних, вечірніх шкіл, спеціалізованих – інтернатів і навчально-реабілітаційних центрів, а також видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв лікарень широкого профілю, дільничних лікарень, поліклінік, амбулаторій, ФАПів, центрів первинної медико-санітарної допомоги з 1 січня 2017 року переклалися з Державного на місцеві бюджети. Однак відповідні фінансові ресурси на це органи місцевого самоврядування від держави не отримали. А додаткова державна субвенція, яка може бути використана на покриття зазначених видатків, наразі є невчасною та недостатньою. Наявний стан речей не тільки не сприяє довірі до проголошеної реформи децентралізації, а й дискредитує її.

Так, непевне майбутнє очікує центральні районні лікарні. Зокрема, згідно з повідомленнями у ЗМІ, з’явилися бажаючі не лише реорганізувати, а й ліквідувати комунальну установу “Центральна районна лікарня” Житомирської районної ради. Дійшло до того, що, через недостатність коштів, школи і дитячі садочки закривати змушені навіть нещодавно утворені об’єднані територіальні громади. Наприклад, у тому ж таки Житомирському районі Тетерівській сільській раді на 12 квітня запропоновано розглянути питанння про ліквідацію Корчацької ЗОШ І-ІІ ступенів та Корчацького ДНЗ “Дюймовочка”.  Склалася дивна ситуація: замість самодостатності, українські села після втрати представницьких органів – сільських рад і голів, змушені ще й закривати навчально-виховні заклади.

– А далі що? Зникнути самим? І це після того, що саме завдяки вітчизняному селу, найперше його жителям Україна збереглася та відродилася як держава. З такою перспективою я та мої колеги, до того ж з різних депутатських фракцій і груп, звичайно, не погоджуємося. Тому, з метою недопущення погіршення стану та якості надання послуг у сфері освіти й охорони здоров’я, ми напрацювали та зареєстрували 21 лютого 2017 року законопроект №6108, ухвалення якого дозволить повернутися до минулорічного порядку фінансування навчальних і лікувальних закладів на місцях, – сказав народний депутат України Віктор Развадовський.

В умовах, коли держава не цурається перекладати на місцеві бюджети компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, лікування людей, навіть учасників бойових дій, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, питання вирішення їх матеріально-побутових умов тощо, Віктор Развадовський вважає зазначену законодавчу ініціативу не лише логічною, а й необхідною. Кошти ж на її реалізацію пропонується залучати з додаткових позапланових надходжень до Державного бюджету від митних платежів та акцизних податків.

Григорій ПОДОРОЖНИЙ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.