Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Ігор ЄПІФАНЦЕВ: «ЛЮБОВ ДО УКРАЇНИ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЛЮБОВІ ДО РІДНОГО КРАЮ»

 Дитячо-юнацький військово-патріотичний клуб «Сатурн» – позашкільний навчальний заклад відділу освіти Житомирської районної державної адміністрації, який розпочав свою діяльність з вересня 2000 року.  Клуб був створений з метою формування, виховання у молоді любові та поваги до Батьківщини, оволодіння військово-прикладними видами спорту та для того, щоб підготувати юнаків до служби у Збройних Силах України.

Про діяльність клубу «Сатурн» та співпрацю з установами району розповів його керівник Ігор Володимирович Єпіфанцев.

– Девіз нашого клубу: «Знати, уміти, могти!», і саме так ми будуємо свою роботу з дітьми, щоб вони були пристосовані до різних умов, які можуть виникати в житті. Наш клуб активно пропагує здоровий спосіб життя, на заняттях ми вчимо дітей оволодівати навичками безпеки, надавати допомогу собі й іншим у екстремальних ситуаціях: школярі вивчають основи рятувальної справи. Для учнів старшого віку клуб надає базову підготовку для служби в підрозділах ЗСУ, МНС, МВС, активну участь наші вихованці беруть у всеукраїнському громадському дитячому рухові «Школа безпеки».

– Як будується навчально-виховна робота згідно з методикою, на який період розрахований повний курс перебування у клубі?

– Програму розраховано на п’ять років навчання: початковий рівень – для дітей з 9 до11 років –  на 1 рік, та основний рівень (для дітей 12-17 років) – 4 роки. Згідно з програмою, проводяться теоретичні та практичні заняття з

військової підготовки, прикладної фізичної підготовки, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, топографії, туризму, спортивного орієнтування. Форми різноманітні: це і лекції, і практичні заняття, тренування, туристські подорожі, участь у змаганнях. Багато уваги приділяємо удосконаленню морально-психологічного стану і фізичного розвитку учнів, вихованню екологічної культури.

– Які найбільш масштабні заходи відбулися за участю «Сатурну» останнім часом?

– Вихованці дитячо-юнацького військово-патріотичного клубу «Сатурн» з 9 по 14 січня цього року стали учасниками зимового навчально-тренувального збору «Школа безпеки» у Чернівецькій області.

Клубом «Сатурн» був організований змістовний туристський маршрут, який познайомив з військовим музейним комплексом «Скеля» в місті Коростень. Учні навчальних закладів смт  Озерного, сіл Піски та Пряжів під час осінніх канікул разом з батьками мали можливість стати екскурсантами пілотного проекту так званої «Козацької екскурсії», присвяченої дням звільнення України та Житомирщини від німецько-фашистських загарбників. Нещодавно у Кодні зустрічали учасників «Потягу Єднання «Труханівська січ», серед яких волонтери, медики, вчителі, студенти та школярі із різних куточків України. У лютому були проведені районні змагання з військово-туристичного багатоборства, приурочені до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Протягом року проводяться районні змагання зі стрільби серед допризовної молоді, у травні – районний етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), районний воєнізований крос серед допризовної молоді, районні збори-змагання «Школа безпеки». Після літніх канікул – районна Спартакіада серед допризовної та призовної молоді з військово-прикладних видів спорту, районні змагання зі спортивного туризму та туристичної техніки, інші заходи.

– На семінарі, який був проведений нещодавно відділом освіти райдержадміністрації, обговорювалося питання підготовки до проведення цього року гри «Сокіл» («Джура»). Розкажіть, будь ласка, докладніше про це.

– Хочу відзначити, (що дуже важливо) – Житомирський район – єдиний в області, де прийнята Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки. Другий рік діє при Житомирській РДА районна координаційна рада з національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

У травні пройде І-й, районний  етап щорічної військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Цього року в Житомирському районі, першому серед районів області – перед проведенням гри будуть організовані централізовані військово-польові збори. Минулого року такі збори проходили, але у меншому форматі. Зараз же розпорядженням голови райдержадміністрації створений штаб по підготовці до триденних польових занять з юнаками 11 класів перед  проведенням районного етапу всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Військово-польові збори будуть проходити на території однієї з військових частин.

Велика заслуга керівництва району в тому, що національно-патріотичне виховання поставлене на належний рівень, що збережений військово-патріотичний клуб «Сатурн». До речі, в Житомирській області є тільки заклад обласного підпорядкування «Школа юних десантників», а серед  районів такий клуб функціонує тільки у нас. Наш клуб – це не данина моді, він існує майже 17 років, на території 6 навчальних закладів (у Новогуйвинській та Озерненській гімназіях, Високопічській ЗОШ №1, у Зарічанах,  Глибочку та Черемошному) займаються з тренерами 140 вихованців чотири рази на тиждень.

– Ігоре Володимировичу, а як налагоджена співпраця з місцевими громадами у ході виконання районної Програми національно-патріотичного виховання?

– На жаль, тільки одиничні сільські ради з розумінням ставляться до необхідності підтримки команд, які відправляються від їхніх навчальних закладів на змагання. Команда у складі в середньому 10 чоловік від’їжджає на «Джуру» на 4 дні, коли звертаються по допомогу з транспортом, у більшості сільських рад відповідають, що немає на це коштів. Серед тих, хто завжди відгукується на прохання надати організаційну  допомогу – Станишівська, Високопічська, Левківська, Іванівська сільські ради.

Хочу зазначити, що це не тільки моя особиста думка про те, що місцеві громади мають брати активнішу участь у процесі виховання громадянина – патріота України. Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, яка була затверджена указом Президента України, передбачає, що її реалізація забезпечуватиметься спільними зусиллями органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства. Тобто органи місцевого самоврядування повинні відігравати чи не головну роль у підтримці військово-патріотичного руху, тому що формування любові до України та готовності захищати свою рідну землю починається з малого – любові до рідного краю.

 

Еліна ВАЦЕК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.